3. HNL Središte: Segesta i do sedme pobjede u nizu, kiks Dugog Sela doveo Siščane na vrh

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.10.2012.

Nakon desetog kola 3. HNL Središte, došlo je do smjene na vrhu ljestvice. Segesta je nastavila pobjednički niz dok je Dugo Selo kiksalo u Vrbovcu što je Siščane postavilo na prvo mjesto...

Trnje je na svom stadionu ugostilo momčad Tekstilca i stiglo do očekivane pobjede. Domaći trener Franjo Pužin malo je promiješao karte, no to se nije negativno odrazilo na rezultat i njegova momčad je pobjedom 2:0 zadržala priključak za vrhom ljestvice. Mrežu Kune načeo je u 21. minuti Filip Bojić da bi konačnih 2:0 postavio u 62. minuti Marko Tadić.

Do ovog kola vodeće Dugo Selo kiksalo je u Vrbovcu i tako ispustilo prvo mjesto na ljestvici. Borbeni domaćin stigao je do remija 2:2 zahvaljujući pogotku 16-godišnjeg Ivana Presečkog u sudačkoj nadoknadi utakmice kada se činilo da će Dugo Selo uzeti sva tri boda. Gosti su do vodstva stigli u 21. minuti zahvaljujući golu Sergeja Jakirovića da bi u završnici prvog dijela Antonio Kokot poravnao na 1:1. U drugom dijelu gosti kreću po sva tri boda i ponovno dolaze u vodstvo, ovaj put mrežu pogađa Ante Kulji u 67. minuti da bi na samom kraju susreta domaćin ipak uspio stići do boda. Inače, Dugo Selo je susret završilo s desetoricom igrača nakon što je u sudačkoj nadoknadi drugi žuti karton zaradio Andrija Belec. Domaćin je također imao problema jer je već u 16. minuti ostao bez ozlijeđenog kapetana Zorana Kelečića, no to ga nije poremetilo.

Dubrava je stigla do vrlo važne pobjede od 5:0 protiv Strmca pritom gurnuvši goste u dodatne probleme. Ovim porazom Strmec je ostao na tek šest bodova i do kraja ga očekuje žestoka borba za ostanak u društvu trećeligaša. Dubrava je povela u 42. minuti preko Kovačeca da bi minimalno vodstvo na semaforu stajalo sve do 20 minuta prije kraja. Tada Serafin Palić zabija za 2:0 i gosti se raspadaju. Do kraja susreta primaju još tri pogotka, treći je zabio Brazilac Gabriel Maranhao Borges, a četvrti i peti u sudačkoj nadoknadi utakmice Saša Ivančević.

Nakon kiksa Dugog Sela u Vrbovcu, Segesta je ostala usamljena na vrhu ljestvice. Siščani su na svom stadionu ugostili momčad Stupnika i rutinski stigli do pobjede upisavši sedmo slavlje u nizu. Kreator pobjede bio je Igor Prijić, prvi strijelac prvenstva, koji je načeo mrežu Šuice u 30. minuti i zaključio priču u 44. minuti. Drugi pogodak za domaćina u 39. minuti je postigao Marko Ćurić. Još jednom pobjedom Segesta je potvrdila velike ambicije u ovoj sezoni unatoč financijskoj prijetnji nakon blokade računa zbog ovrhe od strane gradskog autobusnog prijevoznika.

Zanimljiv dvoboj odigran je u Zagrebu gdje je Vrapče ugostilo momčad Lekenika i ubilježilo minimalnu pobjedu 1:0. Susret je odlučen kada se činilo da pobjednika neće biti i da će mreže ostati nedirnute. Ulazilo se u 90. minuti kada je Tomislav Brlečić poslao loptu iza leđa Nikole Đurđeka i donio svojoj momčadi tri boda.

Nakon tri pobjede u nizu, Samobor je prizemljen na svom stadionu od strane Maksimira. Gosti su slavili s 2:1 i nastavili niz neporaženosti s kojim su od momčadi s dna ljestvice stigli do momčadi iz gornje polovice. Na gostovanju u Samoboru nije se igralo niti pola sata, a gosti su već imali 2:0 golovima Dinka Zubčića i Tomislava Kovačeva. U završnici prvog poluvremena Tomislav Ivičić je smanjio na 2:1, ali više od toga domaćin nije uspio napraviti.

Posljednjeplasirana momčad lige pokazala se kobnom za Bistru. Bistrani su u Mače došli po sva tri boda, međutim domaćin na čelu s raspoloženim vratarom Krunoslavom Hendijom zatvorio je prilaze golu i susret je završen bez pogodaka čime definitivno mogu biti zadovoljniji domaćini. Da stvar bude lošija po goste, u sudačkoj nadoknadi su zbog drugog žutog kartona ostali bez Marka Žigmana koji će tako propustiti sljedeće kolo.

Udarnik je nastavio sa solidnim igrama, a nova žrtva momčadi iz Kurilovca bila je Trešnjevka. Domaćin je ubilježio minimalnu pobjedu 1:0 pogotkom iskusnog Igora Mostarlića u 79. minuti.

• Obrisan korisnik22.10.2012. u 20:12
    Sretno Siščanima da se već jednom vrate u viši rang takmičenja. Ipak su nekada bili respektabilan ligaš

10. kolo

• (Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Piše: Petar Jenjić

(Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Hajduk je ponovno zaključio sezonu bez najvažnijeg domaćeg klupskog trofeja u natjecateljskoj godini u kojoj se činilo da će se vratiti na...