Nadoknađeno i kompletirano šesto kolo 3. HNL Jug: Konavljaninu prva pobjeda u sezoni

Ivan Dominik • četvrtak, 04.10.2012.

Šesto kolo 3. HNL Jug nadoknađeno tijekom tekućeg tjedna i kompletirano je nakon što je započelo još krajem rujna. Počelo je 25. i 26. rujna, a nastavljeno je i završeno 2. i 3. listopada. Velikih iznenađenja i promjena na vrhu tablice u tom kolu nije bilo, Val i Jadran (KS) ubilježili su nove pobjede, kao i fenjeraš Velebit novi poraz, dok je prvi trijumf sezone zabilježio čilipski Konavljanin...

Početak šestog kola prvenstva na samom jugu Hrvatske u Trećoj ligi dogodio se još krajem rujna, a na otvaranju kola je Kamen iz Ivanbegovine upisao laku domaću pobjedu protiv posljednje plasirane momčadi lige, Velebita. Kamen je slavio 4:0, na poluvremenu je već bio riješio pitanje pobjednika jer je vodio 3:0, a lijepu priču za domaće otvorio je već u osmoj minuti Hrvatin Gudelj golom iz penala. Miroslav Krištić bio je strijelac sljedeća dva pogotka za domaće, a priču je pred kraj susreta zaključio Gudelj postavivši konačan rezultat utakmice.

Istoga dana je svoju sjajnu, još uvijek aktualnu i veliku pobjedničku seriju prolongirala momčad Hrvaca, koja je nadigrala Uskok iz Klisa za tada svoju drugu pobjedu u nizu, koja je kasnije nastavljena trećim trijumfom u sedmom kolu. Hrvace su slavile rezultatom 2:1 za koji su najzaslužniji bili Jakov Marunica i Igor Čović, koji su svojim pogocima osigurali domaćima lijepu prednost na odmoru. Početkom nastavka gosti su smanjili zaostatak preko Luke Aničića, no više od toga nisu mogli te je pobjeda ostala u Hrvacama.

Dan kasnije, u srijedu 26. rujna odigrane su još tri utakmice, a najzanimljivije je bilo u Metkoviću, gdje je u goste jakom i neugodnom domaćinu, Neretvi, došao vodeći sastav lige, kaštelanski Val. Pobjedu nakon 90 minuta velike borbe ipak je odnio gostujući stogodišnjak, kojem je jedan pogodak Ante Sokola u prvim sekundama drugog poluvremena utakmice bio dovoljan za trobod u Metkoviću.

Najefikasniji susret cijelog kola viđen je, kao i čak pet golova, u Kaštel Sućurcu gdje je ponajbolji klub lige, Jadran, ugostio Primorac. Nakon prvog poluvremena bez golova u drugom je viđena golijada, koja je počela nakon samo tri minuta igre u nastavku kada je domaće u vodstvo doveo Frane Katić. Nedugo zatim suđena su dva penala, po jedan za svaku momčad, u razmaku od samo deset minuta. Iz prvog je za Primorac izjednačio kapetan ekipe Šime Marković, dok je iz drugog vodstvo domaćima vratio i kapetan Jadrana Željko Elez. Do kraja susreta je prinova na travnjaku Ivan Periš zabila za rješenje susreta i 3:1 Jadrana, a konačan ishod postavio je Lovre Čirjak u 90. minuti ogleda zabivši za 3:2.

U Opuzenu je Neretvanac dočekao Zmaj iz Blata te je upisao drugu uzastopnu pobjedu u to vrijeme, produživši agoniju i produbivši dubiozu Korčulana u kojoj se još uvijek nalaze. Za novi negativan ishod, odnosno poraz Zmaja najzaslužniji je bio strijelac jedinog zgoditka utakmice, Ante Mihaljević, koji je golom u 37. minuti riješio pitanje pobjednika. Neretvanac je ostavio bodove kod kuće uz minimalnu pobjedu od 1:0.

Ulaskom u novi tjedan i nakon odigravanja sedmog kola prvenstva, šestom se kolu vratilo još šest momčadi kojima je ostalo odigravanje tri utakmice istog kola. Makarski Zmaj bio je najuvjerljiviji klub u te tri utakmice te je Zagoru iz Unešića put srednje Dalmacije ispratio s tri gola u mreži. Strijelci za pobjedu Makarana bili su Anđelo Vekić u drugoj minuti susreta te Mario Šimić s dva pogotka u drugom poluvremenu sraza.

Poslije čak četiri remija i dva poraza, prvu je pobjedu nakon sedam odigranih utakmica dočekao i Konavljanin iz Čilipa. Na svojoj su Šupjaci domaćini slavili protiv jakog suparnika, Jadrana iz Ploča, i to rezultatom 2:1. Sve pogotke na susretu postigli su igrači s brojem devet na stražnjoj strani dresa pa je shodno tomu pobjedu Čilpljanima osigurala njihova "devetka" - Marijan Vuka, poznati nogometaš s prvoligaških travnjaka, koji je očito ušao u veliku formu jer je zabio i u utakmici sedmog kola. Pogodak za Jadran dao je Joško Parać, no to nije bilo dovoljno gostima da izvuku pozitivan rezultat u Čilipima.

Posljednja utakmica kola odigrana je dan kasnije, dakle u srijedu 3. listopada, na igralištu domaćeg Omiša u istoimenom gradu. U goste je Omišanima došao dubrovački GOŠK i to u nepunom sastavu pa i je travnjak napustio bez osvojenih bodova. Domaćima je pobjedu od 1:0 za zaključivanje i kompletiranje kola donio Jure Žilić golom s bijele točke nešto manje od pola sata prije kraja dvoboja.