3. HNL Jug: Hrvace i Konavljanin nastavili s pobjedama i odličnom formom, tri remija uz 1:1

Ivan Dominik • ponedjeljak, 08.10.2012.

Proteklog je vikenda odigrano i osmo kolo 3. HNL regije Jug, a diljem Dalmacije se osim novih pobjeda Konavljanina i Hrvaca, koji igraju u vrhunskoj formi, te kaštelanskog Vala, koji je ostao vodeći klub lige, događalo još štošta zanimljivog. Zmaju iz Blata je pobjedu donio Brazilac, "vatreno" je bilo u momčadi GOŠK-a, koja je izgubila od Hrvaca, a od tri remija završena rezultatom 1:1 dva su potpisale momčadi Jadrana...

Čak tri utakmice osmog kola 3. HNL regije Jug završile su podjelom bodova uz identičan rezultat, 1:1. Jedna od takvih utakmica bio je i sraz makarskog Zmaja i Uskoka iz Klisa, u kojem su dva dalmatinska kluba gotovo prijateljski remizirala. Poveo je u susretu domaći sastav golom Marija Šimića nakon pola sata igre, a preko Ivana Bajića Uskok je stigao do izjednačenja. Rezultat poluvremena, 1:1, pretvorio se u konačan ishod susreta nakon 90 minuta, a od ostalih uzbuđenja utakmice najvažnije je istaknuti crveni karton Mirka Žaje za Uskok već u 28. minuti utakmice. No, unatoč tomu, Klišani su uspjeli odoljeti domaćima i iz Makarske otići sa zasluženo osvojenim bodom.

Istim rezultatom remizirali su i sastavi Jadrana i Zagore u Kaštel Sućurcu. Na poluvremenu njihova međusobnog dvoboja nije bilo golova, a sve važno za utakmicu odvilo se u drugom dijelu. Deset minuta po početku nastavka ponovno domaćini dolaze u vodstvo kao prvi, a zabio je za Jadran Goran Kapitanović, dok rezultat u egal vraća Mile Ćaleta u 73. minuti. Kasnije se taj egal pokazao i kao konačan rezultat dvoboja u Kaštelima.

Treći remi osmog kola rezultatom 1:1 viđen je u Metkoviću gdje je domaća Neretva ugostila drugi Jadran, onaj iz Luke Ploče. Gotovo identičan tijek utakmice kao i u Kaštel Sućurcu dogodio se i na travnjaku Neretve, koja je nakon poluvremena koje je završilo 0:0 prva zabila i došla u vodstvo. Za prvi je gol na susretu bio zaslužan Josip Rako sredinom drugog dijela, a u samoj završnici susreta izjednačio je Joško Parać za Pločane te time osigurao bod svojoj ekipi.

Najlakši posao kola imao je Konavljanin, koji je na svom terenu ugostio posljednje plasirani sastav lige, Velebit, i ispratio ga glatkom pobjedom 2:0, nanijevši Velebitu tako već sedmi poraz u sezoni. Čilipljani su na iskustvo stigli do druge uzastopne pobjede u ligi, čime su dokazali i rast forme nakon pobjede protiv Jadrana iz Ploča u prošlom kolu. Na Šupjaci su domaći postigli po pogodak u svakom poluvremenu, a strijelac oba zgoditka te igrač utakmice bio je fenomenalni Marijan Vuka, koji nastavlja zabijati već treću utakmicu zaredom. Glatka i laka pobjeda Konavljana dodatno je učvrstila Velebit na poziciji fenjeraša lige.

Odličnu formu potvrdila je i momčad Hrvaca, koja je protiv GOŠK-a na svom terenu upisala i četvrtu pobjedu u nizu. U vrlo teškoj, neizvjesnoj, emocijama nabijenoj i turbulentnoj utakmici, Dubrovčani su stradali golom Jakova Marunice, koji je realizirao dosuđen penal za domaće u 84. minuti utakmice. Iza ove će se utakmice svakako vući "repovi" jer su gosti u Hrvaca iskazali svoje nezadovoljstvo suđenje, dobili nekoliko crvenih i žutih kartona, a o nekim će se događajima s te utakmice još voditi rasprave, polemike te će se pisati izvješća.

Mnogo je mirnije zato bilo u Omišu, gdje je istoimeni domaćin dočekao momčad Kamena iz Ivanbegovine te je uz dosta poteškoća apsolvirao s dva postignuta pogotka, ne dopustivši u isto vrijeme niti jedan zgoditak u svojoj mreži. Nakon prvog poluvremena koje je završeno bez golova, u nastavku su Omišani "eksplodirali" i u samoj završnici susreta, u posljednje tri minute istog, zabili dva zgoditka. Toni Biuk i Ivan Šarić bili su ljudi odluke protiv Kamena, koji je svladan na samom kraju dvoboja i koji može žaliti za ispuštenim bodom.

Nakon subotnjih ogleda u nedjelju su odigrana još samo dva okršaja za kompletiranje osmog kola prvenstva. Jedan od njih bio je i dvoboj korčulanskog Zmaja i Primorca u Blatu. Pobijedili su domaćini, a jedan jedini gol na susretu, ujedno i pogodak odluke, bio je djelo Zmajevog Brazilca Rafaela Batiste Dos Santosa, koji je poentirao u 68. minuti, tri minute prije no što je zamijenjen Petrom Sardelićem, a svojim je pogotkom svojoj ekipi osigurao sva tri boda.

Val iz Kaštel Starog zaključio je kolo svojom nedjeljnom pobjedom u gostima kod Neretvanca u Opuzenu i time ostao vodeća momčad Treće lige. Igrači stogodišnjaka iz Kaštel Starog riješili su pitanje pobjednika u Opuzenu već do 27. minute utakmice do kada su pogocima kapetana Branka Čubrila i Marka Koštića došli u veliko vodstvo od 2:0. U drugom dijelu, točnije 15 minuta prije kraja rezultat je za domaće smanjio Dragan Brečić, a konačnih 3:1 za Val postavio je u 81. minuti utakmice gostujući kapetan Čubrilo svojim drugim golom susreta.