Simon u debiju za Unicaju zabio 20 poena

Ante Zovko • subota, 22.09.2012.

Unicaja Malaga Jasmina Repeše u petak je upisala visoku pripremnu pobjedu protiv Manrese, a aktivnu ulogu imali su hrvatski reprezentativci.

Bivši kapetan Zagreba Krunoslav Simon debitirao je za Unicaju s 20 ubačenh poena u pobjedi 69:55 protiv Manrese koja je mogla biti i izraženija da nije bilo manjeg pada u završnici susreta.

Luka Žorić započeo je susret u startnoj petorci Jasmina Repeše u paru s Vazquezom, a Manresa je povela poslije prve četvrtine 18:15 zahvaljujući seriji 6:0.

Unicaja uzvraća u drugoj dionici s 14:4 i preokreće rezultat na 29:22, a na poluvremenu je bilo 34:29. Manresa se još malo držala početkom treće četvrtine zahvaljujući ponajviše Hangi i Arteagi. Rezultat je definitivno prelomljen početkom posljednje četvrtine kad je Simon potaknuo seriju 9:0, suigrači su prihvatili ritam i u 38. minuti poveli s maksimalnih 68:48.

Žorić je završio s 13 poena, Vazquez je dodao osam, a Dragić sedam. Kod domaćih jedini dvoznamenkasti bio je Aretaga s deset ubačaja. Arco je dodao devet, Ramsdell i DeVries po osam poena.

• Obrisan korisnik26.09.2012. u 14:21
    Znamo mi šta Simon zna i može. Dobro je da ima trenera koji to isto zna.
  • pikepiletina23.09.2012. u 01:36
    nisam ovo očekivao od Simona. svaka čast.