Kiš i Ivančić za premijernu pobjedu Hrvatske na putu prema EP-u

Borna Rupnik • petak, 26.10.2012.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti pobjedom je otvorila prvi krug kvalifikacija za Europsko prvenstvo. U drugom poluvremenu slomljen je otpor Gruzije...

Hrvatska U19 - Gruzija U19 2:0 (0:0)

Lučko, kvalifikacije za EP, skupina 11, 1. kolo.

Sudac: Ivan Kružliak (Slovačka)

Strijelci: 1:0 - Kiš (55'), 2:0 - Ivančić (76')

Žuti kartoni: Dvali (30'), Pavičić (45'), Panstulaia (60') Čanađija (73'), Endeladze (81')
Crveni karton: Pantsualaia (63' - drugi žuti)

Hrvatska U19: Malenica, Marotti, Pavić, Šimunović, Perić, Brlek, J. Mišić (od 61' Špehar), Čanađija, Pavičić, Kiš (od 73' Ivančić), Mišić (od 66. Kovačić). Izbornik: Dinko Jeličić.

Gruzija U19: Tebidze, Dvali, Sandohadze, Gegečkori, Samušia, Aburjania (od 83' Lobjanidze), Hufnagel, Ubilava, Markozašvili (od 72' Endeladze, Kačarava (od 72' Matiašvili), Pantsulaia. Izbornik: Kaha Kačarava.

Skupinu 11 prvog kruga kvalifikacija za Europsko prvenstvo U19 ugostila je Hrvatska, a u prvom su kolu izabranici Dinka Jeličića odmjerili snage s vršnjacima iz Gruzije.

Na odmor se otišlo bez pogodaka, a mreža se prvi puta zatresla u 55. minuti, kada je Hrvatsku u vodstvo doveo Tomislav Kiš, mladi napadač splitskog Hajduka.

Posao je Hrvatima olakšao Gruzijac Pantsulaia, koji je u 60. i 63. minuti zaradio dva žuta kartona te je morao na prijevremeno tuširanje.

Brojčanu je prednost Hrvatska kapitalizirala u 76. minuti, kada je za 2:0 pogodio Dinamov Kruno Ivančić, nakon samo tri minute provedene na terenu. Ušao je upravo umjesto strijelca prvog pogotka, Kiša.

U drugoj utakmici ove kvalifikacijske skupine Island je na stadionu HAŠK-a pobijedio Azerbajdžan 2:1, a u drugom kolu sastat će se Hrvatska i Island te Gruzija i Azerbajdžan. Obje su utakmice na rasporedu u nedjelju, 28. listopada, u 14 sati.

U sljedeći krug kvalifikacija proći će prve dvije momčadi iz svake skupine, uz trećeplasiranu momčad koja ostvari najbolji skor protiv dvije prvoplasirane momčadi iz svoje skupine.