3. HNL Sjever: Međimurje tek treći put izgubilo bodove

Sportnet • ponedjeljak, 05.11.2012.

U izrazito domaćinskom 12. kolu gledali smo čak tri županijska derbija, te još jedan ligaški. Polet je nakon pet pobjeda zaustavljen u Grabrovnici, Mladost iz Ždralova je slavila nad aktualnim doprvakom, a veliki međimurski derbi završen je bez pogodaka.

Veliki derbi Virovitičko-podravske županije odigran je u Virovitici, gdje se domaćin nakon tri utakmice opet vratio pobjedama. Na Vegešku je stigla Slatina koja se od domaćeg napada uspjela braniti sve do 54. minute kad su ipak kapitulirali. Taj pogodak je djelo 20-godišnjeg Kristijana Tadića, a konačni rezultat 2:0 postavio je Matej Horvat u 80. minuti.

U Ivancu je Ivančica ugostila Bjelovarčane, koji su u zadnjim minutama uspjeli doći do boda. Domaći su poveli točno prije sučevog znaka za odlazak na odmor, Karlo Murić u 45. minuti je postigao pogodak za 1:0. Da Ivančica ostane bez pobjede pobrinuo se u 87. minuti Alen Mrzlečki koji je Bjelovaru donio bod. Zanimljivo je da su oba pogotka na utakmici postigli kapetani svojih momčadi.

Vatreno je bilo u Dunjkovcu-Pretetincu, gdje je bilo svega osim golova u susretu Nedelišća i vodećeg Međimurja. Desetkovani i umorni od ispadanja u Hrvatskom kupu, Nedelišćanci su odigrali veliku utakmicu za svoje navijače. Bez pet prvotimaca započeli su utakmicu, a ionako visoke tenzije povisio je glavni sudac Igor Babić u 31. minuti.

Igrač Međimurja Danijel Kuzmić glavom upućuje loptu prema golu, koja pogađa Branka Perka u ruku (koju ima uz tijelo), a spomenuti sudac ga isključuje i dosuđuje kazneni udarac za goste. Zbog napuštanja tehničkog prostora isključenje je zaradio i domaći trener Nenad Marčec, a situacija se na terenu primirila. Na sreću brojne domaće publike Nikola Košir je obranio udarac Mustafe Menzila s bijele točke. Bilo je šansi na obje strane, ali s bodom u džepu momčadi su sa zadovoljstvom privele utakmicu kraju.

Najefikasnija utakmica odigrana je u Ludbregu, a domaća Podravina na kraju je imala više razloga za zadovoljstvo. Domaćin je na neki način već u početnih pola sata riješio utakmicu. U 22. minuti Nikola Valjak je strijelac za 1:0, a već u 27. minuti Dejan Slunjski udvostručuje prednost. Prava golijada viđena je u zadnjih dvadeset minuta, gosti iz Križevaca smanjili su na 2:1 golom Aleksandra Korenika u 71. minuti. Iz jedanaesterca u 76. minuti Saša Hojski vraća Ludbrežanima dva gola prednosti, a u 87. minuti Valjak drugim pogotkom riješava pobjednika i zabija za nedostižnih 4:1. Križevčani se nisu predali, te su u prvoj minuti nadoknade postigli gol za konačnih 4:2, strijelac je bio Tomislav Bukvić.

U drugom, tzv. sporednom međimurskom derbiju kola, momčadi su također podijelile bodove. Pred malobrojnom publikom na čakovečkom stadionu susreli su se Čakovec i Mladost iz Preloga. Gosti su prvi poveli, u 17. minuti vodeći pogodak postigao je Ivan Furundžija. Samo minutu kasnije stiže odgovor s druge strane, Karlo Balent je već izjednačio na 1:1. Drugim pogotkom Furundžije Mladost u 37. minuti opet ima minimalnu prednost pred domaćima. U 60. minuti Čakovčani su izjednačili preko Nenada Hanca, koji je zabio za krajnjih 2:2.

Ovo kolo donijelo nam je i sraz prošlosezonskog prvaka i doprvaka lige. U Ždralovima je odigrana najneizvjesnija utakmica kola u kojoj je domaćin na kraju ipak slavio pobjedu protiv Koprivnice. Mladost je povela tek krajem prvog poluvremena, Mario Pavec u 40. minuti je zabio za 1:0. Tek što je počeo drugi dio, gosti su izjednačili. Filip Takač je u 48. minuti pogotkom vratio nadu svojoj momčadi. I kad su Koprivničanci već bili zadovoljni bodom, uslijedio je šok. U trećoj minuti nadoknade Hrvoje Trupac je donio svojoj Mladosti tri boda i pobjedu 2:1.

U dvije nedjeljne utakmice domaćini su također bili uspješniji. Graničar je u Kotoribi ugostio momčad Podravca iz Virja i ostvario minimalnu pobjedu. Jedini pogodak na utakmici postigao je Vilim Kos u 55. minuti i tako Kotoripčanima osigurao nova tri boda.

Nakon pet uzastopnih pobjeda Polet je napokon posustao. Kobno za njih bilo je gostovanje kod Croatije u Grabrovnici koja ih je deklasirala. Gosti su odlično krenuli, već u petoj minuti Ante Begović je zabio za 0:1. Domaćin je ipak do kraja poluvremena uspio preokrenuti rezultat. U 20. minuti Damir Jambrušić postiže izjednačujući pogodak, a u 45. minuti Valentino Paradinović je strijelac za 2:1. Polet se u drugom poluvremenu još nije posložio, a Jambrušić je u 46. minuti drugim golom zabio za 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Kruno Jambrušić u 89. minuti.