3. HNL Zapad: Krk produbio krizu Novigrada, napad Rovinja proradio protiv Crikvenice

Igor Šestak • ponedjeljak, 15.10.2012.

U subotu je odigrano sedam utakmica osmog kola 3. HNL Zapad, a derbi između Grobničana i Opatije bit će odigran u utorak. Domaće pobjede u osmom su kolu upisali Krk, Vinodol, Rovinj i Rudar, na gostovanjima su slavili Jadran i Halubjan, a jedini remi i to bez golova viđen je u utakmici Buja i Novalje. U sedam utakmica postignuto je 17 golova, a najefikasniji dvoboj bio je onaj Rovinja i Crikvenice.

Nakon teškog poraza u Opatiji u prošlom kolu, momčad Alena Horvata se vratila pobjedama. Krku je u goste stigao Novigrad, momčad koja je odlično krenula u prvenstvo pa onda upala u veliku krizu. Gosti su šokirali publiku na stadionu Josip Uravić-Pepi u desetoj minuti golom Denisa Tikasa. Obrana Novigrada odolijevala je napadima domaćina sve do 63. minute kada je poentirao Mate Brajković. Krk je tada još pojačao napade te u posljednjih deset minuta zabio dva pogotka za pobjedu. U 80. minuti strijelac je bio Matko Naglić, a devet minuta kasnije Matej Brlošić. Novigrad već pet kola ne zna za pobjedu i pao je na deseto mjesto na tablici, dok je Krk drugi s 16 osvojenih bodova.

Na stadionu Bahalin u Novom Vinodolskom, Vinodol je ugostio Jedinstvo Omladinac i rezultatom 2:0 skočio na treće mjesto na tablici. Vinodolci ne znaju za poraz od trećeg kola, a za tri boda protiv momčadi iz Nedešćine dovoljan im je bio po jedan pogodak u svakom poluvremenu. U 33. minuti za 1:0 je zabio Marko Mataija, a u 65. je pobjedu potvrdio Donat Mijolović. Jedinstvu je ovo šesti poraz i trenutno je posljednji klub u ligi.

Skok za tri mjesta na prvenstvenoj tablici napravili su nogometaši Rovinja uvjerljivom pobjedom protiv Crikvenice, koja ni nakon osam kola ne zna za pobjedu. Rovinj je poveo u 24. minuti golom Gabriela Debeljuha, a na drugi pogodak se čekalo nove 24 minute. Za 2:0 je zabio Kristijan Batelić. U 63. je na 3:0 povisio Edi Baša, a gosti su uspjeli smanjiti preko Denisa Opale u 76. minuti. Konačnih 4:1 postavio je Sanjin Puh u 87. minuti iz kaznenog udarca.

Do druge pobjede u prvenstvu stigao je Rudar iz Labina. U goste mu je u osmom kolu stigao Nehaj iz Senja i doživio svoj treći uzastopni poraz. Domaćini su poveli u 20. minuti golom Valentina Stepčića, a svoje su vodstvo udvostručili četiri minute nakon odmora. Strijelac je bio Igor Munjas. Gosti su se vratili u utakmicu u 61. minuti golom Denija Rubčića pa je Labin strahovao od potencijalnog izjednačenja sve do 88. minute, u kojoj je sve dvojbe riješio Carlo Škopac. Rudar se ovom pobjedom po bodovnom učinku izjednačio sa Senjanima.

Dvije su momčadi u ovom kolu uspjele odnijeti bodove s gostovanja. Halubjan je gostovao u Hreljinu kod Naprijeda i konačno prekinuo svoj niz remija. Nakon poraza u prvom kolu pa čak šest uzastopnih remija, Halubjan je u osmom kolu napokon stigao do prve pobjede. Malo je nedostajalo da upiše i sedmi remi zaredom, ali je u 85. minuti veliko slavlje gostima osigurao Franjo Tuzlak. Također s 1:0, pobjedu je upisao Jadran iz Poreča i to svoju tek drugu u ovoj sezoni. Na Krimeji kod Orijenta jedini pogodak postigao je Toni Belušić u 68. minuti utakmice.

Utakmicu bez golova odigrali su Buje i Novalja, šesta i peta momčad lige. Bujama je to drugi, a Novalji četvrti uzastopni remi. Posljednji dvoboj osmog kola odigrat će u utorak Grobničan i Opatija. Sudar je to prve i trenutno četvrte momčadi lige, ali bi Opatija u slučaju pobjede izbila na drugo mjesto i stigla na samo dva boda iza Grobničana.