3. HNL Središte: Dugo Selo i Lekenik posustaju, trio se odvojio

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.11.2012.

Odrađeno je 12. kolo u 3. HNL Središte nakon kojeg se na vrhu ljestvice odvojila trojka Trnje, Segesta, Vrapče. Neočekivani kiks ubilježilo je Dugo Selo dok već četiri kola za pobjedu ne znaju nogometaši Lekenika...

Dugo Selo polako gubi korak za vodećima. Već tri kola ne zna za pobjedu, a novi neuspjeh je došao u dvoboju protiv Tekstilca na stadionu u Dugom Selu gdje je susret završen bez pobjednika 1:1. Gosti su dugo imali sva tri boda u rukama iako su posljednjih pola sata igrali s igračem manje, ali u 89. minuti iskusni Rajko Vidović zabio je za poravnanje i spasio domaćina. Tekstilac je poveo u 35. minuti preko Marka Barona, a od 64. minute igrao je bez isključenog Tonija Mandira koji je zaradio dva žuta kartona.

U lošoj seriji nalazi se i Vrbovec koji je na svom travnjaku ugostio Stupnik i nadao se prekidu crnog niza. Međutim kriza je samo produbljena, Stupničani su slavili 2:0 zahvaljujući golovima Željka Štuleca i Stjepana Miovića. I na ovom susretu gosti su kraj utakmice dočekali s desetoricom na travnjaku, ovaj put je također zbog dva žuta kartona isključen Tomislav Makarun.

Niti Lekenik više ne drži korak s vodećima. Momčad Renata Jurčeca četiri kola je bez pobjede, a posebno neugodan poraz došao je na gostovanju kod Dubrave koja je dobila 4:0. Nakon izjednačenih prvih 45 minuta, Dubrava je u drugom poluvremenu napunila mrežu Nikole Đurđeka, redom su pogađali Kanjuh, Karamatić, Palić i Mazarekić, a gostima se kod 2:0 ukazala prilika za povratak u utakmicu, međutim nisu realizirali kazneni udarac.

Unatoč sve težoj financijskoj situaciji u klubu, Segesta nastavlja s pobjedama. Na Gradskom stadionu je ugostila momčad Maksimira i rutinski slavila s 5:0 uz čak četiri gola najboljeg strijelca lige Igora Prijića. Osim Prijića, zabio je i njegov kolega iz napada Saša Šest. Segesta je do visoke pobjede stigla i zahvaljujući isključenju Vlaka u 59. minuti nakon čega se igra gostiju raspala.

U dobroj formi su igrači Vrapča koji su upisali još jednu pobjedu, ovaj put na svom travnjaku protiv Bistre. Vrapčani su slavili 1:0 pogotkom Borne Vinčića u 69. minuti i s ta tri boda domaćin je ostao na korak udaljen od vodećeg dvojca Segeste i Trnja.

Lagan posao imao je Samobor koji je bio iznimno raspoložen protiv Trešnjevke te je uvjerljivo slavio 5:0. Po dva pogotka su postigli najbolji igrači domaćina Tomislav Ivičić i Nikica Brujić dok je jedan dodao Luka Novoselec. Gosti su posljednjih 20 minuta odradilo bez isključenog Danijela Jarića, no niti njegov ostanak na travnjaku ne bi dramatično promijenio tijek utakmice jer su domaćini već tada imali 4:0.

Posljednjeplasirani Gaj gostovao je kod Udarnika i ubilježio očekivani poraz 3:1. Nije igračima Gaja pomoglo niti vodstvo iz 11. minute golom Iskrića, Udarnik je već do poluvremena imao sigurnih 3:1 uz pogotke Mostarlića, Vrdoljaka i Markovića. Gaj još uvijek izgleda kao daleko najsigurniji kandidat za ispadanje.

Strmec je odigrao solidnu utakmicu na gostovanju kod Trnja, međutim lider na ljestvici je zasluženo slavio s 3:1. Kada je domaćin preko Marka Tadića poveo već u desetoj minuti, činilo se da će gosti i lošije proći, ali nije bio to baš tako lagan posao. Situacija se po Trnje zakomplicirala kada je Cmrečnjak zabio autogol, no odmah nakon toga je Horvat vratio na 2:1. Priču je dovršio Stjepan Jukić golom u 76. minuti susreta.

• Obrisan korisnik07.11.2012. u 11:21
    Suci su uništili Trnje u SiskuOnak im ni mama ne bi sudila.
  • Obrisan korisnik05.11.2012. u 16:00
    Toliko se forsira da nam suci daju u samo zadnje dvije utakmice 10 žutih kartona i jedan crveni,a u 12 odigranih kola nije dosuđen ni jedan jedanaesterac za Segestu,dok su protiv suđena dva(Vrapče i D.Selo).
  • Obrisan korisnik05.11.2012. u 14:43
    Očito je da se Segesta forsira. Vidi se po suđenju na domaćim utakmicama...
  • Obrisan korisnik05.11.2012. u 14:28
    HNK Segesta trenutno ne duguje igračima ni lipe,jedina je istina da je zadnja plača kasnila 5 dana.A zanimljivo da nitko nije pisao kad su dobili dvije plaće odjednom u osmom mjesecu s time da je jedna bila unaprijed.Kakva je situacija npr. u Maksimiru i sličnim klubovima u kojma igrači igraju... [više na forumu]