Široki siguran i bez Darka Planinića

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • petak, 21.09.2012.

Nakon Splita finale 14. memorijalnoga košarkaškog turnira "Široki 2012", izborio je i organizator Široki WWin. U vrlo borbenoj utakmici domaća momčad pobijedila je hrvatskog prvoligaša Jolly iz Šibenika rezultatom 80:73.

Široki WWin - Jolly JBS 80:73 (20:16, 40:33, 60:54, 80:73)

ŠIROKI WWIN: Šutalo 14, Planinić, Ramljak 11, Naletilić 6, Bilinovac 2, Peršić 2, Bošnjak, Novak, Šakić 21, Barać 6, Morović 10, Rikić 8. Trener: Ivan Velić

JOLLY JBS: Petković 15, Oršulić, Čakarun 6, Katura 5, Vlaić, Vrlika 4, Ross 19, Bubalo 16, Gabrić 2, Gulam 1, Baljkas, Butorac 5. Trener: Hrvoje Vlašić

Široki je izborio finale u vrlo borbenoj utakmici, u kojoj su se igrale čvrste obrane svih 40 minuta. Domaćin je nastupio oslabljen, bez lakše ozlijeđenoga reprezentativnog centra Darka Planinića, a zbog viroze nije bilo ni njegove alternative Marija Novaka, pa je novi igrač Širokog Robert Rikić na parketu proveo 28 minuta.

Prvak BiH držao je pod kontrolom igru i rezultat tijekom cijele utakmice, premda su Šibenčani uvijek prijetili. Prvo poluvrijeme završilo je prednošću Širokog 40:33, koje nije jamčilo pobjedu. Stoga je i u nastavku susreta trener Ivan Velić od svojih igrača tražio čvrstu igru u obrani. No, i Šibenčani su bili agresivni, a zahvaljujući dobrim napadačkim akcijama Domagoja Bubala i Ronalda Rossa u zadnju četvrtinu ušli su sa zaostatkom od šest poena.

Kad je utakmicu trebalo prelomiti do izražaja su došli iskustvo i kvaliteta domaćih igrača, osobiti Željka Šakića, Vedrana Morovića i Marka Šutala. Upravo je Šakić u presudnim trenucima svojim poenima otklonio svaku mogućnost iznenađenja. S 21 poenom, šest skokova i četiri asistencije Šakić je bio i najbolji igrač susreta. Kod Šibenčana je dominirao Amerikanac Ross s 19 poena i pet asistencija.

Priliku da obrani turnirski trofej Široki će imati u finalu protiv momčadi Splita u subotu u 20 sati. Dvoboj dvaju sudionika ABA lige potvrdit će i koliko su oni spremni za regionalno natjecanje tjedan prije njegova početka. S obzirom na to da se očekuje i nastup Darija Šarića za Splićane, očekuje se dobar posjet na Pecari. Dva sata ranije za treće mjesto igrat će Zagreb CO i Jolly.

• Obrisan korisnik22.09.2012. u 23:10
    Veseli ovakav Šibenik! Protiv prvaka BiH skoro pa egal!!!! Ajde Žuti, zdrobite i h u finalu!!!
  • Obrisan korisnik22.09.2012. u 09:17