1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 26.10.2012, 19:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 2.000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Krmar (Zagreb), Kezele (Rijeka)

Pula ostala neosvojiva za Slaven Belupo: 90 minuta bez pogodaka

Borna Rupnik • petak, 26.10.2012.

Na stadionu Aldo Drosina u Puli gostovao je Slaven Belupo, a susret je završen podjelom bodova. U 90 minuta mreže se nisu tresle...

"U Puli ne smijemo primiti pogodak, moramo odigrati čvrsto i na Istrinu agresiju odgovoriti jednakom svojom", najavio je uoči utakmice Istre 1961 i Slaven Belupa pomoćni trener gostiju iz Koprivnice, Pavo Crnac.

Što su rekli, to su Koprivničani i učinili.

Žuto-zeleni su imali inicijativu tijekom cijelog susreta i osjetno veći broj prilika za pogodak. Međutim, nisu ih realizirali te je na kraju i jednima i drugima, uz 0:0 na semaforu, pripao po bod.

Najbliže je pogotku za Istru 1961 bio Blagojević, koji je u 20. minuti pogodio okvir gola, a u dva navrata nisu prošle akcije Aganovića jer Roce nije bio dovoljno precizan pred Pelinom.

Pelin je početkom drugog poluvremena zaustavio i jedan udarac Aganovića, a šansu je propustio i Havojić, koji je ušao s klupe za pričuve. Jedini pravi posao za domaćeg čuvara mreže Prskala bio je udarac Marasa desetak minuta prije kraja susreta.

Slaven Belupo tako je odmakao trećeplasiranom Osijeku na dva boda prednosti, a Istra 1961 na istu je udaljenost pobjegla Interu iz Zaprešića.

• Obrisan korisnik28.10.2012. u 17:40
    Ma dobro, dečko je rekao da Slaven ima puno sreće. Pa iskreno i ima. Od nekih sretnih bodova do rezultata ostalih koje nas još drže na drugom mjestu... Šta je to osim sreće?
  • Obrisan korisnik27.10.2012. u 14:27
    ok,ok,opustite se,nemam ja nista osobno protiv slavena.Zasto se onda u nogometu spominje faktor sreće,oni je po mom mišljenju ove sezone imaju malo vise za razliku od drugih i to je to..ne osporavam njihov uspjeh,jer do sada prikazanom manje više kvaliteta je različita u nijansama sto se tice prvih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.10.2012. u 13:58
    ma pusti ga, dečko očito ima nekakve komplekse od Slavena...
  • Obrisan korisnik27.10.2012. u 12:59
    Ne kužim. Pa zašto nisu Osječani zabili tih 5? Zašto Cibalia nije pazila u tim zadnjim sekundama utakmice? Hoćeš reći, golman nije smio to poskidati što jest? Pa zašto onda napadači nisu bolje pucali? I zašto su pobogu trebali danas izgubiti? Po šansama Istre? Pa zašto oni nisu te šanse pretvorili... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.10.2012. u 23:04
    znam da se mngi nece složiti al smatram da ovaj Slaven ima više sreće nego pameti, protiv cibalie zadnje kolo (zadnje sekunde i gol, Vuga slobodnjak), danas su trebali izgubiti ,istra promasila par zicera, u osijeku su odnijeli bodove a trebali su 5komada primiti...Rodić ni sam ne zna kak je neke... [više na forumu]