3. HNL Istok: BSK se približio Slavoniji, Orioliku osma pobjeda

Josip Piršljin • ponedjeljak, 08.10.2012.

Uzlet BSK iz Bijelog Brda nastavio se i u osmom kolu na trećeligaškom Istoku. Ovog su puta igrači Davora Rupnika bili bolji od Slavije, a s pobjedama ne prestaje niti vodeći Oriolik. Marsonia je, pak, upisala i peti poraz te je pala na samo dno ljestvice.

BSK se popeo na treće mjesto na tablici sa samo dva boda zaostatka za drugoplasiranom Slavonijom. Momčad iz Bijelog Brda se digla nakon iznimno lošeg starta, a u novom je kolu svladala goste iz Pleternice. Pred otprilike 150 gledatelja na igralištu u Bijelom Brdu domaći je sastav pobijedio Slaviju 1:0 pogotkom Ratka Vajića u 84. minuti.

Graničar je u osmom kolu izgubio od NAŠK-a i time prepustio treće mjesto. U Našicama je momčad iz Županje povela, ali su domaći uspjeli preokrenuti rezultat. U 16. minuti gol je za Graničar postigao Marko Pejaković, a osam minuta kasnije domaći su izjednačili preko Marija Kubačeka. Neriješeno je bilo sve do 70. minute, a tada je pobjedu Graničaru osigurao Tomislav Horvatek.

Belišće je gostovalo u Osijeku kod Olimpije i uspjelo uzeti sva tri boda. Domaći su držali remi sve do 88. minute, no tada je gostujući sastav postigao gol. Strijelac je za pobjedu od 1:0 bio Marko Jurčević. Belišće je time prestiglo Olimpiju na 11. mjestu prvenstvene ljestvice.

Oriolik i dalje nastavlja "gaziti" sve pred sobom. Osmu pobjedu u istom broju utakmica momčad iz Oriovca ostvarila je protiv Mladosti iz Antina. U desetoj minuti vodstvo je donio Alen Haring, ali gosti su uspjeli izjednačiti nakon pola sata igre preko Antuna Vuksanovića. Pred kraj prvog dijela Mladost je imala jedanaesterac, ali nije ga realizirao Antun Andričević. Pet minuta nakon početka nastavka novu prednost Orioliku donosi Miroslav Konopek, a za konačnih 3:1 zabija Goran Jurić.

Istim rezultatom Đakovo Croatia je pobijedila Marsoniju koja je time ostala zakovana za dno tablice. Domaći su poveli preko Domagoja Ivića u prvom, a izjednačio je Josip Caban u drugom poluvremenu. Ipak, samo minuta je trebala Đakovčanima da ponovno povedu kada je zabio Branko Nikolić, a za 3:1 je bio precizan Tomislav Lulić.

Cernička Mladost je bila uspješnija od one iz Antina. Na svom je terenu pobijedila Bedem iz Ivankova s dva pogotka u drugom poluvremenu. Najprije je u 64. minuti početnu prednost donio Miljenko Kuzmić, a isti je igrač deset minuta kasnije povisio na 2:0 što se pokazalo konačnim rezultatom.

Slavonija je posustala u hvatanju vodećeg Oriolika remijem na domaćem terenu protiv Lipika. Iako su okrenuli vodstvo gostiju, Požežani nisu uspjeli osvojiti sva tri boda. Lipiku je prednost donio Matej Kurjaković već u trećoj minuti, a nedugo potom izjednačio je Mislav Včelik. Slavonija je povela u 58. golom Mile Pavelića, no bod Lipiku osigurava Kurjaković drugim golom.

Domaću pobjedu ostvario je Otok koji je s 2:1 svladao momčad iz Višnjevca. Zoran Šer je bio strijelac prvog gola, a drugi je djelo Marka Komljenovića. Pred kraj susreta, u 83. minuti, Višnjevčani su smanjili preko Ivana Jakovljevića koji je bio precizan s bijele točke.