PSG izbacio Marseille u derbiju, Lovrenu desetak minuta u ispadanju Lyona

Borna Rupnik • srijeda, 31.10.2012.

Najveći francuski derbi, okršaj Paris Saint Germaina i Marseillea, na rasporedu je bio i u osmini finala Liga-kupa. Slavili su Parižani, dok se od natjecanja oprostio Dejan Lovren...

Momčad Carla Ancelottija upisala je novi uspjeh. U četvrtfinale francuskog Coupe de la Ligue plasirala se preko rivala iz Marseillea, a na Parku prinčeva rezultat je naposljetku glasio 2:0. Talijanski je stručnjak pritom odmarao Zlatana Ibrahimovića.

Ključni se trenutak utakmice zbio u 28. minuti, kada je Rod Fanni, vrlo strogo, poslan na prijevremeno tuširanje. Hoarau je izborio kazneni udarac, a Thiago Silva zabio za vodstvo. Brojčanu prednost PSG je iskoristio početkom nastavka, kada je Pastore pronašao Meneza, koji pogađa za konačnih 2:0.

Utakmica Nice i Lyona ponudila je četiri pogotka u prvih 16 minuta, a za domaće su pogađali Eysseric s 11 metara, Traore i Civelli, a za goste je precizan bio Gomis. Rezultat se više nije promijenio do kraja, a Dejan Lovren u igru je ušao u 81. minuti. Lyon je utakmicu završio s desetoricom, zbog isključenja Biševca.

Montpellier je izbacio Bordeaux minimalnom pobjedom za koju je zaslužan Tihnan, a okršaj Bastije i Auxerrea odgođen je zbog lošeg vremena.

Hamouma je bio dvostruki strijelac u gostujućem slavlju Saint Etiennea kod Sochauxa, a Subašićev Monaco ispao je kod kuće od Troyesa. Hrvatski je vratar utakmicu odgledao s klupe za pričuve. Rennes je pogotkom Alessandrinija izbacio Arles, a Lille je s identičnih 1:0, ali tek u 117. minuti, svladao Toulouse. Strijelac je bio Roux, u trenucima kada su gosti već igrali bez isključenog Yaga.