3. HNL Istok: Prva pobjeda Marsonije, ni Slavija nije zaustavila Oriolik

Josip Piršljin • ponedjeljak, 17.09.2012.

Peto kolo na trećeligaškom Istoku odigrano je ovaj vikend. Oriolik i dalje niže pobjedu za pobjedom, a do prvog slavlja je konačno došla Marsonia. Najuvjerljivija je bila požeška Slavonija koja je zabila šest "komada" u Antinu.

Utakmicu s najviše pogodaka odigrali su Mladost iz Antina i Slavonija iz Požege. Gosti su na kraju uvjerljivo slavili i time zadržali drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Poveli su domaći preko Antuna Vuksanovića, a na 1:1 je izjednačio Matias Šulc. Prednost gostima osigurava Mislav Včelik, a Šulc još jednom zabija do kraja poluvremena.

Prije isteka 45. minute Mladost je uspjela smanjiti na 3:2 golom Marija Andričevića i tako s nadom u preokret otišla na odmor. Ipak, u nastavku su gosti zaigrali još bolje i s tri gola riješili pitanje pobjednika. Šulc je upotpunio hat-trick u 47. minuti, a do kraja su još zabijali Ivan Bilim i Aleksandar Darmopil.

Oriolik je nastavio svoj pobjednički niz i u Pleternici. To je igračima iz Oriovca bila peta pobjeda u istom broju utakmica i uvjerljivo drže vodeće mjesto na tablici. Protiv Slavije im je za nova tri boda bio dovoljan pogodak Miroslava Konopeka u 31. minuti. Gosti su ostali s igračem manje u zadnjim trenucima kada je zbog udaranja protivničkog igrača isključen Dominik Milinković.

Marsonia je u petom kolu konačno došla do prve pobjede i na taj se način maknula sa samog začelja tablice. Brođani su na stadionu uz Savu ugostili Višnjevac i pobijedili s 2:1 u posljednjim minutama. U prvom dijelu su poveli preko Josipa Cabana, a izjednačenje gostima donosi Bruno Krstanović u 71. minuti. Vrlo vrijedna tri boda domaćem sastavu ipak osigurava Alen Mijić u 90. minuti.

Graničar je, uz Oriolik, ostao neporažen i nakon pet kola. Na Spomen stadionu prvog igranja nogometa u Hrvatskoj domaći su pobijedili Đakovo Croatiju s 3:1 i ostali na trećoj poziciji. U petoj minuti momčad iz Županje je povela preko Josipa Tomaševića, a Antonio Vidaković je povisio prije kraja prvog dijela. Gosti su smanjili golom Domagoja Ivića, a Vidaković rješava pitanje pobjednika deset minuta prije kraja.

Na Gradskom stadionu u Belišću domaći je sastav pobijedio Mladost iz Cernika s 2:0 i tako gurnuo goste još dublje prema dnu tablice nakon što im je oduzet jedan bod zbog neodigravanja utakmice s NAŠK-om u prvom kolu. Belišću je dosuđen jedanaesterac u 43. minuti, a realizirao ga je vratar Drago Dumančić. Za potvrdu pobjede precizan je u 72. minuti bio Matko Šestanj.

Bedem je slavljem protiv Lipika preskočio svog protivnika na tablici i došao na četvrto mjesto. Sastav iz Ivankova je predvodio Josip Raić Sudar s dva pogotka, u 48. i 58. minuti. Gosti su pokušavali izjednačiti, ali samo su smanjili na 2:1 u posljednjoj minuti golom Domagoja Ajmana.

NAŠK je pred svojom publikom svladao Otok prvenstveno zahvaljujući odličnom početku. Već u prvoj minuti domaći su došli do prednosti kada je protivničkog vratara prevario Hrvoje Galinec. Nije prošlo ni četiri minute, a Našičani su već vodili s 2:0. Ovog je puta strijelac bio Samir Pohižek, a do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

BSK je s čak 6:3 pobijedio Olimpiju u utakmici u kojoj su Osječani mogli i gore stradati. Za momčad iz Bijelog Brda po dva pogotka su postigli Kuburić i Nikolić, a po jedan Prijić i Rakić. Olimpija je do 78. minute gubila sa 6:0, a tada su smanjili Vuka, Grandić i Miličić.