Vodeni sportovi

Grgić i u trećem nastupu na Svjetskom kupu u Dubaiju izborila finale

Maja Giljanović • srijeda, 03.10.2012.

16-godišnja Splićanka Ana Grgić i u trećem je nastupu na Svjetskom kupu u 25-metarskim bazenima u Dubaiju izborila finale. Nakon jučerašnjeg šestog mjesta u finalu na 50 leđno i sedmog na 200 leđno drugog dana natjecanja Grgić je uspješna bila i u kvalifikacijama na 50 delfin i s osmim se najbržim rezultatom plasirala u finale.

U kvalifikacijama drugog dana Svjetskog kupa u 25-metarskim bazenima kojim je u Dubaiju otvorena sezona četvero hrvatskih plivača nastupilo je u šest disciplina i izborilo jedno finale. Nakon jučerašnjeg šestog mjesta u finalu utrke na 50 leđno i sdmog u finalu na 200 leđno Ana Grgić finale je izborila i na 50 delfin, iza svjetske rekorderke Therese Alshammar (25,74), Inge Dekker (27,00), Sze Hang Yu (27,06), Noriko Inada (27,42), Chan Kin Lok (27,92), Lynette Ng (28,98) i Gwen van Beek (28,99), a ispred Arush Wahi (32,00), 16-godišnja Splićanka se s 29,40 smjestila na osmo mjesto.

Katarina Radoš je s 1:07,78 zauzela deveto mjesto na 100 mješovito, naizgled blizu finala, ali više od dvije i pol sekunde iza Ane Džerkal (1:05,05) na osmom. Najbrža je bila Katinka Hosszu (1:02,15), Zsuzsanna Jakabos (1:02,80) zauzela je drugo, a Britta Steffen (1:03,10) treće mjesto.

Mihael Vukić je s 55,39 osvojio 10. mjesto na 100 delfin 1,42 sekunde iza Velimira Stjepanovića na osmom mjestu. Svjetski rekorder Jevgenij Korotiškin i Thomas Shields s 51,71 podijelili su prvo mjesto, a Jason Dunford je s 52,01 bio treći. 18-godišnjak je nastupio i na 50 slobodno i s 23,24 završio na 14. mjestu. Najbrži je bio Anthony Ervin (21,07), Goerge Bovell (21,62) bio je drugi i Cameron Simpson (21,78) treći.

U dvije discipline okušao se i Fran Krznarić. Mladi mladostaš s 2:05,89 zauzeo je 10. mjesto na 200 mješovito 1,72 sekunde iza Wang Kaija na osmom, a na 200 slobodno s 1:53,64 bio je 18. Najbolji rezultat u obje discipline ostvario je Darian Townsend, s 1:58,76 na 200 mješovito ispred Daiye Sety (1:59,34) i Laszla Cseha (1:59,72), a ispred Tommasa Dorsogne (1:45,74) i Seta (1:45,94) s 1:45,55 na 200 slobodno.