Atletico de Madrid bez Balića i uz odlične blokove Gojuna u potpunosti nadigrao Cangas

Zvonka Keliš • nedjelja, 21.10.2012.

Aktualni viceprvak Španjolske, Atletico de Madrid, u sklopu sedmog je kola Lige Asobal predvođen odličnim Magnusom Dahlom na vratima, kao i čvrstom obranom ispred njega te sjajnim rješenjima u napadu apsolutno nadigrao svog protivnika te je osigurao slavlje s čak 21 pogotkom razlike. Dan ranije do svoje prve pobjede u domaćem prvenstvu stigle su i ekipe Anaitasune i Valladolida, dok su nove bodove osvojili još i Huesca, Naturhouse La Rioja te Guadalajara.

Atletico de Madrid - Cangas 34:13 (17:6)

Aktualni španjolski prvak u sklopu sedmog je kola Lige Asobal u svom Vistalegreu izuzetno nadmoćno stigao do slavlja nad rukometašima Cangasa, slavio je, naime, s čak 21 pogotkom razlike. Čvrsta 6-0 obrana domaćina odmah je na startu susreta spriječila goste u njihovim pokušajima te se tako igrači Talanta Dujšebajeva prvo odvajaju na +5 (6:1), da bi ubrzo stigli i do devet pogodaka prednosti (11:2). Odlični blokovi hrvatskog reprezentativca Jakova Gojuna, kao i siguran vratar Magnus Dahl potom su nastavili zaustavljali većinu lopti upućenih u Atleticov gol te se stoga na predah ide s velikih +11 domaće momčadi (17:6).

Predvođena Eduom Fernandezom u napadu te Antoniom Garciom u obrani ekipa iz Madrida nastavila je svoju dominaciju i u drugom poluvremenu kada osigurava vodstva 22:9 te 28:10. Na koncu, brze kontre i općenito odlična igra domaćih rukometaša odvela je svjetskog klupskog prvaka do sedme prvenstvene pobjede, ovoga puta s čak 21 pogotkom razlike (34:13). Sjajni su u redovima Atletico de Madrida bili Josep Masachs, Kiril Lazarov te Edu Fernandez s po šest pogodaka, Jakov Gojun se u susretu nije upisao u strijelce, no odradio je odličan posao u obrani, Ivano Balić se nije našao ni u zapisniku, dok je Suso Solino u poraz svoje momčad ugradio pet golova.

Aragon - Huesca 24:29 (13:13)

Do svoje četvrte prvenstvene pobjede momčad Huesce stigla je u gostima kod Aragona kojemu sada na tablici dobrano puše za vrat. Nakon uvodnog vodstva domaćina 5:2 gosti se serijom 4-0 vraćaju te preokreću rezultat u svoju korist (6:5), a potom i 8:6. Uslijedile su tada zanimljive minute igre gol za gol koja dovodi do izjednačenja 13:13 na poluvremenu.

U nastavku ogleda gostujuća momčad pokazuje što sve zna te se prvo odvaja na 18:15 da bi ubrzo potom osigurala i velikih 23:16. Domaća se momčad tada trudi, no ne uspijeva sustići gostujuće vodstvo te se rukometaši Huesce kući vraćaju s pobjedom 29:24. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Alvaro Ruiz sa šest postignutih pogodaka, dok su najbolji kod Aragona bili Demetrio Lozano, Antonio Carton i Javier Garcia s četiri gola.

Helvetia Anaitasuna - Palma del Rio 29:25 (15:13)

Na svoju prvu ovosezonsku pobjedu u Ligi Asobal rukometaši Anaitasune morali su čekati čak sedam kola, a do nje su stigli slaveći nad momčadi Palme del Rio. U susret su bolji krenuli gosti koji su poveli 3:2 i 4:3, no budi se tada domaćin te ubrzo odlazi na 7:4. Agresivna obrana domaće momčad zaustavila je njena suparnik te tako domaće vodstvo raste na 10:6 da bi se na predah ipak otišlo s gostujućih minus dva (13:15).

U nastavku gostujuće rukometaše predvodi Moyano koji poravnava rezultat na 16:16 i 19:19, no Anaitasuna žarko želi svoje prvo slavlje te se ponovno uspijeva odvojiti, ovoga puta na 22:19, a potom i 25:21. Konačno, svoju prednost igrači Anaitasune čuvali su do samoga kraja te su osigurali pobjedu 29:25. Anaitasunu su do pobjede predvodili sjajan vratar Matias Schulz, kao i odličan Ruben Montavez s deset pogodaka.

Naturhouse La Rioja - Fertiberia Puerto Sagunto 34:19 (21:8)

Uvjerljiva je i u sedmom kolu bila momčad La Rioja koja je tako samo dodatno potvrdila svoje ambicije u novoj sezoni, dok je Puerto Sagunto pod novim imenom upisao i nov poraz. Pitanje pobjednika razriješeno je u uvodnim minutama prvoga dijela kada domaćin osigurava vodstvo 3:0, a potom i 9:2, kao i nedostižnih 12:3. Do odlaska na odmor ništa se znatnije nije promijenilo, tek su se gosti uspjeli još pet puta upisati u strijelce, dok je domaća momčad sada već imala prednost od velikih 13 pogodaka (21:8).

U nastavku ogleda domaći su rukometaši postepeno usporili ritam te su dopustili svom suparniku da postigne i koji pogodak više nego u prvome poluvremenu, no uvjerljiva pobjeda nije dolazila u pitanje. Domaći su rukometaši imali su 28:11 i 32:15 da bi na koncu slavili 34:19. Odličan je u redovima Naturhouse La Rioje bio Rafael Da Costa sa sedam pogodaka, Jorge Martinez je sakupio 23 obrane, dok je Iker Serrano za Puerto Sagunto zabio četiri gola.

Cuatro Rayas Valladolid - Fraikin Granollers 25:23 (13:12)

Momčad Valladolida također je po prvi puta ove sezone bila uspješna upravo u sedmom kolu Lige Asobal, naime, u goste su joj stigli rukometaši Granollersa koji su se kući vratili s porazom 23:25. Iako su gosti bolje krenuli u susret te su poveli 5:3 i 7:4 domaćin je ubrzo uhvatio priključak te stigao na 8:9. Pri ulasku u samu završnicu prvoga dijela domaća momčad ponovno zaostaje dva pogotka (10:12), no s mini serijom 3-0 na predah odlazi s minimalnom prednošću 13:12.

Prve minute nastavka donijele su poravnanje rezultata na 14:14, a ubrzo potom i 16:16, no domaći su rukometaši željni svoje prve prvenstvene pobjede te se uspijevaju odvojiti na 18:16. Gostujuća momčad potom preokreće rezultat u svoju korist (21:19), međutim, do samoga konca dvoboja igrači Valladolida s po dvije serije pogodaka osiguravaju konačno slavlje 25:23. U pobjedu svoje momčadi Patrick Lykke ugradio je šest pogodaka, dok su Eloy Felez i Rodrigo Salinas za Granollers zabili po pet golova.

Quabit Guadalajara - Academia Octavio 25:24 (14:11)

U Guadalajari je domaćin, u sklopu sedmoga kola Lige Asobal, nakon zanimljivih 60 minuta igre uspio izboriti minimalnu pobjedu nad rukometašima Academije Octavio te je tako osigurao nove prvenstvene bodove. Gosti su susret otvorili vodstvom 2:0, a potom i 8:5 da bi domaća momčad serijom od šest pogodaka potpuno preokrenula rezultat za vodstvo 11:8. Do konca prvoga dijela domaći su rukometaši očuvali svoje vodstvo te je semafor nakon prvih 30 minuta pokazivao rezultat 14:11.

Gostujuća momčad nastavak ogleda otvara poravnanjem rezultata na 16:16, no igrači Guadalajare se ne predaju te vraćaju svojih +3 (19:16), a potom ponovno povećavaju svoje vodstvom (24:20). Iako se gostujući rukometaši trude ne uspijevaju do isteka 60. minute nanovo izjednačiti te se kući vraćaju s minimalnim porazom 24:25. Obrad Radulović sa sedam je pogodaka predvodio Guadalajaru do pobjede, dok su Ismael Juarez i Francisco Gonzalez za Academiju Octavio zabili po četiri gola.