Xavi u završnici probio Granadin bunker

Ante Dubravac • subota, 22.09.2012.

U posljednjem subotnjem susretu petog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je uz dosta muke savladala Granadu dok je Betis s minimalnih 1:0 bio bolji od Espanyola.

Svoju savršenu seriju od četiri susreta s osvojenih maksimalnih 12 bodova nogometaši Barcelone nastavili su na svom stadionu protiv Granade.

Prvu priliku na susretu imao je Massi u šestoj minuti nakon dodavanja Danija Alvesa, ali njegov udarac u posljednji trenutak je blokirala gostujuća obrana. s druge strane Valdesa je zagrijao Floro Flores udarcem s ruba šesnaesterca.

U 23. minuti svoj udarac je iskušao i Fabregas, ali vratar Tono nije imao problema s tim pokušajem. Najbolju priliku u prvom djelu za goste propustio je Siqueira u 30. minuti kada je pobjegao obrani Barcelone, ali Valdes spašava domaćine pa se na odmor odlazi bez pogodaka.

Na početku drugih 45 minuta Adriano je uputio jednu prizemnu loptu u gostujući peterac koju zahvaća David Villa, ali Tono je jeo jednom siguran. Barcelona je nastavila s dominacijom, ali nikako nije mogla stvoriti pravi kontinuirani pritisak koji bi slomio Granadu. U 65. minuti u razmaku od samo nekoliko sekundi Messi je propustio dvije velike prilike pa je nervoza bila sve očitija na Camp Nou.

U 77. minuti lopta se sretno odbila do Fabregasa, ali se Tono polako počeo pretvarati u junaka susreta. Kada je do kraja susreta ostalo nešto više od tri minute stvari u svoje noge je odlučio preuzeti kapetan Xavi koji je prekrasnim pogotkom s ruba šesnaesterca osigurao Barceloni nova tri boda.

Potvrda pobjede došla je u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Messi prošao nekoliko igrača te uputio oštru prizemnu loptu koju u vlastitu mrežu skreće Borja Gomez.

Betis je na svom Benito Villamarinu dočekao Espanyol i u utakmici bez puno izglednih prilika slavio s minimalnih 1:0.

Bolju igru u otvaranju susreta Betis je kapitalizirao u 19. minuti kada je Benat Etxebarria uputio centaršut s desne strane, u skoku je najviši Paulao koji zabija za vodstvo domaćina.

U nastavku susreta malo su se probudili i igrači Espanyola koji su pokušavali doći do izjednačenja, ali su se domaćini vrlo dobro branili. Stvari za goste su se dodatno zakomplicirale u 67. minuti kada je drugi žuti, isključujući crveni karton zaradio Wakaso.

• Obrisan korisnik23.09.2012. u 11:47
    je Valdez je skinuo zicera,pa istina je.samo kaj ga je napadač od granade napucao,direkt u njega ;)
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 08:44
    Mesi je imao bar pet stopostotnih prilika.Na startu utakmice veliki promašaj i onda ga je uhvatila nervoza.Inače golman Granade pravio je ćuda
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 08:41
    nitko nije primijetio veliku nervozu messija kod 0-0.... sasvim netipicno za njega, unosio se protivniku u lice, svadao sa villom i kako kaze komentator na sportklubu poprimilo mu je celo nekoliko boja. naravno da je takvo ponasanje ronaldo pokazao sutra bi bio u svim medijima prozvan bahatim i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 01:43
    podsjeti me malo, za koga ono ti navijaš?
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 01:38