Zimski sportovi

Rani gol Medveščaku nije donio bodove

Martina Oštrić • nedjelja, 23.09.2012.

Druga od tri gostujuće utakmice momčad Medveščaka je odvela u goste prvoplasiranom Villachu. U istoimenom gradu zagrebačka je momčad upisala poraz, unatoč odličnom početku utakmice...

Nakon boda protiv Klagenfurta hokejaši Medveščaka nadali su se punom plijenu protiv trenutno prvoplasirane momčadi EBEL lige, Villacha. Početak utakmice za Plave nije mogao biti bolji. Manje od 30 sekundi bilo je potrebno Nagliću da, na asistenciju Bucka, svoju momčad dovede u vodstvo.

Medveščak je vodstvo zadržao pet minuta. Antti Pusa istekom šeste minute je sve vratio na početak. Pucao je ove sezone odlični Altmann, nakon čega je Finac prihvatio Kristanov odbijanac i poentirao. Unatoč prilikama obiju momčadi do kraja trećine nije bilo pogodaka, te se na pauzu otišlo s 1:1.

Na početku drugog perioda Medveščak nije iskoristio minutu i pol igrača više nakon isključenja Pusse. S druge strane, Taylor je propustio šansu, nakon čega je sudac poništio Hughesov pogodak. Jedini pogodak u drugoj trećini postigao je Derek Damon na samom isteku trećine, u 40. minuti. Pusa je zaradio još jedno isključenje, a dvadesetak sekundi potom gostujuća obrana je zaspala, nakon čega je igrač domaćih izašao sam pred Kristana i došao do lakog pogotka.

I u posljednju trećinu Medveščak ulazi s igračem više na ledu, no, kao i na isteku 50. minute ne koriste prednost za izjednačenje. Šest minuta prije kraja Greentree je u prilici, no pločica prolazi iznad prečke. Minutu i pol prije kraja utakmice Kristan napušta svoja vrata kako bi Medvjedi pokušali sa šestoricom u polju. To je otvorilo priliku domaćinima koji za konačnih 3:1 postižu pogodak u praznu mrežu.

• Obrisan korisnik23.09.2012. u 21:16
    Ima još brdo utakmica do kraja.Neka Medvjedi udu na visokoj razini kada to bude najpotrebnije