Josip Tolić • nedjelja, 16.09.2012.

U subotnjim susretima devetog kola ukrajinskog nogometnog prvenstva nastupila su trojica hrvatskih reprezentativaca. Najveću ulogu odigrao je Ivan Strinić asistiravši za pobjedu Dnipra protiv Černomoreca.

Lijevi bočni hrvatske nogometne reprezentacije Ivan Strinić bio je kreator jedinog pogotka za svoj klub Dnipro u devetom kolu ukrajinske Premier lige. Klub iz Dnipropetrovska na domaćem je travnjaku odigrao susret protiv Černomoreca i slavio 1:0 zahvaljujući pogotku Jevgena Seleznjova na Strinićev ubačaj u 15. minuti.

U sedmoj pobjedi Dnipra u devet odigranih kola Strinićev sunarodnjak Nikola Kalinić u vršku napada Dnipra igrao je do 60. minute.

Vodeći Šahtar nastavio je impresivan niz ove sezone devetom uzastopnom pobjedom u isto toliko kola. Rudari su na gostovanju kod Zorje u Lugansku slavili 3:0, a u strijelce su se upisivali Alex Teixeira, Henrikh Mkhitaryan i Luiz Adriano.

Hrvatski dvojac u redovima momčadi Mircee Lucescua imao je polovičan učinak. Eduardo da Silva započeo je utakmicu i odigrao do 58. minute kada ga je zamijenio kasniji strijelac Adriano, dok je kapetan Darijo Srna ogled pratio s klupe za pričuve.

• Obrisan korisnik01.10.2012. u 14:03
    Tko to pljuva Srnu, godinama najboljeg igrača Šahtara i kapetana. Čovjeka kojeg traže Barca, Chelsea...Uozbiljite se, Ukrajinom vlada Srna. Da Hrvatska ima Srnu na svim pozicijama igrali bi mi finala svih prvenstava. Godinama je najboli igrač i oslonac Hrvatske.
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 21:37
    Srni nesto neide ni u repki ni u Sahtaru.
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 20:13
    dzenan,Srna je kapetan i najbolji igrač Šahtara i cile ukrajinske lige ;)
  • cameosis16.09.2012. u 16:28
    ukrajinska liga čvrsto u rukama hrvatskih igrača -- u prva tri kluba hrvati kolo vode, samo dalje tako!