Porto pobijedio Sporting unatoč promašenom jedanaestercu, Pranjiću 90 minuta

Lovro Štrbinić • ponedjeljak, 08.10.2012.

Nogometaši Porta u derbiju šestog kola portugalskog prvenstva svladali su rezultatom 2:0 lisabonski Sporting. U redovima gostujuće ekipe cijelu utakmicu odradio je Danijel Pranjić.

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini Lige prvaka nastavlja s dobrim igrama u portugalskom prvenstvu. Porto je i nakon šest odigranih kola neporažen, a do četvrte pobjede došao je protiv Sportinga iz Lisabona.

Derbi je odigran u nedjelju navečer, a domaćine je u vodstvo doveo kolumbijski napadač Jackson Martinez nakon deset minuta igre, i to efektnim udarcem petom kojim je matirao gostujućeg vratara.

U nastavku je Lucho Gonzalez promašio kazneni udarac, a gosti su u još veće probleme došli u 72. minuti, kad je isključen Marcos Rojo. Sedam minuta prije kraja pobjedu Porta potvrdio je pogotkom s bijele točke James Rodriguez.

U redovima lisabonskog kluba svih 90 minuta odradio je hrvatski nogometaš Danijel Pranjić, a njegovom klubu je ovo bio drugi ovosezonski prvenstveni poraz, uz jednu pobjedu i tri remija s kojima zauzimaju 11. poziciju. Porto, pak, s 14 osvojenih bodova dijeli prvo mjesto s najvećim rivalom Benficom.