Unicaja do vrijedne gostujuće pobjede, napokon slavio i Cajasol

Branimir Korać • nedjelja, 21.10.2012.

Prvi susreti četvrtog kola Lige Endese donijeli su jedno slavlje gostiju i dva domaćina. Cajasol je upisao prvu pobjedu nadigravši na svom terenu Gran Canariju, a Repešina Unicaja je u gostima bila bolja od Fuenlabrade...

Uz vrlo dobar nastup Krune Simona Unicaja je stigla do pobjede na gostovanju kod Fuenlabrade 73:58. Susret je bio neizvjestan sve do posljednjih deset minuta kada je Unicaja bila značajno mirnija i bolja te je predvođena Simonom stigla do pobjede. Domaćin je u tom razdoblju pokazao dosta nervoze, napravio je previše pogrešaka i morao se pomiriti s porazom iako je na startu posljednje četvrtine bio debelo u igri za pobjedu jer je zaostajao tek tri poena.

Simon je bio prvi strijelac susreta sa 17 poena (2/3 za dva, 3/5 za tri, 4/5 slobodna), a tome je dodao i četiri skoka. Dobar je bio i Slovenac Zoran Dragič koji je ubacio 14 poena uz pet skokova, a Luka Žorić je za 13 minuta ubacio šest poena (3/6 za dva)uz tri skoka. Kod domaćina Leo Mainoldi je upisao 14 poena i 13 skokova, a James Feldeine je dodao 13 poena.

Nakon tri teška poraza, Cajasol je napokon stigao do prve pobjede. U svojoj dvorani je ugostio Gran Canariju i slavio 74:63 zahvaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini kada je napravio razliku i vratio se iz minusa. Na poluvremenu su gosti vodili s deset poena razlike i činilo se da će momčad Aita Garcije Renesesa upisati novi poraz, ali u drugom dijelu uslijedila je renesansa i stvari su se promijenile.

Luka Bogdanović je povukao s 18 poena, a 16 je dodao John Holland. Kod gostiju Brad Newley je upisao 14 poena i šest skokova, Ryan Toolson 11 poena, a Javier Beiran deset poena uz devet skokova.

U dramatičnom dvoboju u Bilbau, Bizkaia Bilbao je svladala Estudiantes 86:85 i nanijela mu prvi ovosezonski poraz. Kako rezultat pokazuje, bio je to neizvjestan dvoboj do posljednjih sekundi, a odlučila ga je trica Kostasa Vasileiadisa deset sekundi prije kraja.

Fran Pilepić je igrao malo, dobio je tek šest minuta, ali za tih šest minuta bio je efikasan i ubacio je devet poena (3/3 za dva, 1/1 za tri). Prvo ime susreta bio je Lamont Hamilton s 21 poenom i osam skokova dok je Vasileiadis susret završio s 15 poena. Kod gostiju German Gabriel je ubacio 21 poen uz sedam skokova, a Tariq Kirksay je dodao 16 poena i sedam skokova.