Uoči Poljuda Istra 1961 visoko pobijedila Rovinj

Josip Piršljin • srijeda, 17.10.2012.

Prije nastupa protiv Hajduka u novom kolu MAXtv Prve lige nogometaši Istre 1961 odigrali su prijateljski susret u Rovinju. Istoimeni domaćin uvjerljivo je poražen, a za zeleno-žute u strijelce se upisalo šest različitih igrača.

Reprezentativnu stanku igrači Igora Pamića koriste kako bi se što bolje pripremili za teško gostovanje na Poljudu u nedjelju. Nakon pobjede protiv Buzeta od 4:0, Istra je trebala igrati protiv Luke Koper, no zbog smjene na trenerskoj poziciji slovenska je momčad morala otkazati utakmicu.

Umjesto Kopra Puljani su dogovorili prijateljski susret protiv Rovinja. Utakmica je odigrana na igralištu Valbruna pred stotinjak gledatelja, a gostujući sastav je slavio s čak 6:0. Pamić je isprobao dvije postave u svakom poluvremenu, a obje su bile jednako raspoložene jer su postigle po tri pogotka.

Već u prvoj minuti vodstvo Istranima donio je Adnan Aganović, napadač koji se nedavno pridružio klubu. Do kraja poluvremena golove su još postigli Stipe Bačelić-Grgić i Sandi Križman. U nastavku je Pamić promijenio svih 11 igrača, a isprobao je i nekoliko juniora iz omladinskog pogona.

Druga postava nije razočarala, Badrov je već u 47. minuti povisio na 4:0, a u strijelce se upisao i Dadić. Sedam minuta prije kraja konačni udarac Rovinjanima zadaje Ilija Sivonjić, napadač koji trenira s Istrom i mogao bi uskoro potpisati ugovor. Ozljedu je pred kraj utakmice pokupio Vedran Jerković i time priskrbio Pamiću nove brige.

Prijateljska utakmica:
Rovinj - Ista 1961 0:6 (0:3)

Rovinj: Orbanić, Krijan, L. Budicin, Pavić, Berišić, Batelić, Barlecaj, Baša, Puh, Tanković, Škiljan; 2. poluvrijeme: Starčić, Načinović, Qosa, Mravunac, Čosić, Romić, Sošić

Istra 1961: Prskalo, Sušić, Čagalj, F. Budicin, Milić, Blagojević, Pamić, Aganović, Bačelić-Grgić, Roce, Križman; 2. poluvrijeme: Radošević, Dadić, Jereb, Badrov, Antolić, Ivanović, Sivonjić, Jerković, Prgomet, Magić, Hadžić