Briljirao Marko Mamić, no njegovih devet pogodaka nije spasilo Schaffhausen kod Füchsea

Damir Žbulj • srijeda, 17.10.2012.

U skupini D rukometne Lige prvaka, u kojoj se nalazi i CO Zagreb, Füchse je stigao do sigurne pobjede nad Kadetten Schaffhausenom, iako su gosti prijetili tri četvrtine dvoboja. Istaknuo se Marko Mamić, juniorski hrvatski reprezentativac, koji je u redovima švicarskog predstavnika postigao čak devet pogodaka, a bio je i najefikasniji igrač susreta. U skupini B Atletico Madrid iznenađujuće je poražen kod švedskog Sävehofa, dok je slovensko Gorenje u skupni C na svom terenu pregazilo Bjerringbro-Silkeborg...

Füchse Berlin - Kadetten Schaffhausen 31:27 (14:11)

Nakon štos u u uzbudljivoj završnici proteklog tjedna na svom terenu porazili CO Zagreb, švicarski Kadetten Schaffhausen tražio je bodove iznenađenja u Berlinu, kod favoriziranih Lisica. Nije ih našao.

Bio je to i pravi 'hrvatski' obračun, jer su na strani domaćina dobru partiju odigrali i Ninčević, a pogotovo Špoljarić, dok je kod Švicaraca briljirao Marko Mamić, mladi hrvatski reprezentativac, koji je pred početak ove sezone umjesto Zagreba izabrao Schaffhausen. I izgleda kako nije pogriješio. Sve više dobiva prilike na terenu, a napadačka partija u Berlinu, gdje je suparničku mrežu tresao čak devet puta, odličan je pokazatelj njegova velikog talenta.

Mamić ima 18 godina, visok je 201 centimetar, a igra na poziciji lijevog vanjskog.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu, ubrzo stigao do prednosti od četiri pogotka, no, uporni gosti, za koje je opet dobro branio Vaskevičius, nikako nisu htjeli unaprijed priznati Lisicama kako su bolja ekipa. Špoljarić se u prvom dijelu istaknuo kao jedna od boljih obrambenih karika domaćina, no, Schaffhausen je u završnicu prvog dijela ušao samo sa -2.

Raspucao se tada i Mamić, zabio je u tim minutama tri pogotka, a na predah se otišlo rezultatom 14:11. Ninčević je u prvih 30 minuta dva puta svladao suparničkog vratara.

U nastavku je još bolje kod Füchsea branio Štochl, koji je u ovom dvoboju dobio prednost ispred Heinevettera pa je domaći sastav uspijevao zadržati nalete gostiju i sačuvati razliku. U završnih 15-ak minuta Lisice su slomile Kadetten, otišle i na sedam golova prednosti, a u posljednjih desetak minuta, u jurnjavi po terenu, kada su kod domaćih priliku dobili i igrači koji inače nemaju veliku minutažu, Schaffhausen je uspio ublažiti poraz, za konačnih 31:27.

Fenomenalni Mamić tako se na kraju zaustavio na devet pogodaka, zabijao je i iz igre, siguran je bio i s linije sedam metara i stvarno se pokazao kao jedna velika perspektiva hrvatskog rukometa. Ninčević je do kraja zabio još jedan gol, za tri ukupno. Skromnije nego u prošlom kolu, ali i dalje dovoljno dobro za pobjedu njegova sastava.

U ovoj skupini, još je na rasporedu dvoboj Dinamo Minska i Pick Szegeda, dok zagrebačku publiku u subotu očekuje prava poslastica, kada u Arenu dolazi velika Barcelona.

Sävehof - Atletico Madrid 35:30 (17:16)

U Atletico Madridu nešto ne funkcionira dobro na početku sezone. Poraz kod Sävehofa u četvrtom kolu treći im je već ovosezonski u Ligi prvaka i ako ovako nastave, morat će španjolski velikan strepiti oko plasmana u knockout fazu.

Puno je novih lica u ekipi, a veliki problem je i neuigrana obrana, koja prima previše pogodaka za ovu natjecateljsku razinu. U prošlom kolu na domaćem terenu iznenadio ih je Veszprem, dok se za poraz u Švedskoj može upotrijebiti i neki puno radikalniji izraz.

Domaćin je minimalno vodio na poluvremenu, dok je nastavka utakmice Sävehof dobio s četiri pogotka viška, za ukupnih +5 (35:30). Jedna ozbiljna ekipa, kakvom se madridski Atletico smatra, jednostavno si ne smije dopustiti da od švedskog predstavnika primi 35 pogodaka.

Izostanak teško ozlijeđenog legendarnog vratara Hombradosa, kojeg neće biti više od šest mjeseci zbog puknuća ligamenata koljena, isto tako ne smije biti opravdanje.

Jakov Gojun je osim zadaća u obrani, stigao zabiti i jedan pogodak, a zaradio je i jedno isključenje. Ivano Balić nije se našao u zapisniku zbog problema s ozljedom. Kod pobjednika najbolji strijelac bio je Bliznac sa sedam golova, dok su kod Atletica jedini donekle bili raspoloženi Lazarov sa šest i Jurkiewicz s pet postignutih pogodaka.

Gorenje Velenje - Bjerringbro-Silkeborg 31:23 (14:8)

Slovenski predstavnici u Ligi prvaka poznati su kao dobre domaćinske ekipe, a ponovno je to dokazalo i Gorenje, koje je doslovno pregazilo Bjerringbro-Silkeborg s osam pogodaka viška, u susretu četvrtog kola skupine C Lige prvaka.

Gorenju je to druga ovosezonska pobjeda, nakon što je u prvom kolu teško stradao ruski St. Peterburg i da Slovenci malo poprave igru na gostovanjima, bili bi ekipa koja bi se s pravom mogla nadati prolasku skupine.

Već su na poluvremenu Ose imale prednost od šest pogodaka viška, da bi na kraju razlika narasla na konačnih +8, bilo je 31:23.

U pobjedničkim redovima najbolji je bio Melić sa devet postignutih golova, dok je Cehte zabio pet. Kod Danaca, istaknuo se Baagöe također s pet pogodaka.

• Obrisan korisnik19.10.2012. u 10:42
    bravo mali! dobro da si otišao van...ne moraju baš svi mladi igrači iz naše lige završiti u zagrebu! OK, zagreb proizvodi dosta igrača i daje mladima šansu kroz LP ali isto tako je mnogo mladih i upropastio guranjem nekih polu-igrača, tipa joso valčić, koji krade vrijeme talentu kalebu npr.! svakoj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.10.2012. u 21:00
    baš sam i ja na njih pomislio dok sam čitao članak. dodao bi još i šunjića.
  • Obrisan korisnik18.10.2012. u 10:49