3. HNL Sjever: Fenomenalni Mario Pavec zabio četiri gola, Križevcima peti poraz u nizu

Ivan Dominik • ponedjeljak, 08.10.2012.

U čak šest utakmica osmog kola 3. HNL Sjever pobijedile su domaćinske momčadi, remija nije bilo, a slavlja "na strani" zabilježile su samo ekipe Poleta (SMNM) te Mladosti iz Ždralova za koju je veličanstvenu partiju uz četiri zabijena gola pružio sjajni Mario Pavec. Međimurje je unatoč porazu u Virovitici, prvom u sezoni, ostalo vodeće, dok se ispod njega na čelnoj poziciji prvenstvene tablice stvorila velika gužva...

Najveću i najuvjerljiviju pobjedu kola upisala je ekipa Mladosti iz Ždralova koja je šokirala i iznenadila momčad Čakovca na njenom terenu. Mladost je u Čakovcu deklasirala i razmontirala istoimenog domaćina rezultatom 6:1, čime je ostvarila jednu od ukupno dvije gostujuće pobjede u 3. HNL Sjever, odnosno njenog osmog kola.

Do odmora su gosti zabili "samo" dva gola zahvaljujući Mariju Pavecu i Mateju Bošnjaku, no, u drugom su dijelu nanizali još četiri zgoditka između 50. i 85. minute. Fenomenalni Pavec zabio je još tri gola, upotpunio hat-trick i susret dovršio s četiri pogotka, dok je još jedan pogodak dodao igrač s klupe Denis Nađ. Počasni pogodak za ponižene Čakovčane zabio je tri minute prije kraja domaći napadač Karlo Balent.

Efikasna je utakmica viđena i u Ludbregu gdje je domaća Podravina ugostila Polet iz Svetog Martina na Muri, koji ju je porazio i ostvario drugu gostujuću pobjedu osmog kola 3. HNL regije Sjever. Momčad Podravine stalno je, kroz čitav susret, bila u rezultatskom zaostatku i jednostavno se nije mogla oporaviti od trećeg rezultatskog "minusa". U prvom dijelu golova nije bilo, a onda prvijenac dvoboja zabija Miroslav Lisjak, džoker s gostujuće klupe koji je na poluvremenu zamijenio Matea Brezovačkog u napadu Poleta.

Ubrzo je za domaće izjednačio Mate Milas, no drugi gol za goste zabija Andrej Goričanec, drugi Poletov igrač s klupe, u 75. minuti, da bi za 3:1 gostiju samo dvije minute potom zabio Karlo Goričanec. Konačnih 3:2 za Polet postavio je Michel Stubić iz ekipe Podravine, ali je trobod ipak otišao put Međimurja.

Identičnim je rezultatom, 3:2, domaće Nedelišće slavilo protiv jake momčadi Koprivnice, koja je na odmoru čak imala i prednost od 1:0 za koju je zabio Matej Herent. No, u nastavku je uslijedio preokret koji su inicirali Saša Mihalic i Davor Piškor svojim golovima kojima su doveli domaću momčad do vodstva od 2:1. Međutim, Koprivničanci se nisu dali olako i nisu se htjeli predati te su izjednačili na 2:2 golom Nikole Drvarića dvadesetak minuta prije kraja susreta, ali je ipak pobjedu Nedelišću u 89. minuti svojim pogotkom za konačnih 3:2 donio Ivan Jarić.

Ivančica je nastavila s dobrom formom i ostvarila je drugu pobjedu u posljednja tri susreta. U Ivancu je u osmom kolu stradala oslabljena ekipa Mladosti iz Preloga, koja je na dvoboj doputovala sa samo 13 igrača, odnosno dvije zamjene. Ivančica je to iskoristila i slavila s golemih 6:1 za koje su poentirali Davor Priher, dvaput Dominik Božak te Karlo Murić, koji je postigao hat-trick. Utješni pogodak za konačnih 6:1 i krajnji rezultat dvoboja zabio je napadač Mladosti, Jean Kwedi.

Mnogo manje uvjerljiva, ali opet trijumfalna i sigurna na domaćem travnjaku bila je i momčad Slatine, koja je kod kuće nadigrala Podravac iz Virja. Slatinčani su protiv jakih i opasnih gostiju slavili uz 1:0 rezultat za koji je najzaslužniji bio strijelac jedinog zgoditka susreta, napadač Slatine Danijel Ciglar, koji je dvoboj pogotkom riješio u 12. minuti.

Momčad Bjelovara je kod kuće također uknjižila nova tri boda i laku pobjedu od 4:0 nad Križevcima. Susret je svojom glupošću usmjerio i praktički odlučio Križevčanin Dario Kemenović, koji je isključen u 22. minuti zbog udaranja domaćeg igrača. Terensku i igračku brojčanu nadmoć Bjelovarčani su iskoristili zabivši po dva gola u svakom poluvremenu; do odmora su precizni bili Ilija Jurić i Alen Mrzlečki, dok su u drugom poluvremenu poentirali Hrvoje Šibenik i naposljetku zamjena Nenad Jasika.

Prvi poraz u sezoni doživjelo je i domaće Međimurje, koje je stradalo protiv jake Virovitice koja se tom pobjedom probila na drugo mjesto lige. Virovitica je kod kuće slavila rezultatom 1:0, do kojeg je došla pogotkom u 88. minuti iz dosuđene najstrože kazne koju je realizirao Kristijan Tadić. Stoga se stvorila gužva na drugom mjestu tablice u kojoj je i Virovitica, dok je Međimurje i dalje vodeće, iako više nije stopostotno u utakmicama bez poraza u ligi - što je sada ostala samo Mladost iz Ždralova.

Istim rezultatom kao Virovitica Međimurje pobijedio je i Graničar u svojoj Kotoribi ekipu Croatije iz Grabrovnice. Pogodak odluke postigao je u 54. minuti dvoboja domaći veznjak Matija Kosec i donio radost svojim suigračima, trenerima i navijačima, dok velikih uzbuđenja u ostatku susreta baš i nije bilo.

• Sjena08.10.2012. u 23:58
    100% odlazi.. Ali ne vjerujem da bude tamo dugo izdržao.. Volio bih da bude što duže tamo, da čovjek nešto zaradi, ali teško.. No vrijeme će pokazati svoje. :)
    Sjena
  • Shadowfax08.10.2012. u 23:28
    Jel to 100% ili ima šanse da se vrati u Slaven? Mislim da ima mjesta za njega pored Bušića.
    Shadowfax
  • Sjena08.10.2012. u 19:12
    Pavec sljedeće polusezonu odlazi u Poljsku.. Klub se zove Flota, natječu se u 2. ligi valjda.. Bio je na probi tamo, zadovoljio, ali nije imao radnu dozvolu.. Pošto je tamo prvenstvo bilo u tijeku, odlučili su da ovu polusezonu odigra gdje želi, došao je nama.. Pa će ga uzeti na zimu..