3. HNL Jug: Val i dalje nezadrživ, težak poraz Zagore u Blatu

Vedran Babić • ponedjeljak, 22.10.2012.

Odigrano je deseto kolo 3. HNL Jug. Nogometaši Vala su pobjedom u Biogradu zadržali šest bodova viška ispred Jadrana (KS), koji je slavio kod kuće protiv Uskoka. Najuvjerljivija pobjeda kola pripala je Zmaju iz Blata koji je s 4:0 nadigrao Zagoru...

Ni poslije desetog prvenstvenog kola nogometaši Vala ne znaju za poraz. Na gostovanju u Biogradu kod Primorca slavili su 2:1, no dobro su se namučili. Primorac je trenutno pretposljednja momčad lige i do sada je ostvarila samo jednu pobjedu, no protiv lidera Biograđani su se pokazali u lijepome svjetlu.

Nakon nekoliko neiskorištenih prilika u prvom dijelu, početkom drugog domaćin je zasluženo poveo. Igrala se 52. minuta kada je Bašić pronašao Čirjaka, a ovaj matirao gostujućeg vratara. Nedugo zatim Primorac je mogao udvostručiti svoje vodstvo, no Stojanov je bio neprecizan u situaciji jedan na jedan.

Kazna je stigla u 65. minuti kada je Čubrilo izjednačio na 1:1. Isti igrač donio je vrijednu pobjedu Valu pet minuta prije kraja, a u međuvremenu domaćini su propustili realizirati još nekoliko prilika za pogodak.

Na drugoj poziciji prvenstvene ljestvice i dalje je Jadran (KS) sa šest bodova manje od Vala. Sućurani su na svom terenu bili bolji od Uskoka s minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Elez u 54. minuti. Jadranu (KS) ovo je prva pobjeda poslije tri utakmice posta, a u sljedećem kolu imat će dobru priliku za novo slavlje jer gostuje kod posljednjeplasiranog Velebita.

Korak s drugoplasiranim Sućuranima izgubili su nogometaši Jadrana Luke Ploče koji su u Opuzenu izgubili od Neretvanca 3:1. Domaćini su na odmor otišli s prednošću 2:0 pogocima Dragobratovića i Matage, a na 2:1 smanjio je Primorac u 68. 15 minuta prije kraja gosti su ostali bez isključenog Jerkovića, a Neretvanac je pobjedu potvrdio u 89. minuti kada je Čamo realizirao jedanaesterac.

Osim Jadrana LP, 17 bodova imaju još Zmaj (M) i Zagora. Makarani su s 2:0 (Matešan, Rašić) pobijedili GOŠK, dok su Unešićani doživjeli svoj najteži poraz ove sezone na gostovanju u Blatu kod Zmaja (4:0). Dva pogotka za domaće postigao je Jelavić, a po jedan Škoro i Sardelić.

Neretva je na svom terenu nanijela i deveti poraz Velebitu (3:0) dvama pogocima Filipovića i jednim Vrnoge, dok su susreti Konavljanina i Kamena te Omiša i Hrvaca završeni bez pobjednika.

U Grudi su sva četiri pogotka (2:2) postignuta unutar prvih pola sata. Konavljanin je poveo 2:0 (Njire, Grbešić), a Kamen brzo izjednačio pogocima Krištića u dvije minute. U Omišu su domaćini utakmicu završili s dva igrača manje, ali su ipak osvojili bod (1:1). Gosti su poveli preko Čovića u 68. minuti, a izjednačio je Žilić s bijele točke dvije minute prije kraja.