Zimski sportovi

Banham i Day predvodili svoje momčadi do bodova

Martina Oštrić • ponedjeljak, 01.10.2012.

Osmo kolo hokejske EBEL lige donijelo je tri pobjede gostujućih momčadi. Olimpija je nanijela novi teški poraz posljednjem na ljestvici, Innsbrucku, prvoplasirani VSV nakon izvođenja kaznenih udaraca došao je do drugog boda, dok je Znojmo nakon istih izgubio bod...

Više od pola utakmice prvoplasirani Villach imao je prednost nad domaćom Albom. Drugi od tri pogotka postignut je u 25. minuti s igračem manje na ledu. No Alba se vratila, te u posljednjih šest minuta drugog perioda dva puta, od čega je drugi gol Franka Banhama, slomila vratara Villacha. Bivši Medveščakov igrač upisao je i drugi gol pet minuta prije kraja utakmice za izjednačenje, te je utakmica otišla u produžetke. Drugi bod Austrijancima donio je Justin Taylor pogotkom iz penala.

Posljednji na tablici, Innsbruck, kod kuće nije imao apsolutno nikakve šanse protiv večeras odlično raspoložene Olimpije. Već nakon prvog perioda Slovenci su imali tri pogotka prednosti, no za razliku od Villacha, prednost u nastavku nije pala. Golovima siromašni drugi period Olimpija je nadoknadila u posljednjem, kada su poentirali još tri puta. Opuštanje slovenske obrane iskoristio je Moessmer desetak minuta prije kraja utakmice za jedini pogodak domaćina.

Momčad iz Salzburga došla je do novih bodova protiv gostiju iz Dornbirna. U utakmici sa čak 40 minuta isključenja s obje strane, Red Bull je do vodstva došao u 16. minuti iskoristivši igrača više. Pogocima Kristlera i Maxwella domaćini su u posljednji period ušli mirne duše i isključenjem Lupaschuka. Gostujuća momčad po prvi put na utakmici koristi igrača više za smanjenje rezultata, no veselje im je bilo kratkog vijeka. Manje od minutu Red Bullu trebalo je da ponovno dođe na tri pogotka prednosti za konačnih 4:1, čime su došli do dva ova boda.

Vrlo izjednačenu utakmicu odigrali su KAC i Vienna Capitals u Klagenfurtu. Nakon dvostruke izmjene vodstva na prvi se predah otišlo s miroljubivih 2:2. Drugi period nisu obilježili golovi - umjesto njih igrači su grijali klupe za kažnjene, dok se navala prema protivničkom golu nastavila u posljednjih 20 minuta. Gostujuća momčad iskoristila je brojčanu prednost na ledu kako bi došla do novog vodstva, nakon čega im je Schiechl donio prvo vodstvo od dva pogotka koje Vienna do kraja utakmice više neće ispuštati. Smanjio je Feier desetak minuta prije kraja, no momčad iz glavnog grada uspjela se domoći dva nova boda.

Druga utakmica koja je završila nakon izvođenja penala je ona između Znojma i Graza. Gosti iz Graza su poveli, no Česi su se vratili sa dva pogotka i preuzeli inicijativu. U posljednjem je periodu izjednačujući pogodak za goste postigao Wren. Kako ni nakon produžetaka nije bilo pobjednika, utakmica je otišla u penale, gdje su uspješniji bili gosti, točnije nekadašnji Medvjed Greg Day, koji je Grazu donio i drugi bod.