3. HNL Jug: Jadran (KS) i dalje "gazi" sve pred sobom, Konavljanin doživio prvi poraz

Ivan Dominik • ponedjeljak, 17.09.2012.

Odigrano je i četvrto kolo 3. HNL Jug nakon kojeg nije bilo velikih promjena u vrhu poretka. Stopostotan je ostao Jadran (KS), dok je njegov imenjak iz Ploča ostao na drugom mjestu. Konavljani su doživjeli prvi i šokantan poraz u novoj sezoni, dok su neki domaćini priredili velike preokrete nakon, činilo se, bezizlaznih situacija...

Jadran iz Kaštel Sućurca ostao je jedini stopostotan i nakon četiri odigrana kola u 3. HNL Jug te je zbog toga ostao i "zacementiran" na vrhu ligaške ljestvice. Visoku i uvjerljivu pobjedu Kaštelani su u četvrtom kolu upisali protiv Neretvanca iz Opuzena, koji im je u goste došao s pobjedom iz Neretvanskog derbija u prošlom kolu kada je stradala Neretva iz Metkovića u Opuzenu. No, u Kaštel Sućurcu bila je viđena sasvim druga priča.

Jadran je dominirao tijekom cijelog susreta te slavio 6:1, dok je čak 3:1 iznosio rezultat na poluvremenu. Željko Elez i Toni Ćelić doveli su domaće u vodstvo od 2:0 već do osme minuta, smanjio je za goste Marko Dragobratović, ali dva gola prednosti domaćima pred kraj prvog dijela pogotkom vraća Jure Šiškov. U drugom je dijelu domaćima u 55. minuti isključen Goran Kapitanović, ali to nije spriječilo domaće u postizanju još tri pogotka (!). Zabijali su igrači s klupe Frane Katić i Duje Grančić te ponovo Ćelić za konačnih 6:1 i pobjedu domaćina.

U Metkoviću se pobjedom od 2:1 nad Zmajem iz Blata od poraza u prošlom kolu oporavila Neretva. Golove za slavlje domaćina zabili su Mirko Jelčić za rezultat poluvremena te Nikola Brajković, koji je ušao s klupe u drugom dijelu, u 87. minuti za slavlje Metkovćana. U međuvremenu je pogodak za goste s Korčule zabio Elvis Hozić.

Istim rezultatom je u Makarskoj domaći Zmaj nadjačao Primorca. Nakon što je goste u vodstvo ranim pogotkom doveo Lovre Čirjak, Zmaj je režirao preokret u drugom poluvremenu susreta. Prvo je izjednačio Mario Gavran da bi egzekutor za pobjednički gol Makarana u posljednjoj četvrtini dvoboja bio Darko Tomaš. Strijelac pobjedničkog pogotka isključen je u sudačkoj nadoknadi zbog nesportskog ponašanja, no to nije umanjilo pobjedu Makarana i Tomašev epitet igrača utakmice.

Na Šupjaci u Čilipima, na samom jugu Hrvatske, domaći je Konavljanin doživio prvi poraz u sezoni nakon tri uzastopna remija uz rezultat 1:1. Preko stotinu domaćih navijača očekivalo je slavlje Čilipljana, međutim, ono nije ostvareno, a sva tri boda Valu donio je Ivan Rako pred sam kraj prvog dijela. To je bio jedini pogodak na utakmici, ujedno i pobjednički za ekipu iz Kaštel Starog.

Domaći poraz doživjela je i slabašna momčad Hrvaca koju je kod kuće porazila Zagora iz Unešića. Gostujući je sastav slavio na iskustvo i "na mišiće", a za trobod su bili dovoljni golovi Josipa Maleša i Denija Đurasa, kojima je Zagora dobila utakmicu rezultatom 2:0.

Također neuspješan domaćin bio je Kamen u svojoj Ivanbegovini jer ga je uz 2:1 porazio Jadran iz Ploča. Jaka momčad iz luke Ploče došla je prva u vodstvo protiv Kamena, a strijelac za 1:0 pred kraj prvog poluvremena bio je Joško Parać. Samo dvije minute kasnije, u 43., izjednačio je za domaće Miroslav Krištić, no to nije donijelo bod Kamenu jer je početkom nastavka kazneni udarac za goste realizirao Danijel Dabić, osiguravši time sva tri boda svojoj momčadi, koja je uzdignutih ruku napustila travnjak u Ivanbegovini.

Na susretu dubrovačkog GOŠK-a i Uskoka viđena su četiri pogotka, a tri u mreži gostiju na sreću domaće publike. Međutim, gosti su poveli zgoditkom Ante Čalete u 29. minuti, a preokret su Lapađani režirali u drugom dijelu susreta. Izjednačio je Damir Hodžić, zamjena za Josipa Papića ulaskom u posljednjih pola sata utakmice, a Dubrovčane je u vodstvo doveo isti igrač tri minute poslije svog prvog gola. Potvrdu pobjede domaćih donio je Ante Kovačić u finišu ogleda postavivši konačnih 3:1 za GOŠK.

Još uvjerljiviji u efikasnoj utakmici u Omišu bio je istoimeni domaćin koji je ekipu Velebita poslao kući rezultatom 4:1 u svoju korist. Za domaće su zabijali Ivan Šarić, Toni Biuk i Dino Špaleta - sve u prvih pola sata dvoboja za osiguranje konačne pobjede Omišana. Krajem utakmice na 4:1 je povisio Leo Jakovčević, a počasni pogodak za Velebit zabio je Josip Čačić, no to je bila mala utjeha za gostujući sastav od kojeg je u 3. HNL Jug lošije plasirana samo momčad Hrvaca.