3. HNL Istok: Otok primio sedam "komada" od Slavije, Oriolik nezaustavljiv i u Brodu

Josip Piršljin • ponedjeljak, 15.10.2012.

Najzanimljiviji rezultat u devetom kolu 3. HNL Istok vidjeli su gledatelji u Pleternici. Slavija je s čak 7:2 pobijedila Otok, a uvjerljiva je bila i đakovačka Croatia protiv Bedema. Niti Marsonia nije uspjela zaustaviti Oriolik, a BSK je obranio treće mjesto na gostovanju u Županji.

Pleternička Slavija upisala je najveću pobjedu devetog kola na trećeligaškom istoku. Čak sedam golova primio je Otok, a zabio tek dva. Blatnjavi teren nije smetao domaćima koji su već do poluvremena vodili s 4:1. Odmah u prvoj minuti gol za Slaviju zabio je Josip Jakovljević, a Otok je izjednačio preko Krešimira Jurića. Mario Majstorović je vratio domaćima vodstvo, a uslijedili su pogoci Jakovljevića i Davora Žafaranića.

Jakovljević je u nastavku upotpunio hat-trick, a još su zabijali Tomislav Vukoja i Milan Marčinović. Utješni gol Otočanima donio je Ivan Matanović početkom drugog poluvremena. Zanimljivo je kako su gosti u Pleternicu doputovali sa samo 12 igrača.

Slavonija je na gostovanju u Višnjevcu uspjela odnijeti bod pogotkom u sudačkoj nadoknadi. Domaći su vodili s 2:0, najprije je gol zabio Ivan Jakovljević, a potom Jurica Repinc. Ipak, druga momčad na tablici vratila se preko Jana Nerude, a onda je gol u 91. minuti postigao Matias Šulc.

Lipik je ugostio pretposljednju Mladost iz Cernika i preokretom uspio doći do sva tri boda. Poveli su gosti golom Antonija Širića, a poravnanje donosi Tomislav Kužilek. Mladost još jednom dolazi u prednost početkom nastavka preko Danijela Bungića, no za potpuni preokret zaslužni su Nikola Lipovac i Dejan Turkalj.

Uvjerljiva je u devetom kolu bila đakovačka Croatia koja je na strani pobijedila Bedem s 3:0. U prvom je poluvremenu strijelac bio Domagoj Ivić, a potom je u nastavku s dva gola pitanje pobjednika riješio Goran Borko.

Vodeći Oriolik nije posustao niti na gostovanju kod posljednjeplasirane Marsonije. Pobjedom 2:1 povećao je svoju prednost na devet bodova ispred požeške Slavonije. Već u prvom dijelu momčad iz Oriovca je povela s 2:0 golovima Alena Haringa i Gorana Jurića, a Brođani su uspjeli samo smanjiti u 89. minuti preko Josipa Cabana.

Mladost iz Antina popela se na 11. poziciju pobjedom protiv Olimpije. U prvih 45 minuta momčad Milana Jankovića povela je s 3:0 i uspjela očuvati prednost do kraja. Strijelci za domaće su bili Ivan Šekerija, Danijel Pavlin i Mario Andričević, dok je jedini gol za Osječane postigao Petar Štolfa u 61. minuti.

Belišće i NAŠK podijelili su bodove u utakmici koja je završila rezultatom 1:1. Oba gola pala su već do 15. minute. Našičani su došli do vodstva golom Samira Pohižeka, no brzo izjednačenje domaćem sastavu donio je Zoran Ratković preciznim udarcem s bijele točke.

Vrlo zanimljivo bilo je na utakmici Graničara i BSK. Bio je to izravan dvoboj za treće mjesto, a na kraju remijem 1:1 moraju biti zadovoljni igrači iz Županje premda nisu uspjeli preskočiti suparnike iz Bijelog Brda. Pred kraj prvog dijela gostima prednost osigurava Nenad Erić, a domaći do boda dolaze duboko u sudačkoj nadoknadi. U 95. minuti gol je postigao vratar Graničara Marko Ivkić nakon čega je od silnog uzbuđenja domaći trener Hrvoje Bušić utrčao na teren i zaradio isključenje.