Saint-Raphaël 28:30 Cesson Rennes
Cesson Rennes

Cesson nakon Nantesa svladao i Saint-Raphael

Mihaela Bradovski • petak, 19.10.2012.

Utakmicom između Saint-Raphaelea i Cessona nastavljeno je šesto kolo francuskog rukometnog prvenstva. Baš kao i dan ranije i u petak je uspješnija je bila gostujuća momčad...

Saint-Raphael - Cesson Rennes Metropole HB 28:30 (13:16)

Momčad Saint-Raphaelea sezonu je započela nastupom na wild-card turniru Lige prvaka. Iako se nisu uspjeli plasirati u glavni dio natjecanja, namučili su sastav HSV-a i dali nagovijestiti da će i u novom izdanju LNH biti kandidati za pozicije koje će i dogodine voditi u Europu. Nakon šest odigranih susreta momci Christiana Gaudina na kontu imaju četiri boda te se nalaze na devetoj poziciji. S druge strane, danas pobjednički sastav, onaj pod vodstvom Davida Christmanna danas je uknjižio dva nova boda za dolazak na petu mjesto prvoligaškog poretka.

Odmah na samom startu gostujući je sastav ušao u seriju, dvama pogocima Benjamina Briffea i jednim Sutyja stigao je do +3 na ulasku u četvrtu minutu dvoboja. Šest minuta kasnije Adrien Di Panda pogađa za minimalno vodstvo domaćina, Cesson je na zaostatku od jednog zgoditka i u 11. minuti nakon pogotka Abilyja, no nakon četvrtog pogotka Briffea i prvog Igora Anića gosti ponovno dolaze na +2 i tu prednost, uz dodatno podizanje razlike, uspješno održavaju do kraja dvoboja.

Najlošije minute sastav Saint-Raphaela imao je u periodu od 20. do 24. minute u kojem nije uspio pronaći put do protivničke mreže, dok su njegovu redom gađali Briffe i dvostruki strijelac Suty. Isti je igrač postavio 16:13, rezultat kojim je završilo prvih pola sata igre. Nakon četiri minute igre u nastavku Léo Leboulaire pogađa za visokih +5 Cessona, a iako u 53. minuti Alexandre Tomas zabija za hvatanje priključke, točnije 24:25, domaćin nije uspio napraviti više od toga.

Jérémy Suty bio je najuspješniji šuter ove večeri s 11 zgoditaka, tri manje postigao je Benjamin Briffe, dok se Romain Briffe zadržao na njih četiri. U dresu poraženog sastava sedam su puta precizni bili Abily i Jan Stehlik. Vratar Saint-Raphaelea Đukanović zaustavio je 13 protivničkih pokušaja, njegov suigrač Ploquin dodao je svojih šest obrana, dok je Yan Genty odradio punu minutažu i skupio 15 pravovremenih reakcija.

Šesto kolo započelo je u četvrtak velikim derbijem između, do tada, jedine dvije neporažene momčadi. PSG je svladao Chambéry rezultatom 28:24 i ostao usamljen na vrhu. U subotu su na rasporedu susreti između Nantesa i Aixa, Tremblaya i Billerea, Sélestata i Dunkerquea te Créteila i Toulousea, dok će u nedjelju kolo zaključiti Ivry i Montpellier.