Ostali sportovi

Odbojkaši Murse preuzeli vrh prve skupine pobjedom u Zagrebu nad Mladosti

Matej Milanović • ponedjeljak, 05.11.2012.

Peto kolo odbojkaškog prvenstva Hrvatske donijelo je susrete na vrhu ljestvice u obje skupine. U prvoj skupini Mursa Osijek je u gostima nadigrala Mladost iz Zagreba, ostala neporažena i preuzela vrh, a isto je u drugoj skupini napravio Daruvar pobjedom na gostovanju kod Zadra.

Skupina 1: Mursa Osijek preuzela vrh, borba za treće mjesto

Peto kolo prve skupine odbojkaškog prvenstva Hrvatske donijelo je okršaj na vrhu ljestvice između Mladosti iz Zagreba i Murse Osijek. Osječani su odlično odigrali prve dvije dionice i došli do 2:0. Mladost je na sličan način odgovorila u iduća dva seta i odvela meč u tie-break. Za razliku od ostalih setova, koji su završeni s velikom razlikom, peta dionica bila je tijesna i Osječani su na kraju pobijedili s 22:20. Time je Mursa skočila na vrh, bod ispred Mladostaša, koji imaju i utakmicu više.

U Rovinju je, pak, Centrometal doživio prvi poraz. Gosti su slavili u prva dva tijesna seta, oba na minimalnu razliku. Treći set je također bio tijesan, no s 25:23 uzeli su ga domaći, koji su potom meč odveli i u peti set i u njemu slavili s 15:13. Rovinj je tako dostigao Centrometal na sedam bodova.

S njima je na sedam bodova, u žestokoj borbi za treće mjesto, i Sisak, koji je u ovom kolu ugostio Rijeku. Siščani su bili uvjerljivi, izuzev drugog seta, koji je otišao u ruke Riječana. U ovom kolu odmarao je Vukovar.

Nakon pet kola Riječani ostaju jedina momčad bez pobjeda, dok je na vrhu Mursa Osijek jedina bez poraza. U idućem kolu Mursa će gostovati kod Centrometala, Mladost kod Rijeke, a Vukovar kod Rovinja. Odmarat će Sisak.

Rezultati, 5. kolo:
Rovinj - Centrometal 3:2 (25:27, 23:25, 25:23, 25:20, 15:13)
Sisak - Rijeka 3:1 (25:18, 25:19, 22:25, 25:19)
Mladost Zagreb - Mursa Osijek 2:3 (16:25, 17:25, 25:19, 25:18, 20:22)
Vukovar slobodan

Poredak (+ označava utakmicu više od ostalih):
Mursa Osijek 10, Mladost Zagreb 9 (+), Rovinj 7, Centrometal 7, Sisak 7 (+), Vukovar 4, Rijeka 1

Skupina 2: Daruvaru okršaj na vrhu, Gornjoj Vežici prvi bod

Peto kolo druge skupine donijelo je susret dviju, dosad, neporaženih momčadi, Zadra i Daruvara. U iznimno tijesnoj i borbenoj utakmici, u kojoj su svi setovi završeni s minimalnom razlikom, Daruvar je porazio Zadar s 3:1 i uzeo sva tri boda s ovog teškog gostovanja. Daruvar je time i preuzeo vrh ljestvice s 13 bodova, dok Zadar ima 11.

Do prvog boda je, pak, došla Gornja Vežica koja je doma igrala sa Zagrebom. Domaći su tijesno izgubili prvi set, da bi potom s 25:23 i 26:24 poveli 2:1 i osigurali bod. Ipak, više od toga nisu uspjeli. Zagreb je s 25:21 odveo meč u odlučujuću dionicu, u kojoj je uvjerljivo nadigrao suparnike, 15:7. Zagreb je tim izgubljenim bodom propustio stići Zadar i na ljestvici ima bod manje, 10.

Isti broj bodova ima i Karlovac, koji je s 3:0 nadigrao Opatiju. U posljednjem susretu kola, Šibenik je porazio Split s laganih 3:0 čime Splićani ostaju jedina momčad bez bodova. Gosti su bili opasni jedino u drugom setu, u kojem su skupili 23 poena, a u preostala dva zajedno su ih napravili 20.

U idućem kolu Daruvar igra sa Šibenikom, Zadar gostuje kod Karlovca, dok Opatija igra doma sa Zagrebom. Split i Gornja Vežica igrat će, pak, derbi začelja, nakon kojeg će jedna od te dvije momčadi napokon imati prvu pobjedu.

Karlovac - Opatija 3:0 (25:20, 25:19, 25:18)
Zadar - Daruvar 1:3 (25:27, 23:25, 25:23, 23:25)
Šibenik - Split 3:0 (25:12, 25:23, 25:8)
Gornja Vežica - Zagreb 2:3 (23:25, 25:23, 26:24, 21:25, 7:15)