3. HNL Istok: BSK se popeo na četvrto mjesto, remi u derbiju začelja

Josip Piršljin • ponedjeljak, 01.10.2012.

U sedmom kolu 3. HNL na Istoku nije došlo do promjene među prve tri momčadi, ali je zato BSK iz Bijelog Brda skočio na četvrtu poziciju novom visokom pobjedom. Derbi začelja igrali su Marsonia i Mladost Cernik i podijelili bodove.

Višnjevac je nakon dobre igre, ali ispadanja protiv Istre 1961 u Kupu, svladao Lipik na gostovanju s 3:0. U vodstvo je došao već u šestoj minuti preko Marijana Mihaljevića, a isti je igrač zabio za udvostručenje prednosti početkom drugog dijela. Konačan rezultat postavio je Bruno Krstanović u 61. minuti.

Pred otprilike 300 gledatelja u Ivankovu Bedem je igrao protiv požeške Slavonije. Na utakmici nije viđen niti jedan pogodak, no unatoč tome Slavonija je ostala na drugoj poziciji na prvenstvenoj tablici. Bedem je pao na šesto mjesto s tri pobjede, dva remija i isto toliko poraza.

Međusobni dvoboj odigrali su pretposljednja i posljednja momčad lige. Marsonia 1909 je na stadionu uz Savu ugostila cerničku Mladost, a susret je završen remijem. Gosti su poveli sredinom prvog dijela preko Darija Terzića, a domaći su uspjeli preokrenuti do isteka 45. minute golovima Josipa Cabana. Bod Mladosti osigurao je Matej Vlaović dvadesetak minuta prije kraja.

Druga Mladost u ligi, ona iz Antina, bila je uspješnija svladavši na domaćem terenu Đakovo Croatiju. Završilo je 2:0, a vodstvo je osigurao Ilija Kovačević u 37. minuti. Samo četiri minute kasnije zabio je Antun Andričević i to je bio konačan rezultat.

Oriolik je i dalje stopostotan. U sedmom kolu nije ih moglo zaustaviti niti Belišće koje je pred svojom publikom izgubilo s 2:1. Lider prvenstva poveo je u 24. minuti kada je precizan bio Mario Petrović. Sedam minuta kasnije izjednačenje je donio Marko Jurčević, ali gosti su opet došli do prednosti preko Gorana Jurića koju više nisu ispuštali iz ruku.

Na Spomen stadionu prvog igranja nogometa u Hrvatskoj Graničar je svladao Olimpiju. Već na poluvremenu momčad iz Županje je vodila s 3:0, a strijelci su bili dvaput Antonio Vidović i jednom Marko Petričević. Pet minuta prije kraja Ivica Vuka je Osječanima donio počasni pogodak iz kaznenog udarca.

Slavija iz Pleternice je na svom travnjaku ugostila NAŠK koji je u Našice uspio odnijeti jedan bod. Utakmica je završila rezultatom 0:0, a obje momčadi su ostale na sredini tablice. S osam bodova i dalje su susjedi na ljestvici, ali Olimpija ima bolju gol-razliku.

BSK je upisao i treću visoku pobjedu zaredom. Time su nogometaši iz Bijelog Brda skočili na četvrto mjesto na tablici s devet bodova zaostatka za vodećim Oriolikom. Na svom su terenu pobijedili Otok s 4:0. Na poluvremenu su vodili s 1:0 golom Dejana Prijića, a u nastavku dva puta je precizan bio Marijan Nikolić i jednom Nemanja Dorić. Otok je ovim porazom pao na 13. mjesto.