Vodeća momčad 3. HNL Zapad u Rovinju primila pet golova, Jadran velikim preokretom do prve pobjede

Igor Šestak • nedjelja, 23.09.2012.

Klubovi 3. HNL Zapad u petom su kolu bili izrazito raspoloženi. U osam susreta palo je čak 36 golova, što daje prosjek od četiri i pol gola po utakmici. Lider prvenstva je doživio težak poraz u Rovinju u utakmici s čak osam golova, po sedam golova je viđeno u Labinu i Poreču, a po pet u Opatiji i Crikvenici. Jedinu utakmicu bez golova odigrali su Novigrad i Vinodol.

U petom kolu došao je kraj pobjedničkom nizu Grobničana. Nakon četiri uzastopne pobjede nogometaši Gorana Gajzlera su puni samopouzdanja otputovali na gostovanje u Rovinj, ali tamo su ih dočekali raspoloženi igrači Ecija Krizmanića i napunili im mrežu s čak pet golova.

Utakmica je za goste počela odlično. Već u petoj minuti Ivan Sertić je pogodio mrežu domaćeg vratara Luke Orbanića. Domaćima je trebalo neko vrijeme da se oporave od šoka, a do poravnanja su stigli u 28. minuti utakmice preko Maura Mišana. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela domaći su zaradili jedanaesterac, a uspješno ga je realizirao Agron Barlecaj.

I u drugom poluvremenu je gol pao nakon samo pet minuta igre, ali ovaj put u mrežu gostujućeg vratara Bojana Milića. Strijelac za 3:1 bio je Tomo Barlecaj. Samo četiri minute kasnije svoj drugi gol na utakmici postigao je Mišan. U 67. minuti kazneni udarac su zaradili i gosti, a s bijele točke je pogodio kapetan Stjepan Jukić. Kada se već činilo da će utakmica završiti rezultatom 4:2, u samoj završnici su pala još dva gola. Prvo je na 4:3 smanjio Jeton Imeraj, a domaću pobjedu je petim pogotkom potvrdio Antonio Krijan u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Rovinj se ovom pobjedom popeo na osmo mjesto 3. HNL Zapad. Grobničan je unatoč porazu zadržao prvo mjesto, ali su sada samo dva boda iza njega čak tri kluba. Prvi od njih je Novigrad, koji je u petom kolu na domaćem terenu odigrao bez golova s Vinodolom. Obrana Novigrada je u pet kola primila samo dva gola pa s najboljom gol razlikom drži drugo mjesto ispred Opatije i Krka, koji su u petom kolu stigli do važnih pobjeda.

Opatija je na svom terenu ugostila Orijent i slavila s visokih 4:1, a gosti su na utakmici zaradili čak dva crvena kartona. Orijent je odlično otvorio utakmicu i već u 7. minuti poveo golom Darija Štanfela, ali su domaći do poluvremena preokrenuli rezultat. U 22. minuti je izjednačio Deni Erceg, a u prvoj minuti sudačke nadoknade je za 2:1 pogodio Damir Radomir.

Gosti su u 49. minuti ostali s igračem manje nakon isključenja Antonija Leskura, a domaći su brojčanu prednost iskoristili u 64. minuti kada je za 3:1 zabio Niko Vlatković. Samo dvije minute kasnije konačni rezultat je postavio Danijel Lazić, a gosti su u samoj završnici ostali s devet igrača na terenu, kada je drugu javnu opomenu zaradio Igor Inić.

Utakmica s pet golova viđena je i u Crikvenici, gdje je istoimeni domaćin s 3:2 poražen od Krka. Gosti su poveli u petoj minuti golom Edija Kurolta, ali su domaći uzvratili samo tri minute kasnije preko Selmira Mahmutovića. Krk je do novog vodstva stigao iz kaznenog udarca u 26. minuti, a strijelac je bio Fulvio Poropat. Taj je rezultat stajao sve do 81. minute, kada su i domaći zaradili jedanaesterac, a u 2:2 ga je pretvorio kapetan Ivan Butorac. Ipak, igrači Krka su došli i do trećeg vodstva na utakmici. U trećoj minuti sudačke nadoknade za drugu uzastopnu pobjedu svoje momčadi zabio je Antonio Pejanović.

U izuzetno efikasnom kolu dvije su utakmice završile rezultatom 4:3. Prvu pobjedu u sezoni ostvario je Jadran iz Poreča. Na svom stadionu Veli Jože Jadran je protiv Jedinstva poveo golom Tonija Belušića u 16. minuti. No, gosti su do kraja poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist golovima Dobrića u 21. i 30. minuti te Mohorovića u 45. minuti. Drugih 45 minuta je pripalo Jadranu koji je preko Drkića u 50. minuti, Kastratija u 54. minuti i Belušića u 81. minuti stigao do velikog preokreta i pobjede 4:3.

Istim su rezultatom Buje slavile kod Rudara u Labinu. Gosti su do 50. minute ostvarili vodstvo od 3:0 zahvaljujući golovima Kapulara, Bojića iz kaznenog udarca i Fabijančića. No, igrači Rudara se nisu predali. U 56. minuti je kazneni udarac realizirao Juričić, samo pet minuta kasnije je poentirao Hodžić, a na 3:3 je izjednačio Valentino Stepčić. Činilo se da će svaka momčad osvojiti po bod, ali je u drugoj minuti sudačke nadoknade drugu uzastopnu pobjedu gostima donio Nik Mihalovič, igrač koji je ušao s klupe u 78. minuti.

Senjski Nehaj je na svom terenu s 2:0 pobijedio Naprijed i trećom ovosezonskom pobjedom skočio na peto mjesto 3. HNL Zapad. Strijelci su bili Rubčić u 3. i Lopac u 77. minuti. Halubjan je ugostio Novalju i ubilježio četvrti uzastopni remi. Goste je u vodstvo doveo Tomac u 15. minuti, a Halubjan je izjednačio minutu prije poluvremena golom Šanjuga. Novalja je nakon pet kola jedina neporažena momčad lige, a s dvije pobjede i tri remija drži šesto mjesto.