3. HNL Zapad: Novi kiks Grobničana, Rovinj s četiri gola Opatiji skočio na treće mjesto

Igor Šestak • ponedjeljak, 29.10.2012.

Deseto kolo 3. HNL Zapad obilježila je igra u vrlo teškim uvjetima zbog vremenskih nepogoda koje su proteklog vikenda zadesile Istru i Kvarner. Zbog nevremena je prekinuta utakmica Krka i Jadrana, dok su ostale ipak odigrane. Najbolji posao odradili su nogometaši Rovinja koji su se novom uvjerljivom pobjedom probili na treće mjesto na tablici. Pobjede su još upisali Jedinstvo Omladinac i Rudar, a čak četiri dvoboja završila su podjelom bodova.

Sjajnu predstavu priuštili su svojim navijačima nogometaši Rovinja u desetom kolu 3. HNL Zapad. Nakon što su s 4:1 pobijedili Crikvenicu pa s 3:0 Nehaj, u goste im je stigla Opatija, a igrači Rovinja su i susjede na tablici pobijedili s tri gola razlike. Trećom uzastopnom pobjedom izbili su na treće mjesto, odmah iza Grobničana i Krka.

Opatija je uspjela povesti u 21. minuti golom Bernarda Šukera, ali su domaćini nakon primljenog pogotka jurnuli po izjednačenje i do njega došli u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, kada je mrežu gostiju pogodio Tomo Barlecaj. Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Rovinju. Već u 51. minuti za 2:1 je pogodio Kristijan Batelić, a sedam minuta kasnije prednost je povećao Edi Baša. "Točku na i" ove velike pobjede Rovinja stavio je Agron Barlecaj u 87. minuti.

Vodeći Grobničan drugu utakmicu zaredom nije uspio doći do pobjede. U prošlom kolu je remizirao 2:2 u Novigradu, a istim je rezultatom završio i domaću utakmicu protiv Halubjana. Domaćini su poveli u petoj minuti preko Ivana Sertića, a vodstvo je udvostručio Kristian Cianci u trećoj minuti drugog poluvremena. No, za goste su u posljednjih 20 minuta dosuđena dva kaznena udarca, a oba je sigurno realizirao Kristijan Štimac pa je Halubjan upisao svoj sedmi remi ove sezone.

Sa sedam remija u deset kola Halubjan nije rekorder po broju neodlučenih ishoda jer ih Novalja ima čak osam. Momčad s Paga još uvijek ne zna za poraz u ovoj sezoni jer osim osam remija ima i dvije pobjede. Šesti uzastopni remi Novalja je odigrala na gostovanju kod Orijenta. U utakmici igranoj po teškom terenu svi golovi su postignuti u drugih 45 minuta. Povela je Novalja golom Lucijana Tomca u 55. minuti. Domaćini su preokrenuli u periodu od 71. do 75. minute. Za 1:1 je zabio Haris Devović, a za vodstvo Orijenta iz kaznenog udarca Igor Inić. Bod Novalji donio je Goran Burčul golom u 78. minuti utakmice.

Treća utakmica koja je završila rezultatom 2:2 bila je ona u Bujama, gdje je gostovao Vinodol. Domaćini su do prednosti došli u 41. minuti preko Denisa Mehmedagića. Vinodol je poravnao u 59. minuti golom Donata Mijolovića, a novo vodstvo Bujama donio je Nik Mihailovič sedam minuta kasnije. Vinodol je ipak i sedmi put zaredom ostao neporažen zahvaljujući pogotku Marijana Tucakovića u 69. minuti i trenutno je četvrti na tablici, dok su Buje tri mjesta niže.

Već pet kola za poraz ne zna Rudar iz Labina. Treću pobjedu u sezoni i uspon na osmo mjesto na tablici donio mu je Sanel Bojkić golom u trećoj minuti utakmice protiv Novigrada. Momčad Novigrada za pobjedu ne zna još od trećeg kola i trenutno je 11. na prvenstvenoj ljestvici.

Drugu uzastopnu i drugu pobjedu u cijeloj sezoni ostvarili su nogometaši Jedinstva iz Nedešćine. Gostovali su u Hreljinu i već u prvom poluvremenu došli do prednosti od 2:0 golovima Roberta Černjula. Za domaći Naprijed u 84. minuti je smanjio Dalibor Vale, ali bodovi su ipak otišli u Nedešćinu.

U dvoboju Crikvenice i Nehaja, 13. i 15. momčadi lige, nije bilo pobjednika. Nehaj je poveo u sedmoj minuti golom Denija Rubčića, a podjelu bodova osigurao je igrač Crikvenice Božidar Šmit u 79. minuti.

Većina utakmica desetog kola igrana je po nepovoljnim vremenskim uvjetima, ali su ipak odigrane sve osim utakmice Krka i Jadrana iz Poreča. Taj je dvoboj započeo, ali je u 41. minuti prekinut zbog jakog nevremena i bit će odigran u utorak 30. studenog. Eventualnom pobjedom Krk bi mogao doći na samo bod zaostatka za Grobničanom.