3. HNL: Segesta slavila u derbiju kola, tri kluba poravnata na vrhu ljestvice

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.10.2012.

Nakon osmog kola 3. HNL središte, imamo tri kluba poravnata na vrhu ljestvice. Segesta i Lekenik su nastavili pobjednički niz, a kako su Segestaši svladali Dugo Selo, ove dvije momčadi iz Sisačko-moslavačke županije uhvatile su lidera i s njim se bodovno poravnale...

Serija neuspješnih nastupa Vrbovca je prekinuta u osmom prvenstvenom kolu kada su ugostili momčad Trnja i slavili 2:0. Favorizirani gosti su razočarali i nisu uspjeli doći do bodova protiv domaćina koji je imao četiri poraza u nizu. Vrbovčani su poveli u 13. minuti kada je mrežu Jurić-Barea pogodio Dario Zanić. Ubrzo nakon vodstva, domaćin je ostao bez mladog Nikole Jendriša koji je nakon pola sata igre morao izaći zbog teške ozljede, ali to ih nije poremetilo i uspjeli su zadržati vodstvo. U 86. minuti susret je i definitivno odlučen, tada je Antonio Kokot povisio na 2:0 i zaključio priču.

Dubrava je na svom travnjaku ugostila momčad Tekstilca u susretu u kojem nije bilo pogodaka. Ovim remijem Tekstilac je nastavio seriju utakmica bez pobjeda koja se produžila na četiri.

Odličnu utakmicu u derbiju kola odigrali su Segesta i Dugo Selo. Segesta je na kraju slavila 3:2, a da su slavili gosti, također ne bi bilo nezasluženo. Junak susreta bio je ponovno Igor Prijić koji je novim hat-trickom uništio nade Dugog Sela i Segestu poravnao s njim na vrhu ljestvice. Već u devetoj minuti gosti su poveli preko Antonija Mamića da bi Prijić do 21. minute s dva pogotka preokrenuo rezultat. Ipak, do odlaska na odmor Mamić ponovno poentira za 2:2. U drugom dijelu Dugo Selo je propustilo veliku priliku u 72. minuti. Gosti tada zarađuju kazneni udarac, međutim Rajko Vidović ne pogađa, a Prijić svojim trećim golom u 81. minuti donosi Segesti pobjedu. U završnici susreta gosti su imali još jednu veliku priliku, međutim pogotku se ispriječila vratnica. Ovo je peta uzastopna pobjeda Segeste koja je u velikom naletu.

Nakon tri utakmice bez pobjede, Vrapče je ugostilo Strmec i upisalo očekivanu pobjedu. Domaćin je slavio 2:0. Ponovno se golgeterskim navikama vratio Boris Gavrić čiji je pogodak u 56. minuti slomio otpor Strmca i doveo domaćina do vodstva. U 78. minuti susreta Tomislav Brlečić je povisio na 2:0 i tako postavio konačni rezultat.

Konačno je proigrala momčad Samobora koja je nakon očajnog starta upisala i drugu uzastopnu pobjedu. Samoborci su na svom travnjaku s 3:0 nadigrali Stupnik i polako su se počeli pomicati s dna ljestvice. Već u šestoj minuti Tomislav Ivičić je doveo Samoborce u vodstvo da bi sredinom drugog dijela isti igrač i Matej Ivkovčić novim pogocima podigli prednost na nedostižnih 3:0 i nova tri boda za Samoborce.

Lekenik se neočekivano mučio na gostovanju kod "fenjeraša" Gaja i slavio je tijesno 2:1. Gaj je od pete minute imao vodstvo nakon pogotka Drage Zeljkovića, ali gosti su ipak uspjeli u drugom poluvremenu doći do preokreta. Pogotke za tri boda gostiju postigli su Igor Marić i Viktor Špišić. Ovom pobjedom Lekenik je zadržao korak s vodećima Dugim Selom i Segestom i sva tri kluba trenutno imaju po 18 bodova.

Trešnjevka i Maksimir nisu momčadi koje će se boriti za vrh već za ostanak u ligi i svaki bod im je iznimno bitan u toj borbi. U osmom kolu su uzeli svaki po bod nakon remija 1:1. Maksimir je u Grabi poveo krajem prvog poluvremena pogotkom mladog Tomislava Žuljevića, ali domaćin je dobrim ulaskom u drugi dio ipak stigao do poravnanja i to zahvaljujući Luki Trbuljaku i tih 1:1 je bio konačan rezultat.

Bistra nije uspjela zadržati korak s vodećima već je teško poražena na gostovanju kod Udarnika u Kurilovcu s visokih 5:1. Golijada domaćina nagoviještena je već u prvih 15 minuta kada je Udarnik poveo s 2:0 golovima Josipa Sokola i Mateja Dumbovića. U 20. minuti Krešimir Rašić je smanjio na 2:1, međutim u drugom dijelu je slijedio potpuni potop Bistre koja prima još tri pogotka. Dvostruki strijelac u drugom poluvremenu je bio Marko Marković dok je još jedan pogodak dodao Matej Dumbović.