3. HNL Središte: Mrtva utrka Segeste i Trnja se nastavlja

Branimir Korać • ponedjeljak, 12.11.2012.

Vodeće momčadi 3. HNL Središte, Trnje i Segesta, upisale su pobjede i u 13. kolu. Segestaši su na krilima raspoloženog Igora Prijića projurili Bistrom dok je Trnje tijesno slavilo u Stupniku...

Posljednjeplasirani Gaj nastavio je nizati poraze. Momčad iz Mača je na svom travnjaku ugostila Samobor i po 11. put ove sezone u 13 odigranih susreta upisala je poraz. Samoborci su slavili 2:1, no susret nije bio toliko neizvjestan koliko rezultat pokazuje. Pola sata je trebalo gostima da dođu do vodstva 2:0 nakon čega su mirno priveli susret kraju. Ivičić i Čordaš su odveli Samobor do prednosti, a na 2:1 u sudačkoj nadoknadi susreta tek je smanjio Zdravko Bingula.

Do vrijednih bodova u borbi za opstanak stigla je Trešnjevka koja je na svom stadionu ugostila i iznenadila Vrapče. Trešnjevka je slavila s 2:0 i tako prekinula niz od tri uzastopne pobjede gostiju. Bez nekolicine standardnih igrača, Vrapče je razočarano napustilo Grabu, a slavlje domaćinu donijeli su Mihovil Reljica Kostić golom u 30. minuti te Matej Jurić-Grgić koji je dovršio priču u 79. minuti.

Segesta je na krilima nezaustavljivog Igora Prijića upisala novu visoku pobjedu, ovaj put u Bistri 5:0. Prijić je zabio tri gola, a posao gostima iz Siska olakšao je iskusni Bernard Gulić koji je zaradio isključenje u ranoj fazi utakmice zbog psovanja glavnog suca. Već na poluvremenu Siščani su vodili 3:0 golovima Garbe, Hannicha i Prijića da bi prvi strijelac prvenstva s dva nova pogotka u drugom dijelu završio priču.

Maksimir je na svom travnjaku ugostio Dubravu i uz dosta muke stigao do vrijedna tri boda. Slavio je s 1:0 u susretu koji je bio vrlo važan za obje momčadi. Pobjedu domaćinu osigurao je golom u 65. minuti Tomislav Žuljević čime je Maksimir iskoristio brojčanu prednost poslije isključenja Baučića.

Dvije momčadi koje su u velikoj negativnoj seriji, Lekenik i Vrbovec, odigrale su međusobni dvoboj bez pobjednika. Dva puta je Lekenik vodio, međutim u oba navrata su se gosti iz Vrbovca vraćali i na kraju uspjeli izvući bod. Prvo vodstvo Lekenik je imao od 11. minute kada je Viktor Špšić zabio za 1:0 da bi poravnao Tihomir Bradić u 34. Raspoloženi Špišić u 56. minuti je bio još jednom precizan, ali deset minuta kasnije Marko Fulir još jednom Đurđeka šalje po loptu u mrežu i do kraja susreta promjena više nije bilo.

Trnje je na gostovanju kod Stupnika uz dosta muke stiglo do pobjede 2:1. Od početka susreta domaćin se postavio čvrsto i bilo je vidljivo da favorizirani gosti neće lako do bodova. U 57. minuti Stjepan Miović je uspio dovesti Stupničane u vodstvo, ali ipak gosti uspijevaju napraviti preokret te golovima Marka Tadića i Ivana Horvata preokrenuti na 2:1, a tim rezultatom je susret i završen.

Strmec je poput Gaja u velikim problemima. Novi poraz je stigao na domaćem terenu u susretu protiv Tekstilca koji je bio bolji s 2:0. Ovaj poraz domaćina još više gura prema izlaznim vratima 3. HNL iako je sezona tek na svojoj polovici, no samo sedam bodova i vrlo loša forma ne pokazuju da će se Strmec spasiti. Pobjedu gostima donijeli su Antonio Halilović i Ivan Mikulić.

Dugo Selo je uz puno sreće prekinulo niz od tri susreta bez pobjede. Na svom stadionu je ugostilo momčad Udarnika i slavilo s minimalnih 1:0 pogotkom Ante Kuljija u 91. minuti susreta. Nakon nekoliko slabijih izdanja, domaćin je malo izmiješao momčad i na kraju stigao do tri boda koji ga ostavljaju u korak s vrhom ljestvice.