Asobal liga, 8. kolo, 28.10.2012, 18:00 h
Granollers 34:28 Aragon
Aragon

Rukometaši Granollersa nanijeli Aragonu treći prvenstveni poraz

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 29.10.2012.

Momčad Aragona u sklopu osmog je kola Lige Asobal stigla u goste ekipi Granollersa koja se ovoga puta pokazala boljom i spremnijom te je upisala pobjedu sa šest pogodaka razlike.

Osmo kolo španjolskog rukometnog prvenstva u nedjelju su predvečer kompletirali rukometaši Granollersa i Aragona dvobojem za nove bodove u Ligi Asobal. Momčad Aragona nakon pet je pobjeda i tek dva poraza nagovijestila kako ove sezone u elitnom španjolskom društvu visoko cilja, no ovoga je puta koješta za reći imao i sam domaćin koji je na svom terenu stigao do treće prvenstvene pobjede. Slavio je Granollers na koncu sa šest golova razlike te je osigurao osmu poziciju u Asobalu.

Susret u Granollersu bolje je otvorio domaćin koji je poveo 3:1 i 5:2 da bi se gosti ubrzo vratili te poravnali rezultat na 5:5. Nije gostujućoj momčadi bilo potrebno previše vremena da potom serijom 4-0 u potpunosti preokrene rezultat u svoju korist (9:7). Zanimljivo je bilo do odlaska na odmor, a nakon gostujućeg vodstva 14:11 na ulasku u samu završnicu prvoga dijela domaća momčad do isteka 30. minute smanjuje svoj zaostatak na minus dva (13:15).

Uvodne minute nastavka bile su dovoljne igračima Granollersa da vrate prednost na svoju stranu (19:17), no uslijedila je potom prava mala borba za bodove. Nakon novog izjednačenja (20:20) domaći su se rukometaši polako, ali sigurno odvojili na 24:21 i 27:23 te su do konca dvoboja uspjeli očuvali stečenu prednost. Nešto više od sedam minuta prije kraja Granollers novom serijom pogodaka odlazi na potom nedostižnih 31:25 te na kraju osigurava slavlje 34:28.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Aidenas Malasinskas s čak 11 postignutih pogodaka, dok je njih devet dodao Rodrigo Salinas. Odlično raspoložen kod Granollersa bio je i vratar Gonzalo Perez sa 16 sakupljenih obrana, dok je ipak nešto bolji od njega, sa 17 obrana, bio gostujući vratar Richard Kappelin. Najbolji kod Aragona bio je, pak, Alex Dujšebajev s osam golova, dok je njih sedam dodao Antonio Carton.