3. HNL Zapad: Krk nastavio pozitivnu seriju i potjeru za vodećim Grobničanom

Igor Šestak • ponedjeljak, 01.10.2012.

Utakmicama šestog kola nastavljeno je natjecanje u 3. HNL Zapad. Zanimljivo je da nijedan gost nije uspio pobijediti, a tek su Jadran i Halubjan uspjeli doći do jednog boda. Nogometaši Grobničana su se vratili pobjeđivanju, Krk je nastavio svoju pozitivnu seriju pobjedom nad gostima iz Senja, a u rezultatsku krizu je upao Novigrad. Do prve pobjede su stigli nogometaši Rudara iz Labina, a razočarala je Opatija na gostovanju u Hreljinu.

Krk je trenutno momčad s najboljom formom u 3. HNL Zapad. Nogometaši koje s klupe vodi bivši trener Rijeke Alen Horvat u šestom su kolu ugostili Nehaj iz Senja, pobijedili s 2:0 i upisali treću uzastopnu pobjedu, a u posljednja četiri kola su osvojili čak deset bodova. Nehaj je do gostovanja na stadionu Josip Uravić-Pepi osvojio devet bodova i eventualnom pobjedom bi skočio na drugo mjesto na tablici.

Ipak, do pozicije prvog pratitelja vodećeg Grobničana stigli su domaćini pobjedom 2:0, a konačni rezultat postavljen je još u prvih 45 minuta. Krk je poveo preko Antonija Pejanovića u 30. minuti, a vodstvo je udvostručio Edi Kurolt 13 minuta kasnije.

Nogometaši Novigrada upali su u rezultatsku krizu. U prva tri kola su imali stopostotan učinak, a u posljednja tri kola osvojili tek jedan bod. U šestom kolu su gostovali na Krimeji kod Orijenta i izgubili s 2:1 iako su gotovo 40 minuta imali igrača više. Domaćini su poveli u 16. minuti golom Željka Žarića, a 15 minuta kasnije na 2:0 je povisio Dino Škarica. Nakon sedam minuta igre u nastavku Orijent je ostao s igračem manje jer je Dario Štanfel zaradio drugu javnu opomenu. Igrači Novigrada su smanjili zaostatak u 67. minuti golom Filipa Bazine, ali unatoč brojčanoj prednosti nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Grobničan je u prošlom kolu doživio prvi poraz u sezoni, ali se proteklog vikenda vratio pobjedničkim navikama. Na stadionu u Mavrincima gostovala je Crikvenica, a njena je obrana prvi put pokleknula u 37. minuti. Strijelac je bio Ivan Sertić, a isti je igrač udvostručio vodstvo domaćina u 55. minuti. Na 3:0 je povisio Kristian Cianci u 71. minuti, a počasni pogodak za Crikvenicu zabio je Dani Smojver u 77. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru.

Neočekivan poraz doživjela je Opatija u Hreljinu. Domaći Naprijed je golovima Igora Hamidovića i Edija Petrovića stigao do vodstva od 2:0 u prvih 11 minuta. Opatija se u nastavku pokušala vratiti u utakmicu, ali domaćeg vratara Kazića nije uspjela svladati do prve minute sudačke nadoknade drugog poluvremena kada je za 2:1 zabio Deni Erceg. Domaći nogometaši tako su stigli do druge ovosezonske pobjede.

Prvu pobjedu u novoj sezoni u šestom su kolu proslavili nogometaši Rudara iz Labina. U goste im je stigao Rovinj, a utakmica je odlučena tek u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Rudar je tada zaradio kazneni udarac, kojeg je u vodstvo i pobjedu pretvorio Igor Juričić. Gosti su od 59. minute igrali s igračem manje jer je isključen Robert Berišić.

Dobru formu nastavili su i nogometaši Buja. U šestom kolu su stigli do treće uzastopne pobjede uvjerljivom pobjedom nad Jedinstvom iz Nedešćine. Domaći su poveli u 16. minuti golom Darija Šendule, samo devet minuta kasnije na 2:0 je povisio Mihajlo Bojić, a konačnih 3:0 postavio je Saša Kapular u 83. minuti utakmice. Buje su sada jedna od pet momčadi koje imaju 10 osvojenih bodova.

U šestom kolu dvije su utakmice završile neodlučenim ishodima. Utakmicu bez golova odigrali su Novalja i Jadran iz Poreča, dok je 1:1 bilo u okršaju Vinodola i Halubjana. Poveli su domaći igrači u 23. minuti golom Roberta Peričića, a 1:1 je postavio Franjo Tuzlak sedam minuta kasnije.