3. HNL Središte: Trnje na vrhu nakon pobjede u Dugom Selu, Segesta zaustavljena

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.10.2012.

11. kolo 3. HNL Središte donijelo je dva velika dvoboja. Segesta je gostovala u Lekeniku gdje je prekinut njezin niz od sedam pobjeda dok je Dugo Selo na svom travnjaku poraženo od Trnja, novog lidera na ljestvici...

Niz od dvije uzastopne pobjede Maksimira prekinut je u susretu protiv Vrapča. Gosti iz Vrapča bili su bolji s 3:1, no preokret je u susretu u kojem je bilo svega stigao tek nakon što su domaćini ostali s desetoricom. Domaćin je poveo u 32. minuti golom Zvonimira Vlaka i to vodstvo držao sve do 73. minute. Tada Miran Kraljević radi prekršaj za kazneni udarac, zarađuje drugi žuti karton, a Marko Panza poravnava na 1:1. Kod izjednačenog rezultata u 82. minuti domaćin ima kazneni udarac koji ne koristi Kovačev, a kazna stiže na drugoj strani u vidu dva pogotka Ante Mazarekića za pobjedu Vrapča 3:1.

Jedan od dva derbija kola igran je u Lekeniku gdje je istoimeni domaćin u dugo iščekivanom dvoboju ugostio Segestu. Borbena utakmica završila je s pravednih 1:1, ali i tri nepotrebna crvena kartona. Lekenik je poveo u 29. minuti golom bivšeg igrača Segeste Marka Medarića, a dvije minute kasnije još jedan bivši Segestaš zarađuje crveni karton. Željko Kovačević je za njega nekarakteristično grubo uklizao Borkoviću i zasluženo zaradio isključenje. Segesta je prednost od jednog igrača u polju iskoristila u završnici prvog dijela kada Saša Šest poravnava na 1:1. Početak drugog dijela donio je i ravnopravnost na travnjaku nakon što Borković zarađuje isključenje, a susret je ranije napustio i Medarić zbog drugog žutog kartona u 90. minuti. Lokalni derbi je tako završen remijem, a Segesta je na taj način prekinula niz od sedam uzastopnih pobjeda.

Stupnik je na svom travnjaku uspio upisati pobjedu protiv Dubrave, izravnog konkurenta u borbi za ostanak. Niti ovaj susret nije bio pošteđen crvenih kartona, a ovaj put su oni dijeljeni gostima. Prvo je u 69. minuti drugi žuti karton dobio Marin Krajnović, a zatim je isključen gostujući trener Željko Dacer nakon sukoba sa sucem koji prekršaj u 16 metara domaćina nije okarakterizirao najstrožom kaznom. Stupničani su dobro odigrali prvih 45 minuta nakon kojih su vodili 2:0 golovima Gorana Konjevića i Željka Štuleca. U drugom dijelu se Dubrava probudila, smanjila preko Božidara Mazarekića, ali nije uspjela doći barem do boda.

Drugi derbi kola igran je u Dugom Selu gdje je gostovalo Trnje koje je pobjedom 3:1 iskoristilo remi Segeste i preuzelo vodstvo na ljestvici. U vrlo dobrom susretu domaćinu je pripalo prvo, a gostima drugo poluvrijeme. Tako je Dugo Selo imalo vodstvo na poluvremenu zahvaljujući golu Emanuela Benkovića, no u drugom dijelu gosti uvode u igru Ivicu Jurakića što se pokazuje ključnim. Prvo je Matija Cmrečnjak poravnao na 1:1, da bi Jurakić u 61. minuti donio prednost Trnjanima. U posljednjim trenucima susreta, napadač gostiju svojim drugim golom potvrđuje pobjedu Trnja i opravdava ukazano povjerenje.

Tekstilac je na svom travnjaku ugostio neugodnu i nepredvidljivu momčad Udarnika i na kraju slavio 3:2. Domaćin je imao sigurno vodstvo 3:0, no u završnih deset minuta utakmica se zakomplicirala i gosti su došli u priliku uzeti bod, no srećom po Tekstilac nije prošao čudesni povrata. Geljić, Gusković i Baron donijeli su visoku prednost Tekstilcu, ali u završnici s dva gola Marka Markovića udarnik smanjuje na konačnih 2:2.

U derbiju začelja Trešnjevka je s 2:0 nadigrala Gaj i tako pokazala da ipak ima više šansi za ostanak u trećeligaškom društvu. Ovim porazom Gaj je dodatno učvrstio svoju tešku poziciju i kako se sada čini, samo ga čudo može spasiti. Pobjedu Trešnjevci donijeli su Kristijan Šarić i Mihovil Reljica Kostić.

Negativni niz Bistre je prekinut pobjedom protiv Samobora 4:1. Pet pogodaka viđeno je u zanimljivoj utakmici u kojoj su domaćini bolje koristili svoje prigode. Sredinom prvog dijela Robert Šteko je doveo Bistru u vodstvo, a već na startu drugog poluvremena isti igrač podiže na 2:0. Gosti u 55. minuti ostaju bez isključenog Puškarića, no i s igračem manje dolaze do smanjenja zaostatka u 70. minuti preko Kotarskog. Ipak u završnih 20 minuta domaćin je bolji i golovima Ivana Babića i Marija Čehulića dolazi do konačnih 4:1.

Vrlo efikasno bilo je u Bedenici gdje je Vrbovec propustio uzeti sva tri boda. Susret je završen 3:3, a taj bod malo znači i jednima i drugima. U prvom poluvremenu su viđena četiri gola, za domaćine je oba puta pogodio Ivan Lucijan Gorički dok su za goste bili precizni Tomislav Borovčak i Ivan Spajić. U 49. minuti Strmec ostaje bez isključenog Benka što Vrbovec koristi i preko Domagoja Penave u 75. minuti dolazi do vodstva 3:2. Ipak, to vodstvo gosti nisu uspjeli održati i u 88. minuti unatoč igraču manje Strmec poravnava i to preko Andrea Silve Batiste.