3. HNL Istok: Nova visoka pobjeda BSK, raspoloženi i Oriolik i Slavonija

Josip Piršljin • ponedjeljak, 24.09.2012.

Novo, šesto po redu kolo u 3. HNL Istok odigrano je ovog vikenda. BSK je nanizao dvije uvjerljive pobjede zaredom, a jednako uspješni bili su i Oriolik te požeška Slavonija. Cernička Mladost je igrala protiv istoimenog kluba iz Antina i upisala novi poraz čime je ostala na samom dnu ljestvice.

Poslije pobjede nad Olimpijom od 6:3, BSK je ostvario novo uvjerljivo slavlje. Momčad iz Bijelog Brda je bila bolja od NAŠK-a s 5:1 i na taj se način popela na peto mjesto tablice. Poveli su preko Nenada Erića vrlo lijepim pogotkom u prvom dijelu, a potom je u nastavku na 3:0 s dva gola povisio Saša Kuburić. Za goste su još zabili Mario Vratović i Erić, a domaćima je smanjenje donio Samir Pohižek.

Olimpija iz Osijeka i Slavija iz Pleternice podijelili su bodove u utakmici koja je završila remijem 1:1. Sve do 82. minute nije bilo pogodaka, no tada je vodstvo domaćima donio Igor Grandić. Ipak, samo tri minute kasnije gosti su izjednačili preko Antuna Kvaternika i osigurali jedan bod.

Na utakmici vodećeg Oriolika i trećeplasiranog Graničara očekivao se derbi, no susret je bio jednosmjeran. Lider se suvereno postavio i već na poluvremenu riješio sve dvojbe oko pobjednika. U osmoj minuti precizan je bio Stjepan Stubičan, a kasnije su se golovima nadovezali Miroslav Konopek i Mario Petrović. Konopek je još jednom bio strijelac u nastavku, a konačnih 5:0 djelo je Gorana Jurića.

Đakovo - Croatia je upisala tek drugu ovosezonsku pobjedu. Na domaćem terenu je bila bolja od Belišća, a za sva tri boda dovoljan je bio pogodak Tomasa Grgačevića u 55. minuti iz jedanaesterca. Pred kraj utakmice Đakovčanima je isključen strijelac jedinog gola nakon drugog žutog kartona.

Slavonija je nastavila s odličnim igrama ove sezone i uvjerljivom pobjedom zadržala drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Marsonia 1909 je stradala sa 6:2 i pala na pretposljednje mjesto. Hat-trick je upisao Mile Pavelić, a za Požežane su zabijali još Matias Šulc, Mislav Včelik i Ivan Bilim. Utješne pogotke za Brođane postigli su Matej Marušić i Matej Lilić.

U dvoboju dviju Mladosti bolja je bila ona iz Antina od cerničke. Gosti su pred otprilike 200 gledatelja minimalno slavili kasnim pogotkom. U 81. minuti gol je postigao Tomislav Galović koji je u igru ušao 12 minuta prije. Novim porazom Mladost iz Cernika je ostala na dnu tablice s jednom pobjedom i jednim remijem, ali i bodom minusa zbog neodigravanja susreta u prvom kolu.

Višnjevac je u šestom kolu ugostio Bedem iz Ivankova i pobijedio s 3:0, a realizirao je dva kaznena udarca. Najprije je s bijele točke bio precizan Marijan Mihaljević, potom je gol iz igre zabio Domagoj Berečić, a novi jedanaesterac uspješno je završio Dario Merkaš. U redovima domaćih u 89. minuti je crveni karton zaradio Matej Žitnjak zbog vrijeđanja glavnog suca.

Otok je s tri gola osvojio tri boda protiv Lipika. Ivan Matanović i Krešimir Jurić su donijeli domaćima vodstvo od 2:0 prije nego što je smanjio Dejan Kovačić samo minutu nakon što je ušao u igru. Ipak, do izjednačenja Lipik nije došao, već je Otok zabio novi gol, a strijelac je bio Željko Grgić.