3. HNL Središte: Lekenik posustaje, Segesta i Dugo Selo čuvaju vrh

Branimir Korać • ponedjeljak, 15.10.2012.

Odigrano je deveto kolo u 3. HNL središte nakon kojeg se na vrhu ljestvice izdvojio dvojac Segesta - Dugo Selo. Obje momčadi su nastavile s pobjedama, a isto vrijedi i za Samobor koji je u seriji od tri pobjede od čega posljednja na gostovanju kod Lekenika...

Nogometaši Segeste upisali su šestu uzastopnu pobjedu 3. HNL središte. U devetom kolu gostovali su kod Strmca u Bedenici i slavili s 2:1 zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu. Strmec je dobro otvorio utakmicu i stigao do vodstva nakon pola sata igre golom Goričkog i prednost je sačuvao do odlaska na odmor. U nastavku je Segesta ipak uspjela doći do preokreta i preko Saše Šesta i Marka Ćurića došla je do pobjede 2:1 s kojom ostaje u samom vrhu prvenstvene ljestvice.

Za iznenađenje se pobrinula momčad Trešnjevke koja je u gostima iznenadila Bistru i s 2:1 stigla do druge ovosezonske pobjede. Domaćin je s druge strane zabilježio drugi uzastopni poraz te je tako nakon odličnog ulaska u sezonu počeo posustajati i zaostajati za vodećima. Već u prvih deset minuta mirisalo je na iznenađenje. Gosti su pogocima Edija Mrzljaka i Mihovila Reljice Kostića poveli rano s 2:0 i bilo je jasno da je pred Bistrom težak posao. Svi napadi domaćina bili su neuspješni do 83. minute kada Mario Čehulić smanjuje na 2:1. Nakon toga je Bistra krenula barem po bod, ali njezini igrači nisu uspjeli i po drugi puta svladati Daniela Pilića.

Maksimir je na svom stadionu ugostio posljednjeplasiranu momčad lige Gaj iz Mača i lako slavio 4:0. Kvalitetniji domaćin nije imao nikakvih problema i vrlo brzo, već u prvom poluvremenu, riješio je pitanje pobjednika. Nakon 15 minuta Zagrepčani su vodili s 2:0 zahvaljujući Tomislavu Žuljeviću i Karlu Stojiću da bi Žuljević svojim drugim golom već u 41. minuti praktički riješio pitanje pobjednika. U drugom dijelu Maksimir je dodatno povećao visoku prednost i golom Tomislava Kovačeva stigao do konačnih 4:0 što je goste dodatno zabetoniralo na samo dno ljestvice.

Još jedno iznenađenje priredio je dobri Samobor koji je u Lekeniku slavio 2:1. Domaćin je tako izgubio korak za vodećim dvojcem dok je Samobor nakon prvih šest kola sa samo jednim bodom uspio nanizati tri pobjede i pobjeći s dna ljestvice. Početak susreta nije naznačio da bi gosti mogli iznenaditi s obzirom da je Željko Kovačević već u šestoj minuti doveo domaćina u vodstvo. No Samoborci su se brzo konsolidirali i preko Tomislava Ivičića s dva pogotka do poluvremena napravili preokret. Isti rezultat je ostao i na kraju susreta što su gosti mogli bučno proslaviti.

Vrapče nije uspjelo doći do sva tri boda na gostovanju kod Stupnika. Nepreciznost napadača i dobri domaći vratar Marko Šuica zaustavili su Vrapče koji je ovom pobjedom mogao ostati na samo bod od vodećeg dvojca, međutim sada pravi društvo Lekeniku na diobi četvrtog i petog mjesta.

Vatreno je bilo u Dugom Selu gdje je lider prvenstva ugostio momčad Dubrave. Domaćin je odnio pobjedu 2:0, a nakon susreta izbili su neredi u kojima su se sukobile dvije navijačke skupine. Dugo Selo je očekivanom pobjedom ostalo na vrhu ljestvice u društvu Segeste, a mrežu Kovčića je načeo u smiraju prvog poluvremena Ćiril Guja koji je na teren ušao netom prije umjesto Rajka Vidovića. Domaćin je prednost udvostručio pogotkom Matije Micića u 76. minuti te bez većih problema priveo utakmicu kraju.

Niz utakmica bez pobjede je prekinuo Tekstilac koji je na svom travnjaku ugostio momčad Vrbovca i slavio s minimalnih 1:0. U tvrdoj utakmici domaćinu je pobjedu donio Luka Toš pogotkom u 39. minuti susreta. Gosti su susret završili s desetoricom igrača nakon što je u 67. minuti Mlinarić zaradio izravni crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača.

Trnje je na svom stadionu ugostilo momčad Udarnika i ubilježilo očekivanu pobjedu 2:1. Nepredvidljiva momčad iz Kurilovca stvorila je dosta problema Trnju, međutim nije uspjela napraviti iznenađenje. Sva tri pogotka postignuta su u prvih 20 minuta kada su strijelci za domaćina bili Tomislav Vukadin i Petar Milatović dok je za goste iz kaznenog udarca poentirao Matej Dumbović.