Grobničan napunio mrežu Rudara iz Labina i ostao sam na vrhu 3. HNL Zapad

Igor Šestak • ponedjeljak, 17.09.2012.

Odigrane su utakmice četvrtog kola 3. HNL Zapad. Grobničan je zabio čak pet golova Rudaru iz Labina i na najbolji mogući način iskoristio poraz Novigrada na otoku Pagu te ostao sam na vrhu tablice. Vinodol je svladao Opatiju, a Orijent bio bolji od Nehaja. Prve pobjede u novoj sezoni ubilježili su Naprijed i Buje, a do prvog boda su stigli nogometaši Jedinstva iz Nedešćine.

Nogometaši Grobničana i nakon četiri kola 3. HNL Zapad imaju maksimalan učinak. Nakon pobjeda protiv Naprijeda, Krka i Buja, igrači Gorana Gajzlera su u četvrtom kolu na svom terenu s uvjerljivih 5:1 svladali Rudar iz Labina. Grobničan je pola sata lomio otpor gostiju, a onda u samo pet minuta uspio postići tri pogotka. Strijelac za 1:0 bio je Ivan Sertić u 30. minuti. Samo dvije minute kasnije za 2:0 je zabio Admir Malkić, a u 35. je svoj drugi gol postigao Sertić.

Gostujući trener Valdi Šumberac na poluvremenu je napravio dvije izmjene, ali ni to nije pogmolo Rudaru. U 58. minuti na 4:0 je povisio Marko Miculinić, a situacija je za goste postala još lošija u 72. minuti. Vratar Sanjin Vozila je u izglednoj situaciji za postizanje pogotka srušio napadača domaćih i zaradio izravni crveni karton. Šest minuta kasnije mrežu Rudara je po drugi put pogodio Malkić. U 89. minuti gosti su ipak stigli do počasnog pogotka, a postigao ga je Igor Juričić iz kaznenog udarca.

Prvi prvenstveni poraz u novoj sezoni doživjeli su nogometaši Novigrada. Raspored ih je u četvrtom kolu odveo na gostovanje u Novalju na otoku Pagu, gdje su poraženi s 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Goran Burčul u 35. minuti iz kaznenog udarca. Gosti mogu žaliti za svojim prilikama, a prilično nevjerojatno zvuči činjenica da su uspjeli promašiti čak dva kaznena udarca. Prvu priliku s bijele točke su imali već u drugoj minuti prvog dijela, a drugu nakon pet minuta igre u nastavku. Unatoč porazu, Novigrad je ostao drugi na tablici s devet bodova, dok je Novalja skočila na drugo mjesto s bodom manje.

Prema vrhu tablice krenuo je i riječki Orijent. Na Krimeji je u četvrtom kolu gostovao senjski Nehaj, a domaćini su pobijedili s 3:1. Već u 12. minuti Orijent je u vodstvo doveo Igor Inić. U 31. minuti je prednost domaćih udvostručio Stjepan Mikulić, ali su gosti iz Senja do odmora uspjeli smanjiti zaostatak preko Denija Rubčića. U nastavku nije bilo golova sve do 90. minute kada je konačnih 3:1 postavio Mikulić svojim drugim pogotkom.

Orijent trenutno ima sedam osvojenih bodova, baš kao i Vinodol, Opatija i Krk. U četvrtom su kolu Vinodol i Opatija igrali međusobno u Novom Vinodolskom, a uspješniji su bili domaćini s 1:0. U utakmici igranoj po jakom vjetru igrači su se više istaknuli grubostima nego dobrom igrom. Sudac utakmice je podijelio čak devet javnih opomena, a utakmicu je odlučio autogol Dalibora Zobića u 47. minuti. Krk je do sedmog osvojenog boda stigao također pobjedom 1:0, na domaćem terenu protiv Rovinja. Jedini pogodak na utakmici postigao je Antonio Pejanović u 63. minuti utakmice, a gosti iz Rovinja su posljednjih 20 minuta igrali s igračem manje zbog isključenja Tonija Pavića.

U utakmici s čak tri crvena kartona Naprijed iz Hreljina je protiv Crikvenice upisao prvu ovosezonsku pobjedu. Gosti su s igračem manje ostali u 68. minuti kada je drugu javnu opomenu zaradio Andrej Petrinović. Šest minuta kasnije domaćini su iskoristili igrača više i poveli golom Imrije Behđetija. U 80. minuti je drugi žuti karton zaradio domaći igrač Aleksandar Jugović, ali se nije dugo igralo deset protiv deset. Četiri minute kasnije drugi žuti karton je dobio Adnan Šarić.

Prvu pobjedu u novoj sezoni dočekali su i igrači Buja. Na svom su travnjaku dočekali Jadran iz Poreča i slavili s 3:1. Jadranov ulazak u sezonu je vrlo slab pa porečki klub za sada ima samo jedan osvojeni bod i nalazi se na pretposljednjem mjestu na tablici. Nogometaši Buja poveli su preko Darija Šendule u 22. minuti, a svi ostali golovi pali su u periodu od 58. do 62. minute. Na 2:0 je povisio Saša Kapular, Jadran je u 60. minuti smanjio golom Harisa Drkića, a konačnih 3:1 je svojim drugim golom postavio Šendula.

Zanimljivu utakmicu u Nedešćini su odigrali Jedinstvo Omladinac i Halubjan. Domaći su poveli nakon 17 minuta igre golom Roberta Černjula, a gol za izjednačenje su primili minutu prije odmora. Strijelac je bio Pavle Josić. U 49. minuti Halubjan je poveo preko Dragana Šanjuga, a prvi bod u ovoj sezoni Jedinstvu je osigurao Tomas Černjul u 75. minuti. Halubjan je tako remizirao i treći put zaredom.