3. HNL Sjever: Međimurje pobjedom nad Bjelovarom zaliječilo rane, treći uzastopni poraz Čakovca

Ivan Dominik • ponedjeljak, 15.10.2012.

Deveto kolo 3. HNL Sjever donijelo je i gledateljima priuštilo pregršt dobrog nogometa, uzbuđenja, preokreta i efikasnih utakmica. Najzanimljivije je bilo u Križevcima gdje je Slatina s dva igrača manje napravila preokret te slavila, Međimurje se vratilo pobjedama protiv Bjelovara, dok iste sreće nije bio klub iz istoga grada, Čakovec...

Klubovi iz Čakovca ostvarili su polovičan uspjeh u devetom kolu Treće lige u svojoj regiji. Vodeće Međimurje oporavilo se od prvog prvenstvenog poraza iz prošlog kola domaćim slavljem nad Bjelovarom od 2:1. Međimurci su susret riješili pogocima Mustafe Menzila i Roberta Skolibera u završnici prvog dijela, a za goste iz Bilogore počasni je gol dao Momir Ljubić iz penala.

Za to vrijeme Čakovec je u gostima kod Croatije u Grabrovnici poražen rezultatom 3:1 i to vrlo uvjerljivom partijom domaćina. Croatia je povela već u devetoj minuti golom Gorana Bosilkovskog, izjednačio je početkom nastavka za Čakovčane Nenad Hanc, međutim, pobjedu domaćima i treći uzastopni poraz Čakovcu donose svojim zgodicima Ante Starčević te ponovo Bosilkovski, koji je bio i igrač utakmice u redovima Croatije.

Izvrsnu pobjedničku seriju nastavila je i Slatina u gostima kod vrlo loših i slabih Križevaca. Vrlo turbulentna i uzbuđenjima bogata utakmica počela je ranim vodstvom domaćih, koji su se zahvaljujući Aleksandru Korenici već u trećoj minuti našli u rezultatskoj prednosti. Za Slatinčane je poravnao Arben Rušiti, no, na poluvrijeme ipak Križevci odnose prednost 2:1 zahvaljujući pogotku Matije Lepčića.

U prvom dijelu je još, točnije u 26. minuti izravno isključen igrač Slatine Patrik Turković, a u 58. minuti Slatinčani ostaju i s devetoricom jer nakon druge javne opomene isključen biva i Renato Pecolaj. No, tada Slatinčani uspijevaju režirati čudo i čudesan preokret te pogocima Matije Bubaša i Danijela Ciglara sredinom drugog poluvremena, dolaze do prednosti od 3:2, kojom i na kraju pobjeđuju te nanose Križevčanima još jedan težak poraz.

Podravac je u svom Virju nadigrao Ivančicu uz samo jedan pogodak u mreži gostiju. Strijelac pobjedničkog gola za Podravac bio je Petar Roščić u 47. minuti, dvije minute prije isključenja odnosno drugog žutog kartona Nina Šehića. No, i s desetoricom je domaći sastav uspio zadržati pobjedu i povoljan rezultat te je protiv Ivančice sva tri boda uspio ostaviti na svom travnjaku.

Mladost iz Preloga kao i Križevci još uvijek leži na dnu ligaškog poretka, a novi joj je udarac odnosno poraz zadala momčad Nedelišća, koja je u Prelogu slavila rezultatom 3:1. Već na poluvremenu je Nedelišće vodilo 2:0 pogocima Ivana Jarića i Davora Piškora, međutim, rezultat smanjuje u nastavku Elvis Sabol za domaćine. Ipak, Mladost se ne uspijeva do kraja vratiti, a pobjedu Nedelišća pogotkom za konačan ishod zaključuje Filip Topolnjak.

Filijala prvoligaša Slaven Belupa, Koprivnica, doživjela je na domaćem terenu neugodan poraz od 3:1 protiv gostujuće Podravine. Gosti su poveli nakon nešto više od pola sata igre kada je zabio Filip Sabol, no rezultat u egal vraća Marko Radotović početkom drugog dijela susreta. Prevagu na dvoboju donosi gol Nikole Valjka u 82. minuti, a slavlje ekipe Podravine zaključuje Boris Čižmešija trećim golom svoje ekipe za svladavanje Koprivničanaca.

Za razliku od svog imenjaka Mladost iz Ždralova ima jednu dobru sezonu u kojoj igra i više nego solidan nogomet. U devetom je kolu stradala Virovitica rezultatom 4:1, a na poluvremenu je domaćin već vodio 1:0. Vinko Pušić je započeo golijadu za domaće, izjednačio je Filip Škaro, no, Mladostaši golovima Mile Sučića i Mateja Bošnjaka odlaze na nedostižnu prednost, dok za konačnu pobjedu domaćih zabija sjajni rutiner Mario Pavec.

Veliku je domaću pobjedu nakon preokreta zabilježio i Polet (SMNM) protiv gostujućeg Graničara iz Kotoribe. Dva međimurska kluba počela su žustro, a prvi je poveo Graničar preko Damira Matoteka i Matije Koseca, koji su poentirali za ogromnu 2:0 prednost gostiju. No, Mihajel Karlovčec smanjuje za Polet još u prvom dijelu da bi Igor Šoštarić izjednačio početkom nastavka. Konačan trijumf Poletu u 78. minuti donosi domaći Brazilac, Tiago Rodrigues, pogotkom za krajnjih 3:2 domaće momčadi.