U derbiju kola bez pobjednika, Gaj i Trešnjevka i dalje bez bod(ov)a

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.09.2012.

Nakon petog kola 3. HNL središte, nema više stopostotnih momčadi. Vrapče i Trnje su dosad imali stopostotan učinak, no u derbiju su remizirali 1:1. Na dnu ljestvice i dalje se nalaze Trešnjevka i zaista slabi Gaj koji nemaju niti bod...

Nogometaši Lekenika nastavili su niz pobjeda i četvrtim uzastopnim slavljem skočili su na diobu trećeg mjesta. U petom kolu u Lekeniku je gostovao Maksimir koji je poražen s 2:1. Domaćin je već nakon prvih pola sata imao ugodnih 2:0 zahvaljujući golovima Ivana Rajića i Josipa Celčića, ali u nastavku susreta gosti iz Zagreba su se trgnuli i opasno zaprijetili. U 72. minuti je Kovačev smanjio na 2:1, pokušali su igrači Maksimira u nastavku susreta doći i do poravnanja, ali je obrana Lekenika ipak bila sigurna.

Bistra je još jedno gostovanje apsolvirala bez poraza i tako se i dalje nalazi u gornjem dijelu ljestvice. Ovaj put je gostovala kod Stupnika i remizirala 1:1. Vrlo rano je Stupnik poveo, već na isteku devete minute mrežu Bistre je pogodio Željko Štulec, ali do kraja prvog dijela gosti dolaze do poravnanja i to pogotkom Kristijana Hanžeka u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Dramatično je bilo u Bedenici gdje je Strmec ugostio Trešnjevku, momčad koja još uvijek nije osvojila niti bod. Bila je Trešnjevka vrlo blizu osvajanju boda međutim u 91. minuti domaćin je dobio kazneni udarac koji je Ivan Lucijan Gorički pretvorio u pogodak. Bacilo je to u očaj goste koji su burno prosvjedovali, a najžučniji je bio Jurica Ivanušić kojem je sudac Perak pokazao crveni karton. Inače domaćin je poveo u 45. minuti preko Šivaka, a poravnao je u 88. Domagoj Lazić za kratkotrajno slavlje Zagrepčana.

Težak i očekivan poraz upisao je Gaj, bez dvojbe najslabija momčad u ovoj ligi. Klub iz Mača je poražen u Dugom Selu 6:0 i nakon pet odigranih kola nema niti bod uz gol razliku 1:19. Dugo Selo je na poluvremenu imalo 2:0 zahvaljujući golovima Matije Micića i Antonija Mamića da bi u drugom dijelu Rajko Vidić, Bojan Monar, Ćiril Guja i ponovno Micić podigli na ukupnih 6:0.

Do prvog ovosezonskog boda stigao je Samobor koji je na gostovanju kod Tekstilca izvukao 1:1. Tekstilac je tako prekinuo niz od dvije pobjede protiv momčadi s dna ljestvice, Samobor nije doživio sudbinu Gaja i Trešnjevke i s ovog gostovanja odnosi bod. Poveli su gosti u 43. minuti pogotkom Nikice Brujića s bijele točke, a bod domaćinu je donio Luka Toš izjednačujućim golom u 65. minuti.

Derbi kola igran je u nedjeljno prijepodne, a u njemu su se sastale momčadi Trnja i Vrapča. Susret je završio podjelom bodova tako da više nema stopostotnih momčadi na vrhu ljestvice, ali Trnje i Vrapče i dalje dijele sam vrh. U zanimljivom dvoboju Vrapče je povelo u 34. minuti preko Deaka, ali je Trnje ipak uspjelo u završnici prvog dijela poravnati i to zahvaljujući golu Ivana Horvata. Do kraja susreta više nije bilo golova i najzanimljiviji dvoboj kola je završen miroljubivo.

Ivica Vidović je uspješno startao na klupi Segeste odnijevši sva tri boda s teškog gostovanja u Vrbovcu. Nesigurna sudačka trojka je unijela dosta nervoze u ovaj dvoboj, a susret je otišao na Segestinu stranu kada je nakon sat vremena igre zbog psovanja suca isključen domaći kapetan Tihomir Bradić. Rezultat je tada glasio 1:1 nakon što je Segesta povela preko Tabakovića, a domaćin poravnao golom Azinovića. S igračem više Segesta je uspjela otići do pobjede s dva pogotka Igora Prijića i jednim Saše Šesta u posljednjih pet minuta. Domaćin je preko Spajića samo smanjio zaostatak u 89. minuti.

Jedan pogodak vidjeli su gledatelji na Klaki gdje je Dubrava s minimalnih 1:0 svladala Udarnik. Već u 16. minuti kapetan Maloča je zabio za pobjedu Dubrave. U nastavku susreta gosti su pokušavali doći do boda, međutim nisu u tome uspjeli i domaćin ipak zasluženo slavi. Treba spomenuti kako je Udarnik u posljednjim trenucima susreta propustio veliku priliku za poravnanje kada je Hasanović promašio potpuno prazna vrata.