1. HNL juniori: Zadranima vrijedna četiri boda iz dva domaćinstva, Osijek nastavlja s pobjedama

Ivan Dominik • srijeda, 24.10.2012.

Deveto i deseto kolo 1. HNL za juniore igra se pomalo već danima, čak i tjednima, a još uvijek niti jedno nije kompletirano. Međutim, u odigranim je utakmicama viđeno mnogo dobrog nogometa, interesantnih dvoboja, talentiranih mladih nogometaša, ali ne i puno velikih promjena na tablici lige...

Juniori Zadra bili su u prvom planu posljednjih tjedan dana u Prvoj ligi. Odigrali su svoje susrete u devetom i desetom kolu s tim da su prvo započeli s onim recentnijim. Tako su u sklopu desetog kola proteklog vikenda ugostili momčad Zagreba te remizirali uz 1:1, dok su njihovi kadeti protiv Pjesnika upisali remi bez pogodaka. Za juniore Zadra protiv Zagrebaša nije zabio nitko, već je Darrick Kobi Morris u 18. minuti postigao autogol za prednost momčadi sa Stanova.

Ipak, Zagreb je do kraja poluvremena izjednačio preko Borne Katanića koji je svojim zgoditkom postavio, kako se kasnije pokazalo, konačan rezultat 1:1. U devetom kolu su Zadrani kod kuće na igralištu Bagat izvukli sva tri boda pobijedivši Karlovac 2:0, dok su kadeti izgubili od Karlovčana s minimalnih 1:0. Tako su Zadrani iz posljednja dva kola, u kojima su bili domaćini, izvukli i više nego dobra četiri boda.

Interesantna je utakmica viđena u Dugopolju gdje je momčad Splita ugostila jaku zagrebačku Lokomotivu. U dvoboj sjevera i juga bolje je ušla Lokomotiva, koja je nakon tvrdog, opreznog i borbenog prvog poluvremena povela početkom drugog dijela i to golom Karla Kamenara.

Nakon vodećeg pogotka ta se utakmica ponovo smirila, a strasti su se opet uzburkale u samoj završnici kada je Marko Pjaca, ponajbolji igrač prvenstva i Lokomotive, zbog simuliranja i kaznenom prostoru poslan drugom javnom opomenom u svlačionicu. Međutim, Pjacin crveni karton nije promijenio rezime utakmice te su Lokosi slavili s 2:0 jer je u drugoj minuti sudačke nadoknade Karlo Čop postavio konačan rezultat unatoč igraču manje.

Hrvatski dragovoljac poražen je u Sigetu od gostujuće i najbolje te trenutno vodeće momčadi lige, Osijeka. Ekipa Ivice Kuleševića slavila je 1:0, a odlučujući je pogodak postigao Alen Grgić odličnim udarcem s desne strane, koji je u 64. minuti susreta matirao inače odličnog domaćeg mladog vratara, Tonija Šuškovića. Osijek je cijelo vrijeme kontrolirao utakmicu, na kraju zasluženo došao do tri boda, iako je momčad legendarnog Dinamovca, Besnika Prenge, bila na razini zadatka te ne bi bilo nezasluženo da je naposljetku došla barem do boda.

Vrijednu je pobjedu upisala i momčad Cibalije koja je na svom terenu u utakmici s mnoštvom žutih kartona nadigrala jaku Rijeku te slavila rezultatom 2:1. Vinkovčani su poveli golom Marina Ležaića već u desetoj minuti utakmice, da bi prednost u posljednjim sekundama prvog dijela udvostručio Mate Bajić. Počasni pogodak za Bijele u drugom je dijelu postigao Lovro Benić, postavivši pritom i krajnji ishod ogleda.

Turbulentna je utakmica viđena i u Slavonskom Brodu gdje je domaća Marsonia 1909 poražena od velikog rivala, Slaven Belupa iz Koprivnice. Bilo je 2:0 za Slaven radi pogodaka Marka Ujlakija i Marija Pejkovića, koji je ušao s klupe, a s po jednim pogotkom u oba poluvremena gosti su priličnom lakoćom apsolvirali Brođane. Osim rezultata susret će ostati zapamćen i po dva isključenja jer je zbog međusobnog udaranja isključen po jedan igrač sa svake strane.

U susretu slabijih i lošije rangiranih ekipa Prve lige Karlovac je kod kuće pobijedio Varaždin uz 1:0. Zgoditak odluke zabio je Mateo Matuzić u 67. minuti susreta, čime je isti i odlučen. Kadeti Varaždina ipak su "osvetili" juniore jer su identičnim rezultatom bili bolji od Karlovčana na njihovom terenu. Međutim, i što se juniora i kadeta tiče, oba su ta kluba na svojim ligaškim tablicama ostala pri dnu poretka.

Što se devetog kola tiče ostala je još samo utakmica Rijeke i Dinama na Kantridi kako bi se kolo zaključilo. Dok je za kompletiranje desetog kola preostala još utakmica Šibenika i Intera te veliki derbi Dinama i Hajduka koji je prošlog vikenda odgođen zbog okupljanja U-19 reprezentacije u kojoj i Modri i Bili imaju mnoštvo svojih igrača.