Krk pobijedio četvrti put zaredom i preuzeo vrh 3. HNL Zapad

Igor Šestak • ponedjeljak, 05.11.2012.

Vrlo neefikasno kolo je iza nogometaša u 3. HNL Zapad. Na osam utakmica postignuto je tek 11 golova, od kojih su četiri postignuta iz kaznenih udaraca. Ipak, ovo će se kolo pamtiti po smjeni na vrhu tablice. Krk je iskoristio tri uzastopna remija Grobničana i svojom četvrtom uzastopnom pobjedom zasjeo na vrh tablice. Jedinu pobjedu s dva gola razlike u ovom je kolu ostvarila Novalja, a čak su četiri utakmice okončane podjelom bodova.

Veliki posao odradili su u posljednjih tjedan dana nogometaši Krka. Prvo su pod tjednom u naknadno odigranoj utakmici desetog kola s 1:0 nadigrali Jadran iz Poreča, a u subotu su u 11. kolu gostovali kod Jedinstva u Nedešćini i četvrtom uzastopnom pobjedom preuzeli prvo mjesto na tablici 3. HNL Zapad.

Momčad Jedinstva je u prvih deset kola osvojila osam bodova, ali je Krk dočekala nakon dvije uzastopne pobjede. Prvi gol na stadionu u Nedešćini pao je u 35. minuti kada je goste u vodstvo doveo Sanjin Grbac. U 60. minuti utakmice Alen Horvat je u igru uveo Andreja Nenadića, a on je samo dvije minute kasnije zabio za 2:0. Domaći nogometaši u 87. su minuti smanjili zaostatak golom Nina Mohorovića, ali u samoj završnici nisu mogli do izjednačenja.

Igrači Grobničana deset su kola držali vrh tablice, ali nakon 11. su svrgnuti s te pozicije. Taj pad u poretku uzrokovan je slabijom formom u posljednja tri kola. Nanizao je Grobničan tri uzastopna remija, a posljednji od njih dogodio im se na gostovanju u Poreču. Momčad koja ima dvostruko manje osvojenih bodova od Grobničana izborila je remi bez golova i omogućila Krku skok na prvo mjesto.

Remizirao je i trećeplasirani Rovinj te za vodećim Krkom sada zaostaje povećih sedam bodova. Rezultatom 1:1 završila je utakmica u Novigradu, a Rovinj je takvim raspletom svoj niz bez poraza produžio na pet utakmica. Novigrad, klub koji za pobjedu ne zna od trećeg kola, poveo je u 40. minuti golom Stipe Vrdoljaka iz kaznenog udarca, a Rovinj je izjednačio u 74. minuti golom Antonija Načinovića.

Još su dvije utakmice 11. kola završile podjelom bodova. Nehaj je ugostio Buje, a gledatelji na toj utakmici nisu vidjeli pogodak. U lošoj seriji su nogometaši Opatije koji za pobjedu ne znaju već četiri kola. Upisali su dva poraza i dva remija, a posljednji od njih došao je na domaćoj utakmici s Crikvenicom. Opatija je povela u 59. minuti iz kaznenog udarca. Uspješan realizator bio je Dario Tokić. No, vodstvo Opatije je trajalo tek minutu jer je izjednačio Goran Pišković. Mogli su gosti i do pobjede u 84. minuti, ali nisu uspjeli realizirati kazneni udarac.

Posrtaje ostalih klubova u gustoj sredini tablice gostujućom je pobjedom iskoristio Orijent i popeo se sve do sedmog mjesta. Igrači Davora Dželalije gostovali su na stadionu Bahalin u Novom Vinodolskom i porazili domaći Vinodol s 1:0 golom Josipa Pranjića u 55. minuti.

Samo su dva kluba u 11. kolu uspjela pobijediti na svom terenu, a jedino je Novalja slavila s dva gola razlike. Na Pagu je gostovao Naprijed, a Novalji je pobjedu donio Goran Burčul golovima u 53. i 82. minuti. Drugi pogodak Burčul je zabio s bijele točke. Do svoje druge pobjede u sezoni došao je Halubjan u utakmici s Rudarom iz Labina. Jedini pogodak pao je iz kaznenog udarca u 70. minuti, a postigao ga je Kristijan Štimac.