Zimski sportovi

U Dornbirnu prva domaća pobjeda, Villach učvrstio vodstvo

Ana Legradi • petak, 21.09.2012.

Ostali susreti večeras odigranog petog kola EBEL-a su bili vrlo uspješni za sve domaćine. Dornbirn je slavio prvu domaću pobjedu, a slavilo se i u austrijskoj prijestolnici, te Grazu, Villachu i češkom Znojmu.

Najzanimljivije je večeras bilo u Dornbirnu, čiji je klub u svojem debiju u EBEL-u po prvi puta slavio na domaćem ledu. Austrijska momčad je bila bolja od Albe uz 4:2 pogocima Scotta Andrewa Aarsena, Edwarda Dale Mitchella, Jacoba Andrewa Kozeka i Nicolasa Petrika.

Nakon uspješno odrađenog turnira s hrvatskom reprezentacijom za pretkvalifikacije na Igre u Sočiju 2014. godine John Hećimović se vratio u Dornbirner i večeras u pobjedi svoje momčadi upisao asistenciju, ukupno četvrti bod u pet susreta. Bivši napadač Medveščaka Frank Banham i Tyler Metcalfe su bili jedini strijelci za Albu.

Beč je ugostio povratnike u EBEL iz Innsbrucka i upisao uvjerljivu pobjedu u prvih 36. minuta. Do kraja prvog dijela domaćini su vodili s 3:0 pogocima Zdeneka Blatnyja, Francoisa Fortiera i Jonathana Ferlanda. U 23. minuti jedini je pogodak u susretu za povratnike upisao Bryan McGregor, a za konačnih 4:1 se pobrinuo Michael Schiechl.

Gostovanje Red Bullsa u Grazu nije dobro prošlo. Domaćini su u devetoj minuti pogotkom Jeana Michela Daousta otvorili vodstvo, ali pet minuta kasnije jedan od mladih nada Bullsa Kevin Puschnik je izjednačio rezultat da bi do kraja prvog dijela na 2:1 za Graz povećao Olivier Latendresse.

Početkom druge trećine Steven Reiger je po drugi puta izjednačio rezultat, a do 40. minute Olivier Labelle i Daoust su otišli predaleko za goste iz Salzburga. Posljednjih 20 minuta je bivši Medvjed Ryan Kinasewich smanjio vodstvo na 3:4, ali u posljednjoj se minuti do gola probio Matthias Iberer za konačnih 5:3.

Villach je pobjedom nad ljubljanskom Olimpijom od 5:2 učvrstio svoju poziciju na vrhu lige. Pobjedi VSV-a je najviše pridonio Klemen Pretnar uz dva pogotka i jednu asistenciju.

Iz češke dolaze odlične vijesti, predstavnik u EBEL-u, Znojmo, nastavlja pobjednički niz. Pred domaćom publikom su savladali aktualne prvake iz Linza uz 3:2. Gosti iz Austrije su poveli već u prvoj minuti pogotkom Roba Hiseyja, ali ulaskom u drugi dio finski napadač Kim Strömberg u svojem petom nastupu za Znojmo upisuje peti bod i izjednačenje rezultata. Vodstvo je domaćinima donio Peter Pucher, a povećao Jakub Stehlik. Drugi je pogodak za Linz upisao još jedan bivši Medvjed Mike Ouellette.