Vodeća momčad 3. HNL Sjever upisala i petu uzastopnu pobjedu, Virovitica deklasirala Križevce

Ivan Dominik • ponedjeljak, 24.09.2012.

Šesto kolo 3. HNL Sjever odigrano većim dijelom u subotu, a zaključeno nedjeljnim srazom Graničara iz Kotoribe i Čakovca, nije donijelo velike promjene na vrhu ljestvice, premda se ligaški poredak podosta izmijenio. Koprivnica je preokretom pala u Slatini, kao i Croatia u Nedelišću, najveću pobjedu kola ostvarila je Virovitica, dok je vodeće Međimurje ponovno slavilo, po peti put ove sezone. Izrazito domaćinsko kolo pokvarila su samo dva remija, dok su domaće ekipe u ostalih šest susreta bile i više nego uvjerljive...

Najrenomiraniji i najpoznatiji klub 3. HNL regije Sjever te bivši prvoligaš, čakovečko Međimurje, odigrao je kod kuće susret šestog kola prvenstva protiv nejake ekipe Podravca iz Virja. Na stadionu SRC Mladost Podravac je ostao bez šansi te je Međimurje upisalo petu uzastopnu pobjedu i to vrlo uvjerljivo, rezultatom 3:0. Najzaslužniji za slavlje Međimuraca bio je strijelac prva dva pogotka, u 17. i 60. minuti, Roberto Skoliber, dok je priču golom za konačan rezultat zaključio Danijel Kuzmić.

Virovitica, koja u novoj sezoni ima velik potencijal, ali igra "toplo-hladno" početkom natjecanja, u domaćoj je utakmici šestog kola "razvalila" suparnike iz Križevaca. Domaći su slavili 6:0 s po tri pogotka u mreži Križevčana u svakom poluvremenu. Golijadu je otvorio napadač domaćih Ante Mikulić, a dvama pogocima ju je nastavio Kristijan Tadić. Za 4:0 je sredinom nastavka pogodio Josip Ivačić, a nedugo zatim svoj hat-trick upotpunjuje Tadić. Konačnih 6:0 postavlja strijelac prvog pogotka, Ante Mikulić, za potpuni potop Križevaca u Virovitici.

Neugodna Mladost iz Preloga došla je u goste Bjelovaru, no, protiv raspoloženih Bjelovaraca u ovom susretu Međimurci jednostavno nisu imali šanse. Lakše od očekivanog domaćini su u Bjelovaru apsolvirali Preložane uz 3:0, a egzekutori za slavlje bili su Nenad Jasika koji je mrežu gostiju tresao dvaput te Hrvoje Šibenik, čiji se pogodak ugurao između dva Jasikova. Svi pogoci pali su u prvom dijelu i to je bilo dovoljno za pobjedu Bjelovaraca.

Nešto manje uvjerljivo je pobjedu upisala i Slatina, koja je na svom terenu dobila jaku Koprivnicu 3:1. Slatinčani su pokazali da na njihovom terenu nitko nije favorit, čak ni jaka momčad Koprivničanaca, a dokazali su i karakter jer su polučili preokret. Koprivnica je, dakle, povela pogotkom Vjekoslava Kolara, no ubrzo stvari na početak vraća Daniel Vukoje. Do kraja poluvremena je ipak Slatina uspjela doći do novog pogotka, strijelac je bio Ozren Vurdelja, te je na odmor otišla s prednošću od 2:1. U drugom dijelu je pao samo jedan gol i to za domaće; konačnih 3:1 Slatinčana postavio je Arben Rušiti.

U derbiju začelja je nakon tri utakmice bez uspjeha domaća Ivančica nadigrala sada posljednje plasiranu momčad lige, Polet iz Svetog Martina na Muri. Za četvrti poraz Poleta u posljednjih pet utakmica zaslužni su bili Dominik Božak, koji je zabio jedini pogodak u prvom dijelu, i Denis Bochl, strijelac pobjedničkog gola u nastavku. Jedini zgoditak za goste iz najsjevernije točke Hrvatske bio je Mario Turk početkom drugog dijela, no to nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat u Ivancu.

Istim rezultatom, s dva naprema jedan, slavila je kod kuće i momčad Nedelišća protiv vrlo dobre Croatije iz Grabrovnice. Gostujuća je ekipa i povela u ovom susretu pogotkom Ivana Presečana, ali su domaći okrenuli utakmicu u svoju korist još u prvom poluvremenu. Nedelišću su suđena dva penala, a oba je za pobjedu domaćih realizirao iskusni Davor Piškor u razmaku od samo šest minuta.

Jedini subotnji remi bio je između Podravine i Mladosti iz Ždralova, koji su odigralo bez golova u Ludbregu, dok je istim rezultatom, 0:0, završila i jedina nedjeljna utakmica, u kojoj su se sastali Graničar i Čakovec u Kotoribi. Ta dva susreta bila su ujedno i jedini remiji u šestom kolu 3. HNL Sjever, dok su sve ostale utakmice pripale domaćinima.