1. HNL - juniori: Ogromna pobjeda Hajduka uz hat-trick Kiša, Osijek nastavlja s pobjedama

Ivan Dominik • srijeda, 17.10.2012.

Krnje deveto kolo odigrano je u 1. HNL za juniore, ali i za kadete. Derbi kola u kojem se sastaju Rijeka i Dinamo na Kvarneru još nije odigran kao ni okršaj Zadra i Karlovca u Dalmaciji. No, od održanih utakmica najzanimljivije je bilo u Splitu gdje je Hajduk demolirao Marsoniju s čak 8:0, dok je Osijek i u slavonskom derbiju nastavio pobjednički niz uvjerljivo slaveći protiv Cibalije...

Vodeći Osijek ponovio je sjajne igru i rezultat iz prošlog kola te je ovaj put umjesto zagrebačkog Dinama "razbio" Cibaliju s 3:0. U slavonskom su derbiju Osječani vrlo rano došli u vodstvo; već u petoj minuti je mrežu gostiju načeo Andrej Lukić. Sredinom drugog dijela povisio je Zoran Arsenić, a nakon novog mirnijeg razdoblja utakmice konačnih je 3:0 postavio ponovo Lukić, ovaj put golom iz penala. Kadeti Osijeka također su uzeli tri boda protiv Vinkovčana, no uz samo 1:0.

Zagreb je u Veslačkoj ugostio i porazio Splićane s Parka mladeži rezultatom 2:1 i to nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu. Crveni su na odmor otišlo vodstvom od 1:0 za što je zaslužan bio strijelac pogotka za goste iz pete minute, Zvonimir Mađor. Međutim, pogocima Nikice Filipovića i ponajboljeg Zagrebova igrača, Filipa Krovinovića, Pjesnici su polučili preokret i na kraju zasluženo osvojili trobod. Među kadetima je isto Zagreb bio uspješniji od Splita, no isto uz rezultat 1:0 kao i mladi Osječani.

Golom Nikole Ellera iz 73. minute utakmice Hrvatski je dragovoljac porazio favoriziranu Lokomotivu na njenom terenu. Kompletni Lokosi s Markom Pjacom, braćom Čakarun i Karlom Pukljakom u sastavu bili su neobično indisponirani u tom susretu, no Dragovoljac je bio raspoloženiji te je zasluženo slavio - za razliku od svojih kadeta koji su identičnim rezultatom izgubili od ekipe s Kajzerice.

U utakmici s mnogo žutih kartona, njih čak sedam, Slaven Belupo je nastavio s lošom formom i krizom rezultata. Novi je poraz upisan u Koprivnici protiv Šibenčana, koji su pogotkom Filipa Galešića iz 22. minute susreta odnijeli bodove iz Podravine. U kadetskoj su konkurenciji ta dva kluba podijelila bodove uz remi dvaju sastava od 1:1.

Drugu najefikasniju utakmicu kola odigrali su Inter iz Zaprešića i Varaždin remijem od 3:3 u Drenju. Već na poluvremenu je bilo 2:2 uz mnoštvo preokreta; prvi su poveli Žuti preko Danijela Gudelja u sedmoj minuti, izjednačio je Goran Spasić te potom svojim drugim golom donio Varaždincima i vodstvo. No, do poluvremena je poravnao Nikola Lešković za Diva iz predgrađa.

U nastavku je prvi zabio Varaždin preko Roberta Malnara, no Inter se izvukao drugim golom utakmice Danijela Gudelja, koji je u prvoj minuti sučeve nadoknade realizirao penal. Isti je izazvao buru emocija pa je crveni, odnosno drugi žuti, karton dobio Malnar, dok je ranije isključen trener gostiju, Ivica Solomun. Inter je u kadetskoj konkurenciji također remizirao s Varaždinom i to uz 2:2.

A najefikasniju utakmicu zasad krnjeg kola odigrao je Hajduk slaveći protiv vrlo loše i slabe Marsonije s nevjerojatnih 8:0. Za izuzetno raspoložene i efikasne Bile, poentirao je dvaput Ivan Prskalo, hat-trick je zabio Tomislav Kiš, koji je vraćen iz seniora u juniore, dok su po jednom mrežu gostiju tresli i Ante Kušeta, Tonći Mujan te igrač s klupe Krešimir Jelić. Hajduk je pobjedom protiv Marsonije učvrstio treće mjesto tablice prvenstva, a uspješni su bili i njegovi kadeti koji su Slavonce nadigrali s 1:0.

Derbi kola između Rijeke i Dinama igra se na Kantridi u srijedu 14. studenog, dok je dvoboj Zadra i Karlovca na rasporedu za sedam dana, u srijedu, 24. listopada.