Vodeni sportovi

Mladost gubila 5:3, a onda serijom 16:0 potopila Šibenčane

Ivana Jurica • subota, 20.10.2012.

Treću pobjedu upisali su vaterpolisti Mladosti. Na svom su bazenu ugostili mladi sastav iz Krešimirova grada nanijevši im iznimno uvjerljiv poraz, Kobešćakova momčad slavila je s 19:5.

Mladost – Šibenik 19:5 (3:4,7:1,6:0,3:0)

Zagreb, bazen na Savi, gledatelja 200

Mladost: Pavić, Radu 1, I. Milaković 4, I. Živković 1, Martinić 2, D. Živković, Gagulić 1, K. Milaković 1, Pavičić 2, Divković 2, Vukičević 3 (2), Bukić 2, Marcelić, Miloš. Trener: Vjeko Kobešćak.

Šibenik: Sučić, Erak, Rončević, Sentić 3, Petković, Bašić, Vlahović 2, Bulat, Seferović, Belamarić, Nimac, Španja, Jukić, Perić. Trener: Denis Šupe.

Igrač više: Mladost 8/14, Šibenik 4/14

Peterci: Mladost 2/2, Šibenik -

Suci: Aleš Blažić (Ičići) i Čedo Bojanić (Kranj)

Prva četvrtina nije ukazivala na ovako visok poraz gostiju iz Šibenika. Kristijan Milaković je domaćina donio vodstvo, da bi s dva uzastopna gola prednost gostima donio Sentić. Domaćini potom koriste dva igrača više, dolaze do vodstva (3:2), trećim golom Sentić izjednačava rezultat, a konačnih 3:4 na kraju prve četvrtine nakon kontre postavlja Vlahović.

Novi gol Vlahovića Šibeniku donosi i prednost od 5:3 na startu druge četvrtine. A onda kreću domaćini, prvo Gagulić i Martinić pogađaju za izjednačenje, a do kraja četvrtine Žapci su još pet puta tresli mrežu Sučića za vodstvo od 10:5 na poluvremenu utakmice.

S efikasnošću su domaćini nastavili i u trećoj četvrtini. Šest su puta tresli mrežu Šibenika, u posljednjoj četvrtini n tri puta. Nanizali u seriju od nevjerojatnih 16:0, gosti cijelo drugo poluvrijeme nisu uspjeli postići niti jedan gol!

Četiri gola kod domaćina postigao je Ivan Milaković, a tri Vukičević. Kod gostiju jedini strijelci Sentić (tri) i Vlahović (dva) gola.