3. HNL Sjever: Šesta pobjeda Međimurja u nizu, Croatia i Podravina jedine remizirale

Ivan Dominik • ponedjeljak, 01.10.2012.

Sedmo kolo 3. HNL Sjever donio je novih osam utakmica i nekoliko iznenađenja u njima. Međimurje sigurno korača kroz ligu te je ubilježilo šestu pobjedu u nizu, iznenađujuće gostujuće pobjede uknjižile su momčadi Bjelovara, Slatine i Virovitice, dok je neočekivano uvjerljivo domaće slavlje ubilježio Polet (SMNM). Croatia Grabrovnica i Podravina odigrali su jedini remi kola u kojem nije bilo većih promjena na samom vrhu ligaške tablice...

U Križevce je domaćoj i istoimenoj momčadi u goste došao najjači mogući suparnik, čakovečko Međimurje, koji je trenutno vodeći na tablici lige i koji je u Podravinu stigao s pet uzastopnih pobjeda na kontu. Domaći su jedino htjeli izbjeći poraz, no nije im krenulo najbolje jer je već u devetoj minuti za vodstvo Međimurja zabio Roberto Skoliber, a rezultatom 1:0 za goste otišlo se i na odmor.

U nastavku Međimurje podebljava svoje vodstvo preko Daniela Vukovića, također u ranoj fazi drugog dijela, međutim, domaći smanjuju zahvaljujući golu koji je zabio Aleksandar Korenika. Ulazi se borbeno i s mnogo želje i htijenja u završnicu u kojoj domaći Križevčani čak poravnavaju rezultat pet minuta prije kraja golom Hrvoja Mladena, no, ponestaje im snage i u 88. minuti utakmice konačan trijumf Čakovčanima, šesti zaredom u novoj sezoni, pogotkom za krajnjih 3:2 donosi džoker s klupe Darko Vabec.

Na Sportskom parku u Virju domaći je Podravac ugostio Bjelovar, koji sve više raste u formi, i bio je glatko poražen. S dva pogotka u prvom i jednim u drugom dijelu Bjelovar je lakoćom apsolvirao domaćine uz 3:0. Već u prvoj minuti gosti vode zahvaljujući Tomislavu Golubiću, a nakon pola sata igre udvostručuju vodstvo zgoditkom istog igrača. Konačnu "točku na i" bjelovarske pobjede stavio je 20 minuta prije kraja dvoboja Joakim Kristić.

Krnja Slatina doputovala je sa samo 15 igrača, odnosno četiri zamjene, u Prelog na noge tamošnjoj Mladosti. No, unatoč oslabljenoj ekipi Slatinčani su se izvrsno snašli u gostima kod Mladosti te su preokrenuli rano vodstvo domaćih i stigli do pobjede. Za 1:0 pogodio je domaći napadač Elvis Sabol nakon manje od 120 sekundi utakmice, no do poluvremena Slatina izjednačava preko Pera Dorića. U nastavku gosti zabijaju još jedan pogodak za potpuni preokret u Prelogu, strijelac je bio ponovo Dorić, i do kraja održavaju svoju prednost kojom na kraju i odnose bodove iz Međimurja.

Kao i u prethodne dvije utakmice i u Koprivnici je pao vrlo rani pogodak; Nino Brcković zabio je je za vodstvo Koprivnice protiv Ivančice već u petoj minuti susreta, a njegov pogodak su domaći kasnije pretvorili i u konačnu pobjedu. Ivančica je početkom nastavka golom Denisa Bochla izjednačila, međutim, filijali prvoligaša Slaven Belupa pobjedu od 3:1 svojim pogocima donose Milan Manojlović i Vjekoslav Kolar.

Nedelišće se očito "ispuhalo" u Kupu kada je šokantno izbacilo prvoligaša Rijeku pa je relativno lak posao na svom terenu imao Polet iz Svetog Martina na Muri. Domaćin je protiv Nedelišća zaigrao mnogo bolje i pogocima Karla Goričaneca te Mihaela Karlovčeca već na poluvremenu poveo 2:0. Za 3:0 je početkom drugog dijela poentirao Ante Begović, počasni je gol za goste zabio Nino Pintarić, dok konačnih 4:1 za Polet postavlja krajem utakmice igrač s klupe Nikola Novak. Domaćima je još duboko u sudačkoj nadoknadi izravno isključen Nikola Vinković zbog udaranja gostujućeg igrača i neće ga biti u sljedećih nekoliko utakmica u sastavu Poleta.

U Grabrovnici su domaća Croatia i Podravina "prijateljski" remizirali uz rezultat 1:1, što je ujedno bio i jedini remi sedmog kola lige. Domaći je sastav prvi došao u vodstvo nakon što je Valentino Paradinović svladao gostujućeg vratara Daniela Sačera početkom utakmice, no, već do poluvremena je postavljen konačan rezultat utakmice, jer pogodaka u drugom dijelu nije bilo, a strijelac za izjednačenje gostiju bio je Nikola Valjak. Stoga se Međimurci i Podravci u ovom međusobnom srazu podijeli bodove.

Mladost iz Ždralova došla je u sedmom kolu do lake i glatke domaće pobjede nad Graničarom iz Kotoribe. Sve su domaći nogometaši riješili već u prvom poluvremenu kada su u razmaku od 22 minute postigli dva zgoditka koja su kasnije bila dovoljna za slavlje. Prvi je mrežu Dina Jambresa zatresao Matej Bošnjak, a nedugo nakon njega za 2:0 zabija i Mario Pavec što donosi trobod domaćem sastavu protiv oslabljenih Međimuraca, koji su sa samo 16 igrača stigli u Ždralove.

Jednu od najefikasnijih utakmica sedmog kola 3. HNL Sjever odigrali su Čakovec i Virovitica na sjeveru Hrvatske, a pobjedu je ipak odnio gostujući sastav Virovitice uz rezultat 3:2. Virovitica je fenomenalno startala u susret te do 34. minute izgradila prednost od 3:0 golovima Ivana Devčića, Kristijana Tadića i Renata Jularića. Od toga se Čakovčani više nisu mogli ni stigli oporaviti, premda su uspjeli postići dva pogotka i učiniti domaći poraz pristojnim. Za 3:1 zabio je Pono Pintarić, a za konačnih 3:2 je iz penala egzekutor bio Nenad Hanc 15 minuta prije kraja ogleda.