Popović i Delaš slavili na gostovanju kod Lokomotiva

Branimir Korać • nedjelja, 07.10.2012.

Započelo je natjecanje i u VTB ligi koja je i ove sezone izuzetno jaka. Žalgiris je prvo gostovanje odradio kod Lokomotiva i upisao pobjedu 78:70 uz nastup Marka Popovića...

Žalgiris je sezonu u VTB ligi otvorio gostujućom pobjedom kod Lokomotiva. Jaka domaća momčad je poražena sa 78:70 i tako na neželjeni način startala u sezonu od koje puno očekuje.

Gosti iz Kaunasa su potpuno dominirali utakmicom, već u završnici prvog poluvremena su stvorili visoku prednost koju nisu ispuštali do kraja susreta. Kako je utakmica više odmicala, bilo je sve jasnije da će Žalgiris stići do pobjede, možda lakše nego što se to očekivalo.

U posljednjoj četvrtini Žalgiris je imao prednost i od 17 poena, a Lokomotiv je u završnici uspio tek smanjiti na konačnih 78:70.

Pobjednika su predvodili Rimantas Kaukenas s 14 poena te Tremmell Darden s 13 poena. Marko Popović je igrao 24 minute i ubacio šest poena (2/3 za dva, 0/3 za tri, 2/6 slobodna) čemu je dodao tri asistencije i dva skoka. Mario Delaš nije ulazio u igru. Kod Lokomotiva Nick Calathes je ubacio 15 poena uz pet asistencija, Maksim Grigoriev je dodao 12 poena, a Aleksandar Maric deset skokova.